Aktualizacja statusu Ethereum 2.0 i DeFi, analiza cen Ether (ETH) i więcej z raportu cyfrowego Delphi

Reklama Phemex

W swoim nowym raporcie badawczym „Wejście do Ethereum„, Delphi Digital przedstawił i przeanalizował krótko- i długoterminową trwałość Ethereum wraz z nadchodzącymi aktualizacjami i ostrą konkurencją.

Ethereum 2.0, aktualizacja spokoju ma zostać zakończona do roku 2021 (szacunki). Nowa aktualizacja Serenity zaimplementuje PoS i sharding w celu poprawy skalowalności i zmniejszenia kosztów transakcji. Istnieją jednak inne platformy, takie jak EOS, Cardano i Tron, które oferują szybsze transakcje i skalowalne „inteligentne kontrakty”. Jednak Ethereum nadal jest liderem pod względem kapitalizacji rynkowej i popularności w społeczności kryptowalut.

Ethereum to druga w rankingu kryptowaluta w.r.t. kapitalizacja rynkowa. Dominacja Ethereum nad rynkiem kryptowalut 21 kwietnia 2019 roku wynosi 10,1%. 

Badania DelphiAktualizacja Delphi Research Ethereum z 7 marca 2019 r

DeFi (zdecentralizowane finanse) na Ethereum

DeFi, Decentralized Finance, to nowy system interoperacyjnych finansów, którego celem jest zbudowanie wszechobecnego systemu produktów finansowych w oparciu o blockchain i inteligentne kontrakty.

„Od 3 marca 2019 r. W DeFi Apps jest obecnie postawionych ponad 2 miliony ETH”.

Jednak badania ujawniły również, że MakerDAO stawia 98% całkowitego Ethereum, które obecnie stawia na systemy DeFi. W związku z tym, jeśli DeFi nabierze znacznego tempa, można oczekiwać, że otworzą się wyższe stawki Ethereum. DeFi zapewnia system finansowy, który jest dostępny dla każdego, kto ma internet.

Z dniami ICO za nami, oczekuje się, że Ethereum zarezerwowane dla nowych tokenów wyniesie 0 (Zero) w 2019 roku. Co więcej, około 275 tysięcy Ethreum jest obstawianych miesięcznie, aby usprawnić systemy DeFi, które mają wzrosnąć z czasem. Jednak górnicy wypuszczają również nowe monety co 2 minuty. W związku z tym stwarza większą presję sprzedaży niż kupowanie.

Przeczytaj także: Vitalik znajduje wady w badaniach Digital Delphi Ethereum, mówi raport „Bardzo mało prawdopodobne, aby był prawdziwy”

Korelacja między zasobami kryptograficznymi

Delphi Digital statystycznie potwierdziło również, że aktywa kryptograficzne są obecnie w znacznym stopniu powiązane z Bitcoinem. Trend rozpoczął się wkrótce wraz z początkiem bessy. Według raportu korelacja między ruchami cen Bitcoin i Ethereum była silna przez ostatnie 12 miesięcy.


Raport zawierał również: „Biorąc pod uwagę niezwykle wysokie korelacje wewnątrzrynkowe, o których mówiliśmy wcześniej, jest to trend, który uważnie obserwujemy, ponieważ ETH może osiągać lepsze wyniki w przypadku wzrostów BTC”.

Uwaga: stosunek pozycji długich do krótkich na Bitfinex osiągnął ekstremalne poziomy w grudniu, po którym nastąpił wzrost ceny z 85 do 150 USD. Co więcej, długa na krótka osiągnęła najwyższy poziom od pięciu miesięcy.

Długoterminowe problemy związane z rozwojem Ethereum 2.0

Firma Delphi Digital przeprowadziła kompleksowe badanie proponowanych planów z Ethereum 2.0. Zgodnie z ich analizą, podczas gdy nowo zaproponowany mechanizm zmniejszy opłaty i będzie uwzględniał więcej projektów, istnieje znaczna bariera wejścia ze względu na obecne „opłaty za gaz”.

Ponadto sieć PoS będzie z konieczności wymagała dużej liczby użytkowników platformy. Badania dodały:

„Zdywersyfikowana i dochodowa sieć walidatorów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i długowieczności sieci, ale jest to nieosiągalne w ramach obecnie proponowanych specyfikacji bez znacznych opłat sieciowych. Jednocześnie ekspansja opłat sieciowych nastąpi tylko przy znacznym wzroście dapp i powszechnym przyjęciu, a trudno sobie wyobrazić budowanie w sieci, która nie jest uważana za bezpieczną. ”

Plik analiza cen z badania ujawnił również, że podczas gdy Ethereum wszedł do regionu nadmiernie kupowanego według RSI. Jednak Ethereum wielokrotnie utrzymywał zwyżkę po osiągnięciu tego poziomu w przeszłości.

Ethereum DappsPorównanie między EOS i Ethereum Dapps

Co nie mniej ważne, raport zawierał również raport Dapp i porównanie z platformą EOS.

W raporcie wspomniano, że istnieje ponad 2000 Dappów opracowanych na Ethereum i EOS. Jednak nadal są skomplikowane w obsłudze i wymagają ulepszeń.

Przeczytaj pełny raport Delphi Research tutaj. Podziel się opinią na temat badań. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector