Binance Hacked lub Syscoin [SYS] Blockchain przejęty – jaka jest prawdziwa okazja

Reklama Phemex

Binance ogłosił nieplanowaną konserwację systemu, wstrzymując handel i wypłaty w tym okresie. W międzyczasie ktoś kupił kilka Syscoinów (SYS) za 96 BTC, co spowodowało spekulacje o przejęciu łańcucha blokowego Syscoin i włamanie do Binance, gdy giełda ogłosiła reset kluczy API. Ale w swoim najnowszym tweecie CEO Binance zapewnia, że ​​wszystko jest w porządku.

Binance wstrzymuje handel

Kilka godzin temu jedna z najpopularniejszych i wiodących giełd Binance ogłosiła nieplanowaną konserwację systemu.

#Binance Konserwacja systemuhttps://t.co/vF8H3w9Kdg pic.twitter.com/1r723vAjSB

– Binance (@binance) 4 lipca 2018 r

W swoim oficjalnym komunikacie wspomniał,

„Binance przejdzie konserwację systemu. Handel, wypłaty i inne funkcje konta zostaną zawieszone w tym okresie. Po zakończeniu konserwacji podamy kolejne ogłoszenie. ”

Jednak wymiana nie podała żadnych szczegółów i to dało początek młynowi plotek. Najwyraźniej ktoś kupił niewielką ilość Syscoinów za 96 BTC, jak wynika z dowodów przedstawionych przez ludzi.

Albo coś jest nie tak z API Binance, albo czyjś bot handlowy właśnie kupił 1 syscoin za 96 BTC ? pic.twitter.com/tZTruPN7k9


– Adam Bouhmad (@AdamBouhmad) 3 lipca 2018 r

Coś jest nie tak z syscoinem.

49149 zostało sprzedanych dokładnie o 20:44: 04.504 czasu UTC powyżej punktu cenowego 0,000220 BTC.

Łączna suma zamówień wyniosła wówczas około 106.687.824 USD.

11 zostały sprzedane za 96 BTC, czyli około 6,9 miliona dolarów. Zobacz zrzut ekranu po więcej.$ SYS $ BTC $ crypto pic.twitter.com/oKvapgVgc0

– Courtney C (@cjcdatasci) 3 lipca 2018 r

Początkowo uznano to za błąd handlowy, jednak później zarejestrowano, że coś jest nie tak z Syscoin blockchain. W tym czasie zespół Syscoin wydał ostrzeżenie i poprosił giełdy o zamrożenie handlu Syscoin za pośrednictwem tweeta.

Badamy możliwy problem z łańcuchem blokowym Syscoin, nic nie jest potwierdzone, ale poprosiliśmy o wymiany, aby zatrzymać handel podczas badania.

– Syscoin (@syscoin) 3 lipca 2018 r

Podobno w tym samym czasie było około 7000 BTC wyprowadził się gorącego portfela Binance, to właśnie wtedy giełda w zasadzie zeszła z powodu konserwacji systemu. Nie ma wyraźnego związku między tymi dwoma na powierzchni, ale fakt, że ten dziwaczny zakup Syscoin był na giełdzie Binance i zderzają się czasy, sytuacja wydaje się nie być tylko zbiegiem okoliczności.

Binance resetuje API

Pośrednio rozwiązując kwestię API, Binance zaktualizował o resetowaniu klucza API, co pasuje do plotek o kompromitacji API, stwierdzając:

„Ze względu na nieregularny handel niektórymi API Binance usunie wszystkie istniejące klucze API jako środek zapobiegawczy. Wszyscy użytkownicy API są proszeni o odtworzenie swoich kluczy API. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za cierpliwość ”.

#Binance Aktualizacja zabezpieczeń: reset klucza APIhttps://t.co/6k5rhqXo9G pic.twitter.com/O6bI7LNK0O

– Binance (@binance) 4 lipca 2018 r

Najwyraźniej problem nie dotyczył blockchaina Syscoin, a raczej giełdy Binance.

Najwyraźniej grupa hakerów włamała się do #Syscoin api w #Binance

Używali $ SYS ze względu na stosunkowo niską moc mieszania

Następnie wydobyli wszystkie $ SYS blokuje się na chwilę, aby zapobiec cofnięciu się łańcucha bloków

Najwyraźniej uciekli z 7000 $ BTC$ SYS łańcuch jest w porządku

– All Things Crypto (@GuavaAitives) 4 lipca 2018 r

Wygląda jak @binance wstrzymał cały handel na wszystkich parach na swojej giełdzie z powodu kompromisu, z którym zawarł @syscoin. Należy zauważyć, że nie ma problemów z Syscoin Blockchain, a sam łańcuch nie został naruszony.

– Syscoin Whale (@sys_whale) 4 lipca 2018 r

Później Syscoin potwierdził również, że blockchain Syscoin jest bezpieczny i już poprosił giełdy o rozpoczęcie handlu.

Jako środek ostrożności zażądaliśmy wstrzymania wymiany $ SYS wpłata / wypłata dzisiaj po tym, jak zaobserwowaliśmy dziwne zachowania handlowe w połączeniu z nietypową aktywnością blockchain. Po zbadaniu #Syscoin blockchain jest bezpieczny. Prosimy o ponowne otwarcie giełd. Szczegółowy post na wiki jutro. pic.twitter.com/NEypr531zi

– Syscoin (@syscoin) 4 lipca 2018 r

Teraz Binance ponownie włączyło tworzenie kluczy API, ale handel rozpocznie się dopiero po zakończeniu prac konserwacyjnych, jak wyjaśniono na giełdzie:

„Binance usunął wszystkie wcześniejsze istniejące klucze API i teraz ponownie włączył tworzenie kluczy API. Użytkownicy interfejsu API mogą teraz odtworzyć swoje klucze API z centrum konta użytkownika. Kolejne ogłoszenie dotyczące ponownego otwarcia handlu zostanie wydane po zakończeniu konserwacji. ”

W tej chwili ani giełda, ani Syscoin nie zapewniły jasności, chociaż Syscoin wkrótce przedstawi pełne wyjaśnienie, jak wspomniano w swoim tweecie. Jeśli jednak spekulacje o włamaniu do Binance są prawdziwe, byłby to ogromny cios dla społeczności kryptowalut, a nawet podważyłby zaufanie ludzi.

Jednak w swoim najnowszym tweecie CEO Binance, Changpeng Zhao, zapewnia, że ​​wszystko jest w porządku.

Aktualizacja: wszystko jest pod kontrolą, po prostu przed włączeniem handlu musisz wykonać więcej pracy. Powinien wkrótce. Ignoruj ​​FUD i złe wieści. Teraz jest dobry moment, aby zidentyfikować wiadomości o złej jakości (i je usunąć).

– CZ (@cz_binance) 4 lipca 2018 r

W chwili pisania tego tekstu Syscoin (SYS) był na poziomie 0,02848 USD, przy wzroście o 39,74 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Na rynku BTC osiąga również dodatni wynik o 43,31%. Obecnie, na 67 miejscu, jego kapitalizacja rynkowa wynosi 152 miliony dolarów.

Jakie są Twoje poglądy na tę chaotyczną sytuację? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector