Co to są widełki kryptowalut? – Wszystko, co musisz wiedzieć o Hard Fork i Soft Fork

Reklama Phemex

Rozwidlenia kryptowalut – nie tylko wahania cen i niestabilności – oddawanie się przyczynom i potencjalnym konsekwencjom

Zrozumienie podstaw kryptowalut wideł?

Mając więcej, niż możesz zliczyć, oddawanie się pracy z tymi kryptowalutami zawsze było zadaniem dla większości z nas.

Jak już wiemy, te różne kryptowaluty (tokeny i monety), znane również jako pieniądze cyfrowe, to nic innego jak kody generowane komputerowo. Jednak bez wątpienia to samo można łatwo wyjaśnić jako jeden z najlepszych przykładów „decentralizacji”.

Zasadniczo termin „kryptowaluta” powstał po uznaniu faktu, że te monety lub tokeny są zaszyfrowanymi sekcjami księgi publicznej powszechnie znanymi jako blockchain. Aby dodać więcej do naszej listy faktów, z przymusem wysyłania adresu i podpisu cyfrowego w celu uznania każdej transakcji za autentyczną, każdy może dodać nową stronę do tej księgi publicznej, jeśli ma właściwe rozwiązanie równania matematycznego.

Krótko mówiąc, tak jak w przypadku każdego innego programu komputerowego, można zadbać o rozwój swojej konkretnej monety przy pomocy regularnych uaktualnień i przeróbek. I odwrotnie, aby upewnić się, że nic nie pójdzie błędnie, należy upewnić się, że są bardzo ostrożni, dopasowując zgodność starszych monet z nowymi.

  • Podział łańcucha – jak wiemy, kryptowaluty są oparte na łańcuchach bloków, które są niczym innym jak blokami danych, które rosną, tworząc łańcuch informacji. Stamtąd Rozwidlenie kryptowaluty w języku laika to nic innego jak podzielenie bloków danych, na których się opierają, i sprawienie, by działały w różnych kierunkach z różnymi regułami.

Jakie są główne przyczyny widełek kryptowalut?

Jak dotąd wymieniono dwa różne powody tego samego.

  • Przypadkowy widelec – Zgodność monet można wymienić jako jedną z głównych przyczyn tego konkretnego segmentu.

Zwykle zdarza się, że ludzie używający różnych wersji oprogramowania w końcu tworzą dwie różne księgi (jedną z nowej wersji i jedną ze starej). Gdy to się stanie, to programiści monet muszą szybko wyeliminować błędy i pracować nad scaleniem różnych łańcuchów bloków utworzonych w tym procesie.

W przypadku, gdy programiści zdecydują się na zmiany, które powodują niezgodności między starszą a nową wersją, generowany jest „hard fork”.

  • Zmiana w Zasadach Podstawowych Protokołu – niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę podstawowej zasady, jak zwiększenie rozmiaru bloku, czy dodanie nowej funkcji w celu zwiększenia funkcjonalności, fork, który występuje w tej kategorii, jest uważany za stały. Ponadto ważne jest, aby wszyscy użytkownicy korzystający z monet musieli zaktualizować całą aplikację, jeśli chcą, aby typ monety był prawidłowy.

Widły występujące w wyżej wymienionej kategorii można podzielić na dwie różne sekcje, którymi są miękki widelec i hard-widelec.

Główne typy wideł kryptowalut

  • SOFT FORK – podwyższone oprogramowanie, które dobrze pasuje do starszego opisu

O wiele spokojnie się z nimi pracuje, ponieważ tylko niewielka społeczność uczestników wymaga aktualizacji.


Chociaż wpływa to na funkcjonalność niezaktualizowanych uczestników, ta konkretna sekcja umożliwia uczestnikom ze starszą wersją oprogramowania udział w walidacji i weryfikacji transakcji.

  • TWARDY WIDELEC – aktualizacja oprogramowania nie pasuje do starszego opisu

Skutkuje ciągłą rozbieżnością łańcucha bloków.

Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do uaktualnienia do nowszej formy, w przeciwnym razie nie będą w stanie uczestniczyć lub wytrzymać uwierzytelniania nowych transakcji.

W przypadku łańcucha mniejszościowego, uczestnicy mogą znaleźć wsparcie, jednocześnie będą istnieć dwa łańcuchy.

  • Planowany twardy widelec – w przypadku, gdy postęp protokołu został już określony ilościowo w planie działania projektu, to samo można wymienić w części planowanej mapy drogowej. W większości przypadków prowadzi to do śmierci starego łańcucha, ponieważ cała społeczność kierowana przez główny zespół programistów przechodzi do nowego łańcucha.

Kilka przykładów planowanego hard fork – Ethereum’s Byzantium miało miejsce w październiku 2017 r., Monero hard fork miało miejsce w styczniu 2017 r..

  • Sporny twardy widelec – zwykle tworzone przez część społeczności z kilkoma poważnymi zmianami w kodzie (lepsza wersja według nich) po sporze z resztą.

Kilka przykładów spornego hard fork

Bitcoin Hard Fork

Gotówka Bitcoin – część społeczności chciała zwiększyć rozmiar bloku z 1MB do 8MB, aby można było przetworzyć więcej transakcji i zmniejszyć opłaty uiszczane przez użytkownika, stąd hard fork zaowocował gotówką Bitcoin.

20 lipca 2017 r. – na wysokości bloku 476768 – BIP 91 (znany również jako propozycja ulepszenia łańcucha bloków) został zaprogramowany do wyzwalania na wysokości koźlaka 477120, który miał na celu odrzucenie bloku utworzonego przez górników nie wspierających. Jednak niektórzy członkowie społeczności wyczuwali, że zaakceptowanie BIP 91 bez agregowania rozmiaru bloku nie byłoby sprawiedliwe dla ludzi, którzy traktują Bitcoin jako inwestycję, a nie tylko jako walutę transakcyjną.

Stąd przyszedł plan trudnych widelec Bitcoin, co zostało po raz pierwszy ogłoszone przez Bitmain. Zasadniczo celem wideł kryptowalut było zwiększenie liczby transakcji, które jego księga może przetworzyć, poprzez zwiększenie rozmiaru bloku.

Ethereum Hard Fork

Ethereum classic – hard fork Ethereum, który zapoczątkował Ethereum classic, został zaplanowany w celu zarezerwowania skutków włamania do zdecentralizowanej autonomicznej organizacji lub po prostu DAO.

Maj 2016, DAO „fundusz venture capital” zebrał 168 milionów dolarów z zamiarem zainwestowania w projekty z wykorzystaniem inteligentnych kontraktów.

W maju 2016 ukazał się dowód zawierający szczegółowe dane określające podatność DAO na bezpieczeństwo i sposób, w jaki można ukraść eter..

Czerwiec 2016 r. 3,6 mln (blisko @ 50 mln USD) zostało przelanych na inne konto bez zgody właściciela.

Lipiec 2016 r. Zdecydowano się zaimplementować hard fork za zgodą członków społeczności Ethereum i The DAO w celu rozwiązania sytuacji poprzez usunięcie eteru pobranego w exploicie.

Ethereum classic powstał, ponieważ niewielu członków społeczności Ethereum odrzuciło twardy widelec ze względu na „niezmienność”.

Czy widełki kryptowalut są dobre czy złe?

niewątpliwie z dwóch istniejących Blockchain tylko jeden może osiągnąć status prawidłowy, co oznacza, że ​​transakcje zarejestrowane w niewłaściwym łańcuchu blokowym mogą zostać utracone. Najlepiej byłoby, gdyby ludzie byli ostrzegani i unikali wszelkich transakcji, dopóki rozwidlenie nie zostanie rozwiązane.

Potencjalna utrata monet w tym samym czasie może odstraszyć użytkownika lub uczestnika przed użyciem tego konkretnego Kryptowaluta.

Częste aktualizacje i zakłócenia powodują dodatkową pracę i mogą skłonić użytkownika do przejścia na bardziej stabilną monetę.

Zwiększ współczynnik ryzyka, który może skutkować wyrzuceniem lub sprzedażą monet i tokenów

Jeden łańcuch bloków może stać się bardziej dominujący lub może być faworyzowany, co skutkuje niższą wartością i przyjęciem przez społeczność drugiego

Jak trudno jest rozwidlić kryptowalutę?

W teorii odpowiedź brzmiałaby jednak tak, ale nie ze względu na wszystkie bariery na ścieżce.

Zasadniczo każdy może pracować nad rozwojem i wprowadzać aktualizacje, które są bardzo potrzebne w oprogramowaniu, następnie chwytając kod kryptowaluty z GitHub. Jednak uzyskanie wsparcia od odpowiednich górników i użytkowników nigdy nie może być uważane za łatwe zadanie. Co więcej, uzyskanie wyceny tak zbliżonej do oryginału również nie jest dziecinnie proste.

Czy masz więcej pytań dotyczących wideł kryptowalut? Daj nam znać poniżej w komentarzach, uwzględnimy je w naszym następnym artykule z bazy wiedzy.

Subskrybuj codzienne aktualizacje dotyczące bitcoinów i innych kryptowalut.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map