Coinbase twarze #DeleteCoinbase Boycott powołując się na przejęcie zespołu Neutrino Hacking

Reklama Phemex

Giełda kryptowalut Coinbase to jedna z takich nazw, która każdego dnia jest w centrum uwagi – szczególnie w lutym 2019 r. Założona w 2012 r. Giełda nadal osiągała szczyt dzięki ogromnej bazie danych użytkowników na całym świecie – ale ta platforma handlowa jest ostatnio w obliczu agresji ze strony duża publiczność w USA po ostatnim przejęciu Neutrino Hacking Team.

#DeleteCoinbase Boycott over Neutrino Acquisition

Agresja doprowadziła do „bojkotu”, który pojawia się na Twitterze pod hashtagiem „#DeleteCoinbase”- wielu obserwujących na Twitterze sprzeciwiających się transakcji przejęcia Coinbase śledziło wiec i ostatecznie usunęło swoje konto Coinbase. W rzeczywistości tacy użytkownicy dzielą się również migawkami swoich usuniętych kont Coinbase jako strzępek dowodu na ich złość – w związku z umową zakupu, którą niedawno podpisała Coinbase.

Nie to, że jestem @coinbaseTo największy klient pod każdym względem, ale skończyłem.

Nigdy nie byłem fanem, ale to za dużo. Dzięki @davidzmorris, @arjunblj, @ J9Roem za wyciągnięcie tego na światło dzienne.

Usunąłem moje konto i ty też powinieneś. Udostępnij swoje zdjęcia #DeleteCoinbase. pic.twitter.com/G2llRID5UF

– Udi Wertheimer (@udiWertheimer) 27 lutego 2019 r

Usunąłem wszystkie moje linki partnerskie z Coinbase @freedomnodecom, podarowałem moje pozostałe saldo (niewiele) na rzecz @btcven i usunąłeś konto. Powinieneś #DeleteCoinbase zbyt. Jeśli chcesz, aby było fajniej, dołącz do #DeleteCoinbaseTrustChain pic.twitter.com/Ect2skbWqV

– Mario Dian ⚡️ (@mariodian) 28 lutego 2019 r

Badania eksperta i odpowiedź Coinbase

Antagonizm tych użytkowników pojawia się po tym, jak kilku ekspertów ujawnia historię zespołu Neutrino – również, jak niedawno informowałem, założyciele Neutrino pracowali z zespołem hakerskim jako główni dyrektorzy, aby sprzedawać narzędzia hakerskie agencjom rządowym. Kiedy ten fakt stał się wirusowy, wpływowe postaci kryptowalut, takie jak Ari Paul, Francis Pouliot i inni entuzjaści kryptowalut, zaczęli debatować nad kontrowersyjnym przejęciem.

"Wewnętrzne e-maile dowodzą, że firma miała kontrolę nad infrastrukturą nadzoru swoich klientów, oznaczając złośliwe oprogramowanie i serwery."

Nie możesz biec wystarczająco szybko? Sprzedawaj swoje bitcoiny na Coinbase, kup plecak odrzutowy i WYCIĄGNIJ SIĘ Z TAMhttps://t.co/O2tJwWrYyp

– Francis Pouliot? ₿ (@francispouliot_) 20 lutego 2019 r

Jeśli chodzi o debatę, Coinbase skontaktował się z mediami za pośrednictwem poczty elektronicznej i odpowiada na kluczowe aspekty, które prowadzą do debaty. Rzeczywiście, w e-mailu Coinbase stwierdza, że ​​„nie toleruje ani nie będzie bronić działań zespołu hakerskiego”. W odpowiedzi na ten zarzut Coinbase napisał w e-mailu

świadomi, że współzałożyciele Neutrino pracowali wcześniej w Hacking Team, który sprawdziliśmy w ramach naszej staranności w zakresie bezpieczeństwa, spraw technicznych i rekrutacji. Coinbase nie akceptuje ani nie będzie bronić działań zespołu hakerskiego, ale dla Coinbase ważne było wprowadzenie tej funkcji we własnym zakresie, aby w pełni kontrolować i chronić dane naszych klientów, a technologia Neutrino była najlepszą, jaką napotkaliśmy w kosmosie, aby to osiągnąć cel.”

Popularne w Stanach Zjednoczonych

Nawet po odpowiedzi Coinbase nic nie przekonało do gniewu kilku użytkowników Coinbase. Według analizy Coingape, przeprowadzonej za pomocą mapy trendów, 62% amerykańskiej publiczności stale tweetuje i angażuje się w rozmowę z #Delete Coinbase. Rzeczywiście, miasta, które w dużej mierze przyczyniły się do tego bojkotu, to Nowy Jork z 24%, a San Francisco z &%, Berlin z 7/5, Montreal z 5%, Londyn z 5%, Dallas z 4%, Vancouver z 4% i Bangkok z 4% odpowiednio.

Co więcej, poniżej znajduje się oś czasu działania #DeleteCoinbase od 27 do 28 lutego, co od czasu do czasu rośnie

Niemniej jednak Coinbase miało do tej pory wiele przejęć i żadne przejęcie nie było bojkotem jako Neutrino. W rzeczywistości tło, które niosą założyciele Neutrino, utrudnia wszystkim bojkotującym firmę – FYI, założyciele Neutrino, a mianowicie Giancarlo Russo, Marco Valleri i Alberto Ornagh, byli zaangażowani w sprzedaż narzędzi hakerskich agencjom rządowym. I to ostatecznie stało się głównym powodem, dla którego użytkownicy Coinbase usuwają swoje konta.

Gratulacje dla Coinbase w związku z przejęciem firmy Neutrino zajmującej się analizą łańcuchów!

FYI, dyrektor generalny, Giancarlo Russo, był byłym dyrektorem operacyjnym HackingTeam (https://t.co/qyQ6mLU8XE), który sprzedał "możliwości ofensywnych włamań i nadzoru dla rządów, organów ścigania i korporacji." pic.twitter.com/VVza5AjIYa

– Arjun Balaji (@arjunblj) 19 lutego 2019 r

Jaki jest Twój udział w przejęciu Neutrino przez Coinbase? Czy zgadzasz się również z opinią obserwujących na Twitterze prowadzących bojkot? A może zgadzasz się z odpowiedzią Coinbase? Daj nam znać, co myślisz. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me