Crypto Weekly: Bakkt rozszerza Crypto Custody, Blockchain.com uruchamia usługi Crypto Lending Services i nie tylko

Reklama Phemex

Najważniejsze informacje 

  1. Bakkt rozszerza swoje rozwiązanie kryptograficzne klasy korporacyjnej na wszystkie instytucje
  2. Bank of Tanzania ostrzega społeczeństwo przed użyciem kryptowalut
  3. Analitycy przesuwają bycze ramy czasowe Bitcoina [BTC] poza rok 2021
  4. Chiny zwiększą innowacyjność w technologii Blockchain, inwestując 2 miliardy dolarów do 2023 roku – raport IDC
  5. SBI Ripple Asia ogłasza pierwszą usługę przelewów pieniężnych między Japonią a Wietnamem przy użyciu RippleNet
  6. Blockchain.com uruchamia usługi pożyczek kryptograficznych; W listopadzie wypłacono 120 milionów dolarów
  7. Bank centralny Singapuru, JP Morgan opracuje system płatności transgranicznych oparty na technologii Blockchain

Bakkt rozszerza Crypto Custody na wszystkie instytucje

Bakkt oferuje teraz przechowywanie Bitcoinów dla wszystkich instytucji. Klienci na całym świecie mogą teraz chronić swoje aktywa, korzystając z oferty Bakkt dla przedsiębiorstw. Co więcej, ten ostatni otrzymał również zezwolenie od Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) na oferowanie przechowywania bitcoinów wszystkim instytucjom. Lista firm, które zarejestrowały się jako klienci początkowi, obejmuje Pantera Capital, Galaxy Digital i Tagomi. Inne firmy mają dołączyć za kilka tygodni. Wcześniej Bakkt świadczył usługi powiernicze tylko klientom handlującym kontraktami futures na Bitcoin. 

Bank of Tanzania publikuje zawiadomienie o używaniu kryptowalut

Bank of Tanzania w publicznym ogłoszeniu ostrzegł opinię publiczną przed używaniem kryptowalut. Ponadto zawiadomienie stwierdza, że ​​kryptowaluty nie są prawnie autoryzowane w Tanzanii. W zawiadomieniu wspomniano ponadto, że odnotowano rosnący trend wśród społeczeństwa angażującego się w działania oparte na kryptowalutach. To ostatnie podkreśla również fakt, że niektóre podmioty w Tanzanii promują pogląd, że kryptowaluty są prawnym środkiem płatniczym w tym kraju. 

Thomas Lee i Tone Vays przewidują cenę 50 000 $ Bitcoin [BTC] na 2022 rok

Wiodący analitycy Thomas Lee i Tone Vays rozszerzyli swoje cele wzrostowe powyżej 50 000 USD aż do 2022 r. Rynek kryptowalut jest pozytywnie nastawiony do byczego wybicia przed halvingiem w maju 2020 r. Jednak według Vays i Lee wydarzenie może się nie udać sprostać oczekiwaniom inwestorów. Byki nie mylą się co do histerii, jaką może zaoferować Bitcoin. – powiedział Tone Vays

„Jeśli Bitcoin zacznie zbliżać się do 20 000. Szybko pójdzie w górę ”

Jednak jego harmonogram wybicia przypada na drugą połowę 2021 r. Do początku 2022 r. Nawiasem mówiąc, prognoza Tone jest zbliżona do analizy ceny Bitcoin dokonanej przez Toma Lee. Według niego cena Bitcoina zależy od efektu sieci. Ma wykładniczy związek z ceną. W związku z tym, idąc dalej, potrzeba prawie 1 miliona użytkowników, aby cena dotknęła 25 000 USD.

Chiny wydadzą 2 miliardy dolarów na innowacje w technologii Blockchain

Nowy raport amerykańskiej firmy zajmującej się analizą danych, International Data Corporation (IDC), prognozuje 67% CAGR w chińskiej branży technologii blockchain od 2018 do 2023 roku. W sierpniu IDC opublikowało raport o światowym wzroście blockchain, podając 60% roczny wzrost. stopa (CAGR) wydatków w globalnej branży blockchain, sięgająca 16 miliardów dolarów do 2023 roku. Rynek chiński ma przyczynić się do jednej ósmej globalnego tempa wzrostu, a ostatnie pozytywne wiadomości napływają z kraju.

SBI Ripple Asia ogłasza pierwszą usługę przekazów pieniężnych za pomocą RippleNet

SBI Ripple Asia i SBI Remit, spółki zależne SBI FinTech Solutions, nawiązały współpracę z Tien Phong Commercial Joint Stock Bank, wietnamskim bankiem handlowym założonym w maju 2008 r., Aby wprowadzić pierwszą japońsko-wietnamską usługę przekazów pieniężnych w prawdziwej walucie z wykorzystaniem technologii Distributed Ledger Technology (DLT) . Przyjęcie RippleNet umożliwi tanie przekazywanie środków w czasie rzeczywistym między SBI Remit a Tien Phong Bank. W rzeczywistości populacja mieszkańców Wietnamu w Japonii wzrosła 4,57 razy w ciągu ostatnich pięciu lat do 330 835. System pozwoli na płynne transfery i pomoże zbudować lojalną bazę klientów dla obu firm.

Blockchain.com uruchamia usługi pożyczek kryptograficznych 

 Blockchain.com ogłosił niedawno swoje plany uruchomienia usługi pożyczek kryptograficznych, która w samym listopadzie wypłaciła instytucjom 120 milionów dolarów. Od czasu jej uruchomienia w sierpniu (jako wersji beta dla określonych klientów instytucjonalnych), firma była świadkiem ogromnego zainteresowania tą usługą, w ramach której usługi pożyczkowe instytucji przekroczyły 1,6 miliarda dolarów na platformie. Jak dotąd w listopadzie wartość osiągnęła poziom 120 milionów dolarów, sygnalizując ogromne zainteresowanie instytucjonalne produktem oferowanym przez Blockchain.com..

Singapurski bank centralny JP Morgan Synergy opracuje transgraniczny system oparty na technologii Blockchain

Singapurski Bank Centralny, Monetary Authority of Singapore (MAS), nawiązał współpracę z gigantem bankowości inwestycyjnej JP Morgan i opracował prototyp łańcucha blokowego do płatności transgranicznych. Prototyp umożliwi rozliczanie płatności przy użyciu różnych walut w tej samej sieci. Z tego samego powodu Temasek, firma inwestycyjna należąca do rządu Singapuru, będzie wspierać inicjatywę MAS i JPMorgan. 

Prototyp jest częścią piątej fazy Projektu Ubin. Ta ostatnia została uruchomiona w listopadzie 2016 r. Przez MAS we współpracy z branżą usług finansowych Singapuru w celu zbadania rozliczeń płatności opartych na technologii blockchain i papierów wartościowych. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me