Crypto Weekly: Libra Association Signs Charter, KuCoin ogłasza miesięczne kontrakty terminowe na Bitcoin i nie tylko

Reklama Phemex

Najważniejsze informacje 

  1. Stowarzyszenie Libra podpisuje statut, ogłasza zarząd
  2. Stablecoiny stwarzają więcej problemów niż korzyści – raport grupy zadaniowej G7
  3. Miami International Airport wita swój pierwszy bankomat Bitcoin
  4. Kucoin ogłasza uruchomienie miesięcznych kontraktów terminowych na Bitcoin na swojej giełdzie instrumentów pochodnych KuMEX
  5. Wyspy Marshalla zbudują własną cyfrową walutę 
  6. Media Lab przejmuje Kik, widzi długoterminowo w natywnym tokenie Kik 

Libra ma mieć 21 członków założycieli 

Facebook podczas spotkania w Genewie ogłosił swoich 21 członków-założycieli. Stowarzyszenie następnie ogłosiło swoją radę dyrektorów. Po wyjściu czołowych firm płatniczych Facebook w końcu ogłosił swój zespół członków-założycieli. Niektórzy członkowie to Uber, Lyft i Spotify. Zespół spotkał się w Genewie, aby podpisać statut Stowarzyszenia Libra, który będzie rządził Wagą. Ponadto zarząd będzie składał się z Davida Marcusa, lidera projektu Facebooka, oraz przedstawicieli funduszy Andreessen Horowitz, PayU, Kiva Micro i Xapo Holdings.

Raport G7 wymienia wady stablecoinów

Grupa zadaniowa G7 w końcu opublikowała swój raport. To ostatnie wskazuje na niedociągnięcia w dominujących systemach płatności transgranicznych. Jednak siła jest nadal ostrożna, jeśli stablecoiny będą w stanie rozwiązać to samo ze względu na wyzwania operacyjne. W raporcie zarzuca się, że przyjęcie globalnych stablecoinów jest niepewne, a to samo zagrozi stabilności finansowej i międzynarodowemu systemowi walutowemu. Ponadto, niezależnie od ich wielkości, będą stanowić zagrożenie dla wysiłków na rzecz przeciwdziałania praniu pieniędzy w różnych stanach i utrudnią przestrzeganie przepisów podatkowych i ochronę danych konsumentów..

Ponadto grupa zadaniowa twierdzi, że państwa G7 nie pozwolą na żadne uruchomienie stablecoina bez uprzedniego zapewnienia wyzwań i ryzyka. Raport najpierw pogardzał kryptowalutami i stwierdził, że nie zapewniły one atrakcyjnego środka płatniczego lub przechowywania wartości. Chociaż grupa zadaniowa uważała stablecoiny za środek płatniczy lub środek do przechowywania wartości, ta pierwsza uważa, że ​​wady przeważają nad zaletami. Według raportu, uruchomienie tego samego będzie zagrożeniem dla globalnej stabilności finansowej i systemu monetarnego.

Teraz rób transakcje Bitcoin na międzynarodowym lotnisku w Miami 

Międzynarodowy port lotniczy Miami (MIA) w tym tygodniu powitał swój pierwszy bankomat (ATM). Ogłoszenie zostało ogłoszone przez Bitstop, firmę zajmującą się technologią bitcoin z siedzibą w Miami. Instalacja bankomatu bitcoin na międzynarodowym lotnisku w Miami pomoże podróżnym w łatwiejszej wymianie gotówki na bitcoiny. Na lotnisku zainstalowany jest bankomat Bitcoin w centralnej hali G obok bramki 16. Według statystyk Coin ATM Radar w Stanach Zjednoczonych znajduje się obecnie ponad 3700 bankomatów bitcoin z łącznej liczby 5756 zlokalizowanych w 75 krajach na 5 kontynentach..

KuCoin ogłasza miesięczne kontrakty futures na Bitcoin

Platforma futures, KuMEX popularnej giełdy kryptowalut, Kucoin ogłosiła zamiar rozpoczęcia obsługi miesięcznych kontraktów bitcoin za kilka tygodni. Według aktualizacji, która pojawiła się na ich oficjalnym koncie na Twitterze, platforma futures ujawniła, że ​​ich założyciel, Michael Gan, przemawiając na wydarzeniu blockchain life 2019 w Moskwie, ujawnił informację, że KuMEX wkrótce uruchomi miesięczne kontrakty bitcoin. Wiadomość pojawiła się po oficjalnym ogłoszeniu przez Kucoin, że giełda zrewidowała swoje centrum wymiany. Wersja, zgodnie z zapowiedzią, wprowadziła poważne zmiany w platformie w zakresie podstawowych zasad, takich jak rynki, wyświetlanie platformy i funkcje handlowe, takie jak zamówienia i księgi zamówień.

Wyspa Marshalla wprowadzi własną cyfrową walutę 

Podobno Wyspy Marshalla, chcąc odejść od tradycyjnych kanałów płatności i uzyskać autonomię, pracują nad własną cyfrową walutą. Ostatnio do inicjatywy dołączyła Walia. Ten ostatni wierzy, że posiadanie własnej waluty cyfrowej będzie bardzo pomocne i przyniesie ogromne korzyści lokalnym firmom. Co więcej, waluta cyfrowa mogłaby zapewnić jej bardziej wyodrębnioną tożsamość, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się Brexitu.

Media Lab przejmuje Kik, będzie kontynuować prace nad Kin Token 


MediaLab, spółka holdingowa z siedzibą w Santa Monica, sfinalizowała umowę z Kik Interactive na zakup platformy komunikacyjnej Kik. Ponadto pierwsza z nich oświadczyła, że ​​widzi długoterminowy potencjał w tokenowym projekcie i będzie kontynuować pracę nad Kin z założycielem i dyrektorem generalnym Kik Tedem Livingstonem. MediaLabs podkreśliło również swoje plany eliminacji spamu i niechcianych wiadomości. To z kolei sprawi, że aplikacja będzie szybsza i bardziej niezawodna oraz zmniejszy liczbę błędów.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map