Cotygodniowe podsumowanie: Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) rozpoczynają odzyskiwanie, XRP przeciąga dalsze straty

Reklama Phemex

Ostatni tydzień na rynku kryptowalut pozostał nieco ekscytujący, nie pod względem ruchów rynkowych, ale pod względem zmian instytucjonalnych zachodzących w kryptosferze. Ogólny rynek kryptowalut pozostawał pod presją, tracąc około 25 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej.

Trzy najlepsze kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Ripple (XRP) doświadczyły poważnych korekt testujących niektóre kluczowe poziomy wsparcia. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo.

Rise-Fall-Rise of Bitcoin (BTC) w zeszłym tygodniu

Bitcoin (BTC) nie był w stanie utrzymać tempa na początku tygodnia i odnotował poważny spadek, gdy zbliżył się do poziomu 19 400 USD. Przez większość ostatniego tygodnia największa na świecie kryptowaluta pozostawała na trajektorii spadkowej, przełamując kilka kluczowych poziomów wsparcia.

Bitcoin-BTC - 19000 USDDzięki uprzejmości: CoinMarketCap

W piątek cena Bitcoina (BTC) spadła poniżej kluczowego wsparcia 18000 USD, jednak zarejestrował silny spadek z poziomu 17 600 USD i zyskał prawie 1200 punktów w ciągu ostatnich 36 godzin. Z drugiej strony udział instytucji w Bitcoin (BTC) jest coraz silniejszy z tygodnia na tydzień.

  • Bitcoin nadal cieszy się uznaniem inwestorów z Wall Street i dużych instytucji. Inwestor miliarder i szef Bridgewater Associates – Ray Dalio – przyznał, że BTC staje się silną alternatywą dla złota. JPMorgan zwraca również uwagę na systematyczne odpływy z funduszy ETF na złoto od października 2020 r., A z drugiej strony na duże napływy w funduszach Bitcoin. Postrzeganie, że Bitcoin pochłania udział w rynku złota, powoli staje się rzeczywistością iz każdym dniem staje się coraz silniejsze.
  • Firmy kryptograficzne i inne instytucje bankowe zaczęły rozgrzewać się do Bitcoin (BTC). Firmy te zaczęły tworzyć usługi, które wypełniają lukę między tradycyjnymi rynkami a Bitcoinem. Giełda kryptowalut Bittrex ogłosiła tokenizowany system obrotu akcjami, podczas gdy Fidelity Digital Assets ogłosił pożyczki gotówkowe zabezpieczone Bitcoinem dla instytucji we współpracy z BlockFi. Podobnie brytyjska bankowość międzynarodowa Standard Chartered ogłosiła, że ​​zacznie oferować usługi przechowywania kryptowalut w 2021 r., Pod warunkiem uzyskania zgody brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA)..
  • Fundusze hedgingowe i duże instytucje nadal wlewały więcej w Bitcoin (BTC) w zeszłym tygodniu. MassMutual, 169-letni gigant ubezpieczeniowy, ogłosił inwestycję 100 milionów dolarów w Bitcoin za pośrednictwem zarządzającego aktywami NYDIG. Firma Business Intelligence MicroStrategy potwierdziła również, że oferuje obligacje zamienne o wartości 650 milionów dolarów i zamierza przeznaczyć wpływy netto na Bitcoin (BTC).

Cena ETH koryguje 10%, ale szybko się regeneruje

Ethereum (ETH) walczyło o utrzymanie poziomu powyżej 600 USD, gdy szał związany z wprowadzeniem Ethereum 2.0 Beacon Chain wygasa. Wcześniej w tym tygodniu cena ETH dokonała ostrej korekty tracąc 10% swojej ceny. Jednak odbiła się gwałtownie od poziomów 540 USD. Ethereum dwukrotnie przetestowało tę obsługę w wysokości 540 USD w ciągu ostatniego tygodnia. ETH powrócił do 600 USD i obecnie kosztuje 583 USD przy kapitalizacji rynkowej 66,3 mld USD.

Dzięki uprzejmości: CoinMarketCap

Oprócz Bitcoina, Ethereum (ETH) pozostaje jednym z najlepszych wyborów dla instytucji. ZA raport przesłane przez Grayscale do SEC zauważa, że ​​Grayscale Ethereum Trust (ETHE) zakupiło prawie 11444 ETH o wartości 75 milionów dolarów. ETHE jest drugim co do wielkości funduszem kryptograficznym w skali szarości i stanowi 14% wszystkich zarządzanych aktywów (AUM).

Ripple XRP pod presją sprzedaży


Ripple XRP pozostaje pod presją sprzedaży, ponieważ skorygował o prawie 20% w ciągu ostatniego tygodnia. XRP kontynuuje spadkowy trend w ciągu ostatniego tygodnia, a nawet znalazł się poniżej kluczowego wsparcia na poziomie 0,50 USD. W przeciwieństwie do Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH), cena XRP odmówiła zauważenia jakiegokolwiek odwrócenia.

Dzięki uprzejmości: CoinMarketCap

Sieć Flare Network niedawno zarejestrowała oficjalną migawkę księgi XRP. Celem jest wprowadzenie XRP do ekosystemu DeFi w sieci blockchain Ethereum. Aby zainicjować działanie, wszyscy interesariusze XRP otrzymają tokeny Flare’s Spark (FRXP).

„Fantastycznie jest widzieć firmy budujące systemy, które dodają użyteczność do XRP i myślę, że możliwość korzystania z XRP bezpośrednio w inteligentnych kontraktach będzie niezwykle przydatna” – powiedział CTO Flare.

Wraz z uruchomieniem aktualizacji Flare posiadacze tokenów XRP mogą generować tokeny XRP-pegged Spark (FXRP) i używać ich w ekosystemie DeFi opartym na Ethereum.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector