Chainlink [LINK] Pumps on Reverse Psychology? Zlikwidowano ponad 50 milionów dolarów w krótkich spodenkach

Reklama Phemex

15 lipca Zeus Capital LLC opublikował plik raport z badań zatytułowany „The Chainlink Fraud Exposed”. Zarzuty wobec SmartContract, twórcy protokołu obejmują nielegalną ofertę bezpieczeństwa, scentralizowane zarządzanie i kontrolę, fałszywy marketing, fałszywe ogłoszenie o partnerstwie i co nie. 

Logika zażądałaby gwałtownego spadku cen po takiej rewelacji. Jednak po 24 dniach prowadzenia swoich teorii i zarzutów wydaje się, że Zeus Capital przegrał z pompowcami (a może oni sami?).

Prosta ekonomia powie ci, że popyt i podaż są dwoma czynnikami wpływającymi na cenę aktywów. Jednak taki, który jest przedmiotem obrotu na giełdach instrumentów pochodnych, konkuruje z długimi i krótkimi zleceniami. Kupujący na krótką umowę musi znaleźć sprzedawcę i odwrotnie. Kiedy saldo przechyla się zbyt mocno na korzyść jednej ze stron, okazja do spowodowania ściśnięcia lub likwidacji staje się realna.

Obniżka

LINK osiągnął wartość tuż poniżej 9 USD w dniu publikacji raportu. Następnie zaczyna nawet trend spadkowy z wyższymi wzlotami i niższymi dołkami, aż do szybkiego odwrócenia powyżej 6,5 USD. Może to wynikać z połączenia sprzedawców rezerwujących zyski i sprzedawców krótkich wywierających presję na rynku.

linkusd krakenLINK / USD 1-dniowy wykres na Kraken (TradingView)

Niemniej jednak, od czasu odwrócenia trendu pomimo ciągłych ostrzeżeń i oskarżeń Zeusa Capital, Chainlink [LINK] kontynuował swój ruch w górę do wysokiego poziomu powyżej 14 USD.

Wczoraj, tuż przed wzrostem, napisali na Twitterze, że MakerDAO i Compound wspierają wyrocznię cenową Chainlink. Wraz z tym wezwanie do SEC w celu zbadania sprawy. Całość mocno zaprezentowano na Twitterze.

Potwierdzony! Pierwszy @MakerDAO, następnie @compoundfinance wycofują się z zawodnej i niezrównoważonej firmy Chainlink Oracle. $ LINK idę w dół.

DYOR & przeczytaj raport z dochodzenia – https://t.co/j5F8FMNkQU pic.twitter.com/28EAaHHQiV

– Zeus Capital (@ZeusCapitalLLP) 8 sierpnia 2020 r

Co dość podejrzane, krótkie zamówienia Zeus Capital mogą być podstępem mającym na celu ukrycie ogromnych długich pozycji. Zaobserwował znany handlowiec kryptowalut,


Ten krótki (jeśli to był on) był częścią kampanii pompy. Zrozumieli sprzeczną naturę krypto-psychologii i wykorzystali ją do pompowania. Wszystkie straty były prawdopodobnie niewielkie w porównaniu z zyskiem, jaki osiągnęli z długich pozycji.

Co więcej, FUD był wystarczającym powodem, dla którego wieloryby wykorzystywały krótkoterminową płynność. To, czy Zeus Capital był uczciwy w swoim podejściu, nie miałoby teraz znaczenia.

Likwidacje

W Aave akcja cenowa LINK (PA) spowodowała masowe likwidacje w wysokości ponad 25 milionów dolarów. Podobno włączone aavewatch, pożyczki w USDC były tymi, które poniosły większość likwidacji do 96% mln. Ponadto scentralizowane giełdy, takie jak Binance, FTX, Huobi i tak dalej, mają własny udział w likwidacjach.

otwarte zainteresowanie binance linkówKontrakty terminowe LINK / USDT na 4-godzinnym wykresie Binance Open Interest

Tylko na Binance, fundusz ubezpieczeniowy LINK / USDT wzrósł o ponad 2 miliony dolarów, z szybkim spadkiem OI o ponad 29 milionów dolarów wskazującym na krótkie likwidacje.

Idealny plan

Według wielu ekspertów jest to rozbudowana kampania pompowa, a nie nowa rzecz w kryptowalutach. Meltem Demirors, CSO Coinshares notatki,

the @ZeusCapitalLLP Kampania „krótka aktywistka” włączona $ LINK wydaje się być skomplikowanym działaniem marketingowym mającym na celu zwiększenie wsparcia i podniesienie cen, jak myślisz, ile wydali na (a) reklamy na Twitterze (b) stronę internetową i (c) kilka osób do trollowania na Twitterze?

W zeszłym roku zwolennicy BSV kierowani przez Craiga Wrighta i Calvina Ayre zrobili podobną rzecz, tworząc FUD wokół praw autorskich Bitcoin. Cena BSV nadal osiąga nowe szczyty pomimo rewelacji za fasadą.

Znowu na to!

Portfolio DeFi z to pod określonym adresem doszło do jednej z największych likwidacji szortów LINK na Aave. Linksaka (alias) śledzenie wczoraj portfela wykazało, że cena likwidacji pożyczek LINK w wysokości ponad 6 mln USD wyniosła 11,8 USD. Później, gdy cena zaczęła gwałtownie rosnąć, wpłacono więcej zabezpieczeń.

Obecnie konto ma ponad 6,3 miliona dolarów pożyczek LINK o wartości netto 2,3 miliona dolarów. Powyższe konto może również należeć do Zeus Capital.

Co więcej, LINK nadal handluje powyżej 12,7 USD, a znaczny wolumen obrotu rośnie na giełdach takich jak Huobi. Kryptowaluta znajduje się obecnie w fazie odkrywania ceny z dużą ilością FUC i FOMO wokół niej.

Jaka byłaby obecnie Twoja strategia inwestycyjna lub opinia na temat Chainlink [LINK]? Podziel się z nami swoimi opiniami. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector