3 powody, dla których Ethereum [ETH] może uderzyć w Księżyc w 2020 roku

Reklama Phemex

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta po Bitcoinie, nadal pozostaje wśród faworytów zarówno inwestorów, jak i deweloperów. Został krótko przekroczony przez XRP w 2016 i 2018 roku, ale poza tym stale utrzymuje drugą pozycję na CoinMarketCap’s najpopularniejsze kryptowaluty według listy kapitalizacji rynkowej. Chociaż 2019 był rokiem powolnym dla kryptowaluty, gdzie jej obrót wynosił mniej niż 10% ATH z 13 stycznia 2018 r., Wynoszącego 1432,88 USD – osiągając rekordowy poziom zaledwie 361,40 USD w dniu 26 czerwca 2019 r., Stan rzeczy może się zmienić w ciągu roku. 2020.

Cena EthereumŹródło: coinstats

Oto 3 powody, dla których cena ETH może uderzyć na Księżyc w 2020 roku –

# 1 – Ethereum 2.0 jest w drodze

W momencie premiery Ethereum ogłosił czterostopniowy plan rozwoju, który ostatecznie doprowadzi do tego, że Ethereum stanie się superkomputerem zdolnym do wydajnego wykonywania dowolnego kodu. Plik 4 fazy są następujące –

  • Granica (Lipiec 2015) – Początkowy etap, który pozwolił użytkownikom wydobywać Ether z konsensusem Proof of Work (PoW), a programistom budować DApps.
  • Gospodarstwo rolne (Marzec 2016) – Uaktualnienie położyło podwaliny pod przyszłe ulepszenia i ułatwiło programistom korzystanie z platformy Ethereum do tworzenia minimalnie opłacalnych produktów.
  • Metropolia (Październik 2017 r.) – Propozycje ulepszeń Ethereum (EIP) na tym etapie skupiały się na bezpieczeństwie i szybkości na platformie Ethereum. Został przeprowadzony w dwóch fazach – Bizancjum i Konstantynopolu.
  • Spokój (W kolejce do 2020 r.) – Ta aktualizacja w końcu przyniesie algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) do Ethereum, aby uczynić go bardziej wydajnym i mniej energochłonnym, między innymi.

Jesteśmy obecnie w fazie Metropolis, a faza Serenity niedługo się rozpocznie. Wiodący deweloper w Fundacji Ethereum Péter Szilágyi potwierdził niedawno, że rozpoczęcie budowy hard fork w Stambule zaplanowano na 4 grudnia 2019 r. Hard fork miał na celu obniżenie kosztów gazu, zwiększenie kompatybilności z Zcash, zwiększenie skalowalności i wprowadzenie wszechstronności w kontraktach , przybliży Ethereum do wersji 2.0.

Etap Serenity obejmie kilka EIP, które pomogą Ethereum stać się superkomputerem. Zawierają –

  • Metoda konsensusu Proof of Stake (PoS) – Jedną z najbardziej ekscytujących aktualizacji, które otrzyma Ethereum, jest przejście do metody konsensusu PoS z Proof of Work (PoW). Metoda konsensusu PoW polega na rozwiązaniu złożonego problemu matematycznego w celu walidacji bloku, a tym samym wydobycia kryptowaluty. Metoda została ostro skrytykowana za dużą ilość zużywanej przez nią energii. Jednak protokół Casper, który będzie wykorzystywał metodę PoS, będzie wymagał od posiadaczy Ethereum obstawiania ETH w celu walidacji transakcji w sieci. Po potwierdzeniu bloku, obstawiający użytkownicy otrzymają nagrody blokowe i opłaty sieciowe. Ta metoda, ponieważ nie wymaga wydobywania, będzie znacznie bardziej energooszczędna.
  • Sharding – Sharding to rozwiązanie do skalowania w Ethereum. W przypadku fragmentacji transakcje są dzielone na grupy węzłów zwane fragmentami. Każdy fragment przetwarza swój zestaw transakcji, zamiast przetwarzać wszystkie transakcje w sieci. W ten sposób wiele transakcji może być przetwarzanych równolegle.
  • eWASM – Ethereum WebAssemly (eWASM) jest zamiennikiem maszyny wirtualnej Ethereum (EVM). Umożliwi programistom kodowanie w językach innych niż język Ethereum – Solidity. Ponadto sprawi, że Ethereum będzie bardziej wszechstronny – umożliwiając zapisanie o wiele większej liczby funkcji w inteligentnych kontraktach i wdrażanie ich w łańcuchu bloków zamiast przeprowadzania hard forka dla tego samego.
  • Osocze – Plazma to także ulepszenie mające na celu zwiększenie skalowalności Ethereum. W Plazmie łańcuchy boczne lub „łańcuchy potomne” zostaną wprowadzone na szczycie głównego łańcucha bloków Ethereum w celu przetwarzania transakcji. W ten sposób zmniejszy się możliwość przeciążenia głównego łańcucha bloków Ethereum.
  • Raiden – Sieć Raiden, podobnie jak Plasma, jest rozwiązaniem skalowalnym dla Ethereum, podobnym do tego, czym Lightning Network jest dla Bitcoin. Rozwiązanie Raiden wyprowadzi transakcje z łańcucha, dzięki czemu będą one niemal natychmiastowe, niedrogie i bardziej prywatne.

W Ethereum 2.0, współzałożyciel Ethereum, Joe Lubin Mówi, że rozwiąże wiele problemów różnych użytkowników – od przedsiębiorstw, przez banki, po konsumentów.

 „Umożliwi nam to zbudowanie znacznie bardziej skalowalnego systemu w czasie i umożliwi nam zbudowanie różnego rodzaju skoncentrowanych środowisk wykonawczych dla różnego rodzaju problemów. Różne architektury są bardziej wydajne w przypadku różnych dziedzin problemowych ”.

Dla przedsiębiorstw i banków aktualizacja jest świetną wiadomością, ponieważ otwiera im więcej drzwi do innowacji. Ethereum Enterprise Alliance (EEA) to organizacja skupiająca się na opracowywaniu otwartych specyfikacji łańcucha bloków, które napędzają interoperacyjność dla firm i konsumentów na całym świecie. Jej członkami są korporacje takie jak Accenture, Cognizant, Ernst & Young, Microsoft i Price Waterhouse Coopers (PwC). Niedawno do organizacji dołączył również brytyjski gigant bankowy Standard Chartered.

Serenity obejmie wdrożenie kilku z wyżej wymienionych rozwiązań, które uczynią Ethereum bardziej wydajnym, bezpiecznym, wszechstronnym i łatwym w użyciu. Tak więc, dzięki Ethereum 2.0, możemy spodziewać się większej liczby przypadków użycia dla Ethereum, przede wszystkim skalowalnych zdecentralizowanych rozwiązań dla firm, banków i konsumentów, co z kolei zwiększy wykorzystanie ETH.

# 2 Kontrakty terminowe na Ethereum mogą uzyskać zgodę organów regulacyjnych od CFTC

ethereum futuresŹródło: Krzywy

Instrumenty pochodne bitcoina stworzyły dla siebie duży rynek. Jednak kontrakty futures na Ethereum (nieuregulowane) powoli nadrabiają zaległości. BitMEX, OKEx (futures), Kraken (futures), Deribit i Binance JEX to jedne z najlepszych giełd, które oferują wieczyste kontrakty Ethereum. Kontrakty futures na Ethereum są przedmiotem obrotu na giełdach takich jak BitMEX, Huobi DM, OKEx (futures), Kraken (futures) i Deribit. Istnieje również wiele innych giełd oferujących pochodne Ethereum. Obejmują one BiBox, Gate.io (futures), BTSE (futures), Bitfinex (futures) i z siedzibą w Wielkiej Brytanii Monfex.

Wolumen pochodnych Ethereum, choć znacznie mniejszy w porównaniu do pochodnych Bitcoina, jest przyzwoity. W chwili prasowej 24-godzinny wolumen ETHUSD BitMEX wynosi ponad 165 mln USD, co czyni go najlepszym wśród kontraktów wieczystych Ethereum. 24-godzinny wolumen ETH_CQ na Huobi DM wynosi ponad 288 mln USD.

Powodem, dla którego instrumenty pochodne Ethereum mogą stać się przełomem dla rynku kryptowalut, jest to, że mogą uzyskać zgodę regulacyjną od Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) wkrótce. W październiku prezes CFTC Heath Tarbert zasugerował, że kontrakty terminowe na Ethereum mogą zostać uregulowane w ciągu najbliższych sześciu miesięcy do jednego roku.

„Powiedziałbym, że jest prawdopodobne, że zobaczysz kontrakt futures w ciągu najbliższych sześciu miesięcy do roku”,

– powiedział Tarbert podczas przemówienia na DC Fintech Week w październiku.

Zatwierdzenie instrumentów pochodnych Ethereum otworzy nowe drzwi dla inwestorów instytucjonalnych i jest prawdopodobne, że cena Ethereum osiągnie nowe wyżyny, gdy tak się stanie.

# 3 Powstanie DeFi

Źródło: DeFi Pulse

Kolejną rzeczą, która szykowała się w Ethereum, są aplikacje zdecentralizowanego finansowania (DeFi). Ten specjalny rodzaj DApps umożliwia większej liczbie osób dostęp do usług finansowych, takich jak pożyczki i inwestycje. Piękno aplikacji DeFi polega na tym, że nie są one kontrolowane przez scentralizowane władze, ale przez inteligentne kontrakty.

Na przykład w protokołach pożyczkowych użytkownicy mogą pożyczyć aktywa kryptograficzne lub gotówkę, przekazując inny składnik jako zabezpieczenie – zwykle ETH. Do zadłużenia naliczane są odsetki, które należy spłacić wraz z kwotą główną. Spłacane zabezpieczenie jest zawsze wyższe niż kwota pożyczki, a jeśli wartość zabezpieczenia zacznie spadać, pożyczkobiorca musi uzupełnić istniejące zabezpieczenie o więcej, aby utrzymać ustalony poziom. W przypadku, gdy wartość zabezpieczenia spadnie poniżej pewnego, zostanie ono automatycznie odblokowane i zlikwidowane na otwartym rynku. Zasady pożyczania w dowolnej aplikacji pożyczkowej są wbudowane w inteligentne kontrakty.

Protokoły DeFi są tak popularne, że w ciągu nieco ponad 2 lat łączna wartość zablokowana w aplikacjach DeFi osiągnęła aż 650 milionów dolarów. DeFi Pulse wymienia 20 aplikacji DeFi, a spośród tych 20, 19 jest opartych na Ethereum. Trzy najlepsze aplikacje, MakerDAO, Compound i Synthetix mają odpowiednio 341 mln USD, 114 mln USD i 99 mln USD zablokowanych w każdej z nich.

„Celem DeFi jest rekonstrukcja systemu bankowego dla całego świata w ten otwarty, bez pozwolenia sposób. Robisz to tylko co 50 lat ”.

mówi Alex Pack, partner zarządzający w Dragonfly Capital, funduszu kryptograficznym o wartości 100 milionów dolarów.

W tej chwili DeFi jest małym rynkiem, ale ma potencjał, aby zakłócić usługi finansowe z większą świadomością i przyjęciem przez ludzi. W rzeczywistości całkowita wartość zablokowana w DeFi (w Ether) niedawno osiągnęła najwyższy poziom w historii 9 listopada 2019 r., Osiągając 3,523 ETH. Fakt, że DeFi sprawia, że ​​usługi finansowe są bardziej dostępne dla ludzi w bezpieczny, niedrogi i skuteczny sposób, jest mocnym argumentem na rzecz narracji DeFi o zakłóceniach finansowych.

Czy myślisz, że Ethereum pobije ATH 2018 w 2020 roku? Podziel się z nami swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me