Breaking: Facebook Libra Whitepaper ujawnia misję stojącą za wprowadzeniem Libra Coin

Reklama Phemex

Długo oczekiwany dokument dotyczący kryptowalut Facebooka zostanie wydany 18 czerwca 2019 r., Zgodnie z planem. Zgodnie z opublikowanym raportem kryptowaluta Facebooka będzie nazywana „Libra”, a moneta pojawi się w pierwszej połowie 2020 r..

Facebook przedstawia oficjalny dokument Libra Coin

Według biały papier, Moneta Libra zostanie zbudowana na Libra Blockchain i będzie wspierana przez stabilną walutę cyfrową. Moneta zostanie wprowadzona do sprzedaży w pierwszej połowie 2020 roku. Jednak w newsroom na Facebooku, społeczny gigant mówi o planie na 2020 rok i mówi o Calibrze, która jest nową spółką zależną Facebooka. W oświadczeniu czytamy, że dzięki usłudze finansowej Calibra użytkownicy mogą uczestniczyć w sieci Libra i jako taki, pierwszym produktem, który zostanie wprowadzony na rynek przez Calibra, byłby cyfrowy portfel na monety Libra.

Dzisiaj udostępniamy plany dotyczące Calibra, nowo powstałej spółki zależnej Facebooka, której celem jest świadczenie usług finansowych, które umożliwią ludziom dostęp do sieci Libra i uczestnictwo w niej. Pierwszym produktem, który wprowadzi Calibra, jest portfel cyfrowy dla Libry, nowej globalnej waluty opartej na technologii blockchain. Portfel będzie dostępny w Messengerze, WhatsApp i jako samodzielna aplikacja – i spodziewamy się, że zostanie uruchomiony w 2020 roku.

Misja za monetą Wagi

Wracając do oficjalnego dokumentu Libra, misją jest „stworzenie prostej globalnej waluty i infrastruktury finansowej, która wzmocni pozycję miliardów ludzi”. Mając to na uwadze, celem Facebooka jest zaoferowanie rozwiązania finansowego wszystkim 1,7 miliardom dorosłych, którzy nie korzystają z usług bankowych, nawet jeśli prawie miliard ludzi ma dostęp do telefonów komórkowych i internetu.

Wstępna część oficjalnej księgi Facebooka dotyczącej Libry omawiała stanowisko rządu Govt w sprawie kryptowalut i wyjaśnia, jak niewiele istniejących projektów omija przepisy. Mówi, że Facebook wierzy we współpracę z podmiotami, w tym z regulatorami, aby odnieść sukces w tym sektorze, czytamy, że;

Uważamy, że współpraca i innowacje z sektorem finansowym, w tym z organami regulacyjnymi i ekspertami z różnych branż, to jedyny sposób, aby zapewnić, że zrównoważone, bezpieczne i godne zaufania ramy stanowią podstawę tego nowego systemu. Takie podejście może stanowić olbrzymi krok naprzód w kierunku tańszego, bardziej dostępnego i lepiej połączonego globalnego systemu finansowego.

Dzisiaj Facebook wraz z 27 organizacjami z całego świata założył stowarzyszenie non-profit Libra i…

Mark Zuckerberg ಅವರಿಂದ ಈ ದಿನದಂದು ಪೋಸ್ಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ ಮಂಗಳವಾರ, ಜೂನ್ 18, 2019

Specyfikacja monety Libra


Jeśli chodzi o stanowisko Libry jako waluty cyfrowej, w dokumencie dodawano jeszcze informacje o niezawodnej walucie cyfrowej i infrastrukturze, której być może świat potrzebuje być świadkiem „internetu pieniądza”.

Zabezpieczanie aktywów finansowych na urządzeniu mobilnym powinno być proste i intuicyjne. Przenoszenie pieniędzy na całym świecie powinno być równie łatwe i opłacalne, jak – a nawet bezpieczniejsze niż – wysyłanie wiadomości tekstowej lub udostępnianie zdjęcia, bez względu na to, gdzie mieszkasz, co robisz i ile zarabiasz.

Co więcej, dokument zdefiniował Wagę w trzech różnych aspektach, które uczyniły z niej integracyjny system finansowy i w międzyczasie dały uprawnienia miliardom ludzi.

  1. Jest zbudowany na bezpiecznym, skalowalnym i niezawodnym łańcuchu bloków;
  2. Jest on poparty rezerwą aktywów zaprojektowaną w celu nadania jej wewnętrznej wartości;
  3. Zarządza nim niezależne Stowarzyszenie Libra, którego zadaniem jest ewolucja ekosystemu.

Kryptowaluta Libra będzie działać na swoim natywnym łańcuchu blokowym o nazwie „Libra Blockchain”, który jest open source. Co najważniejsze, blockchain został zbudowany z uwzględnieniem bezpieczeństwa, skalowalności, wydajności pamięci masowej i przepustowości oraz przyszłej adaptacji.

Dlaczego Waga jest stabilną monetą?

Jak stwierdzono, Libra będzie wspierana przez rezerwę aktywów rzeczowych i zgodnie z raportem w białej księdze dzieje się tak dlatego, że – Libra musi być akceptowana w wielu miejscach i zapewnia łatwiejszy dostęp wszędzie.

Koszyk depozytów bankowych i krótkoterminowych rządowych papierów wartościowych będzie przechowywany w Rezerwie Libra dla każdej utworzonej Wagi, budując zaufanie do jej wewnętrznej wartości. Rezerwa Wagi będzie zarządzana w celu zachowania wartości Wagi w czasie.

Jak wspomniano, waluta ma być stabilną walutą cyfrową i będzie również wspierana przez konkurencyjną sieć giełd umożliwiającą kupno / sprzedaż monety Libra za ich walutę fiducjarną – oczywiście kurs wymiany będzie w centrum uwagi giełd.

Libra ma być stabilną cyfrową kryptowalutą, która będzie w pełni zabezpieczona rezerwą aktywów rzeczywistych – Rezerwa Libra – i wspierana przez konkurencyjną sieć giełd kupujących i sprzedających Libra.

Stowarzyszenie Waga

Więcej na ten temat – utworzyła również niezależną organizację członkowską non-profit o nazwie „The Libra Association”. Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Genewie w Szwajcarii. Stowarzyszenie podejmie się kluczowego zadania polegającego na zapewnieniu ram zarządzania siecią i rezerwą, a także pomoże w przyznawaniu dotacji społecznych wspierających integrację finansową. Ujawnił również swoich „członków-założycieli”, a w szczególności nazwiska nielicznych członków to osoby, które zostały wcześniej zgłoszone jako inwestorzy projektu Libra.

Poniżej znajdują się członkowie założyciele stowarzyszenia Libra, w których Facebook ma nadzieję mieć około 100 członków do pierwszej połowy 2020 r., Kiedy planowane jest wprowadzenie monety Libra na rynek.

Płatności: Mastercard, PayPal, PayU (ramię fintech firmy Naspers), Stripe, Visa

Technologia i rynki: Booking Holdings, eBay, Facebook / Calibra, Farfetch, Lyft, MercadoPago, Spotify AB, Uber Technologies, Inc.

Telekomunikacja: Iliad, Vodafone Group

Blockchain: Anchorage, Bison Trails, Coinbase, Inc., Xapo Holdings Limited

Kapitał wysokiego ryzyka: Andreessen Horowitz, Breakthrough Initiatives, Ribbit Capital, Thrive Capital, Union Square Ventures

Organizacje non-profit i wielostronne oraz instytucje akademickie: Creative Destruction Lab, Kiva, Mercy Corps, Women’s World Banking

„Move”, nowy język programowania & Libra Blockchain

W białej księdze Libra omówiono ponadto nowy język programowania o nazwie „Ruszaj się”, Uruchomienie ma na celu wdrożenie niestandardowej logiki transakcji i inteligentnych kontraktów w uzupełnieniu do Libra Blockchain. Co więcej, ten łańcuch bloków Libry jest pojedynczą strukturą danych, która będzie rejestrować historię transakcji i stanów w czasie – jednak w przypadku istniejącego i poprzedniego łańcucha bloków widzi blockchain jako zbiór bloków transakcji.

Ze względu na cel Libry, jakim jest służenie miliardom ludzi jednego dnia, Move został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i ochronie jako najwyższych priorytetach, czytamy w białej księdze, dodając; Aby ułatwić porozumienie między wszystkimi węzłami walidatora w sprawie transakcji do wykonania i kolejności ich wykonywania, Libra Blockchain przyjęła podejście BFT przy użyciu protokołu konsensusu LibraBFT.

Jeśli chodzi o bardziej rygorystyczne dane dotyczące pojedynczych danych, Facebook wyjaśnia to;

Libra Blockchain jest pseudonimowy i umożliwia użytkownikom przechowywanie jednego lub więcej adresów, które nie są powiązane z ich rzeczywistą tożsamością.

A więc czytelnicy, co myślicie o Libra Coin na Facebooku? Czy uważasz, że moneta Libra będzie wiodła w przestrzeni kryptograficznej, tak jak Facebook w mediach społecznościowych? Daj nam znać w komentarzu poniżej

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector