Analiza cen 4 października: Bitcoin, Ripple [XRP], Litecoin, Kredyty i EOS

Reklama Phemex

Ripple, Litecoin, EOS i Credits odrywają się od ogólnego trendu spadkowego i odnotowują w piątek stosunkowo imponujące wzrosty.

EOS prawdopodobnie spadnie z powrotem do 2,6 USD, jeśli wzór flagi kontynuacji zajmie centralne miejsce.

Rynek kryptowalut jest mieszany na czerwono i zielono w piątek po letargu tygodnia handlowego. Większość kryptowalut, w tym Bitcoin, mocno naciskała na odbudowę, jednak kluczowe przeszkody powstrzymały znaczące zyski. Trzy największe aktywa cyfrowe mogą przekroczyć określone strefy zatorów dla sprzedawców. Na przykład Bitcoin przebił się powyżej 8500 USD, ale nie zdołał przebić przeszkody wynoszącej 8600 USD. Ethereum zarobił powyżej 180 $, ale 185 $ było twardym orzechem do zgryzienia. Z drugiej strony, Ripple pchnął kluczowe obszary wsparcia, ale nie zdołał przełamać oporu 0,26 USD.

W innym miejscu na rynku dyrektor generalny Apple, Tim Cook, dał jasno do zrozumienia, że ​​gigant technologiczny nie ma planów emisji kryptowaluty. Cook uważa, że ​​waluta ma znaczenie, lepiej zostawić stan.

Jego komentarze pojawiły się wśród trwającego lobby, które ma na celu uruchomienie cyfrowej waluty Libra firmy Facebook Inc. Ponadto organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych domagają się spotkania z prezesem Facebooka Markiem Zuckerbergiem do stycznia 2020 r.

Podczas gdy kłótnia regulacyjna trwa, pojawiające się raporty mówią, że niektórzy z 28 członków Stowarzyszenia Libra rozważają opuszczenie projektu. Mówi się, że MasterCard, Visa, a nawet PayPal są zimne w stosunku do swojego zaangażowania. Możliwym powodem zimnych stóp jest upewnienie się, że nie zaszkodzą reputacji, którą już zbudowali dzięki regulatorom przez lata. W rzeczywistości PayPal nie uczestniczył w spotkaniu Stowarzyszenia Libra w Waszyngtonie, które odbyło się 3 października.

Analiza cen Bitcoin – 1-godzinny wykres XBT / USD

Bitcoin tworzy krótkoterminowy wzorzec zwyżkowy trójkąta rosnącego, który stopniowo zbliża się do wybicia. Po potwierdzeniu wybicia, bycza noga Bitcoina wyceluje w przeszkodę na 8500 USD. Najtrudniejszym zadaniem dla byków Bitcoin jest utrzymanie ceny powyżej rosnącej linii trendu. Pozwoli im to zwiększyć liczbę wpisów, co w połączeniu z silniejszym obrazem technicznym i wysokim wolumenem doprowadzi kryptowalutę do szczytów w kierunku 9000 USD.

Wykres godzinowy XBT / USDWykres godzinowy XBT / USD wg Tradingview

Tymczasem krótkoterminowy obraz sugeruje, że to sprzedawcy mają kontrolę. Dywergencja średniej ruchomej konwergencji (MACD) utknęła w regionie ujemnym. Poza tym rosnąca negatywna dywergencja sygnalizuje, że niedźwiedź będzie nadal dominował, dopóki nie zacznie obowiązywać bycza konfiguracja omówiona powyżej.. Krptoben, analityk z Tradingview podziela podobne nastroje:

„BTC Forming Ascending Triangle podręcznik byczy musi przełamać opór na poziomie 8481, aby potwierdzić ten zwyżkowy wzór i utrzymać tę opadającą linię trendu wsparcia. Zobaczmy, czy byki btc mogą przyspieszyć ruchy w górę w krótkim okresie ”.

Analiza ceny Ripple (XRP)


Ripple pielęgnuje zwyżkowy trend w piątek i wydaje się, że odrywa się od innych głównych kryptowalut. Jest to następstwem pulldown, które ma miejsce od początku października. Poziom zniesienia 38,2% Fib wzięty od ostatniego szczytu wahań 2636 USD do minimum wahań 0,2324 USD złagodził spadki, które utworzyły dołek na poziomie 0,24 USD.

Korekta w górę w ciągu ostatnich kilku dni spowodowała, że ​​XRP przekroczył kluczowe poziomy, w tym średnie kroczące (zarówno 50 MA, jak i 100 MA na wykresie godzinowym). Oprócz tego cena ponownie znajduje się w kanale z trendem wzrostowym. Dywergencja zbieżności średniej ruchomej (MACD) również pokazuje, że kupujący przejmują kontrolę.

CoingapeŹródło: TradingView

Analiza cen Litecoin (LTC)

Litecoin utknął w przedziale od 52 USD (wsparcie) do 57,50 USD (opór) od ponad tygodnia. Wszelkie próby przebicia się powyżej granicy zakresu zostały udaremnione przez istniejącą presję sprzedaży. Na przykład niewielka bycza odnoga w piątek zdołała przebić się powyżej 50 MA na 4-godzinnym wykresie, ale zakończyła się fiaskiem na poziomie 57,50 $. Litecoin jest obecnie sprzedawany za 57 USD w okresie spadkowego wzrostu.

TradingviewŹródło: TradingView

Dywergencja średniej ruchomej konwergencji sugeruje, że obecny trend pozostanie boczny. Odreagowanie wskaźnika znalazło się powyżej linii średniej, ale nie udało się utrzymać trendu wzrostowego. Na razie możemy spodziewać się, że LTC pozostanie w zasięgu, dopóki nie nastąpi wybicie w kierunku 60 USD.

Analiza cen kredytów – wykres CS / BTC 4H

Na tle ogólnego spadku rynku CS / BTC para handlowa wykazuje pozytywny trend pod względem wzrostu wolumenów i cen. Na wykresie widzimy, że cena ponownie odbiła się od linii wsparcia w strefie 0,0000105-0,0000110 BTC i przygotowuje się do ponownego testu strefy oporu w okolicach 0,0000127-0,0000130 BTC. Przebicie tej strefy umożliwi wzrost ceny do strefy 0,000015-0,000016 BTC. Nadmierna sprzedaż wskaźników technicznych może być dodatkową zachętą dla inwestorów przy podejmowaniu decyzji o wejściu na pozycję, jak również w przypadku podstawowych wyników w zakresie wiadomości.

KredytyŹródło wykresu wg TradingView

Analiza cen EOS

EOS rozwija również własną ścieżkę do poprawy sytuacji, mimo że ogólny obraz na rynku kryptowalut jest negatywny. Przytłaczające wybicie w zeszłym tygodniu zostało zatrzymane na 2,6 USD (główne wsparcie), ustępując miejsca trwającej zwyżkowej akcji w ramach wzorca flagi.

TradingViewŹródło: TradingView

Cena wzrosła o 2% w ciągu dnia i handluje 50 MA na czterogodzinnym wykresie. Trendem w górę jest również względny wskaźnik siły (RSI). Dołki oskarżyciela tworzą coraz wyższy wzorzec. W momencie publikacji, RSI na poziomie 50 nadal wskazuje w górę w stosunku do trwającej korekty, która prawdopodobnie przebije się powyżej 0,30 $

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector