Dash [DASH] niesie mniejsze ryzyko niezgodności z przepisami niż Bitcoin: Dash Executive

Reklama Phemex

Dash [DASH], który jest uważany za monetę dotyczącą prywatności, znalazł się pod ostrzałem z powodu domniemanego nieprzestrzegania przepisów FATF dotyczących podróży. Wiele giełd, w tym OKEx, Coincheck i CEX.io, już usunęło Dash lub rozważa zrobienie tego. Jednak regionalny menedżer ds. Rozwoju firmy Dash w regionie USA-Kanada, Omar Hamwi, ustalił, że Dash jest tak samo zgodny z regułą podróżowania FATF, jak Bitcoin w blog na średnim. W rzeczywistości powiedział nawet, że Dash niesie mniejsze ryzyko niezgodności z przepisami niż Bitcoin. 

Co to jest zasada podróżowania FATF?

Reguła FATF dotycząca podróży nakazuje wszystkim dostawcom usług zasobów wirtualnych (VASP) udostępnianie odpowiednich danych klientów instytucjom będącym beneficjentami. Dane obejmują imię i nazwisko nadawcy, numer rachunku nadawcy używanego do przetwarzania transakcji (np. Portfel kryptowaluty), dane identyfikacyjne nadawcy, takie jak adres lub numer dowodu osobistego, imię i nazwisko beneficjenta oraz numer rachunku beneficjenta, na który transakcja została przetworzona.

Czy Dash jest zgodny z regułą podróży FATF?

Od ogłoszenia Zasady podróżowania FATF, kilka giełd ogłosiło, że wycofają Dash i inne monety związane z prywatnością, w tym Monero i ZCash. We wrześniu OKEx ogłosił, że wycofa Dash z listy, ale na początku października poinformował, że weryfikuje swoją decyzję o zrobieniu tego samego. Według uchwytu na Twitterze, Electric Coin Company, CEX.io może również usunąć Dash. Coincheck ogłosił również w maju, że zostanie wycofany z giełdy Dziarskość, Monero, i Zcash.

Dash jest jednak tak samo zgodny z regułą podróżowania FATF, jak Bitcoin, według dyrektora firmy. Regionalny menedżer ds. Rozwoju firmy Dash w regionie USA i Kanady, Omar Hamwi, opublikował niedawno blog na Medium, w którym wyjaśnił, w jaki sposób transakcje Dash nie były anonimowe i jak możliwe było przestrzeganie przez Dasha przepisów dotyczących podróży FATF.

Blog pokazuje, w jaki sposób sieć Bitcoin i sieć Dash są całkowicie identyczne –

  1. Zarówno sieć Dash, jak i Bitcoin działają na tym samym zestawie reguł transakcji.
  2. Obie sieci są publicznymi łańcuchami bloków i są danymi transakcji – adres nadawcy, adres odbiorcy i kwota transakcji są rejestrowane w sposób przejrzysty w łańcuchu bloków w obu sieciach.
  3. Zarówno Bitcoin, jak i Dash opcjonalnie wykorzystują CoinJoin, aby oferować transakcjom pewien poziom prywatności. CoinJoin, chociaż poprawia aspekt prywatności profilu użytkownika, nie zapewnia mu całkowitej anonimowości. W rzeczywistości CoinJoin może być używany z dowolną siecią kryptowalut. Techniki wykorzystywane do analizy transakcji Bitcoin mają również zastosowanie w sieci Dash.

Dlatego też, jeśli Bitcoin może być zgodny z regułą podróży FATF, tak samo może być z Dash.

Dash nie jest „monetą skoncentrowaną na prywatności”

Blogi wyjaśniają, że prywatność i przejrzystość nie są binarne, ale raczej spektrum –

„To spektrum obejmuje pełne zabezpieczenie transakcji (w których adresy lub kwoty są całkowicie zasłonięte przed obserwatorami będącymi stronami trzecimi), opcjonalne zabezpieczenie transakcji i całkowicie przejrzyste transakcje. Może również obejmować transakcje „poza łańcuchem” i inne ulepszenia, które uniemożliwiają stronom trzecim obserwowanie transakcji. ”

W przypadku Dasha prywatność jest funkcją opcjonalną – w przeciwnym razie jego transakcje są domyślnie całkowicie przejrzyste, tak jak w przypadku Bitcoinów. Dodana funkcja prywatności jest dostępna tylko w portfelu komputerowym. Jeśli chodzi o CoinJoin, łączy wiele płatności od wielu wydawców w jedną transakcję lub serię transakcji. Utrudnia to obserwatorom będącym osobami trzecimi określenie, który adres zapłacił, który odbiorca lub odbiorcy. CoinJoin może być używany z dowolnym przezroczystym łańcuchem bloków, w tym z Bitcoinami, dzięki czemu Dash i Bitcoin są identyczne pod względem prywatności. Blog zauważa również, że dzięki sieci Lightning Network Bitcoin użytkownicy bitcoinów mogą cieszyć się anonimowymi transakcjami.

Użytkownicy Bitcoin mają do dyspozycji opcję „poza łańcuchem” zwaną Lightning Network, która jest całkowicie anonimowa. Nawet węzły (np. Serwery) przekazujące transakcje w sieci Lightning nie są w stanie określić źródła lub węzła docelowego płatności, które kieruje.

Dlatego Dash niesie mniejsze ryzyko niezgodności z przepisami niż Bitcoin.

Blog dalej mówi, że Dash nawiązał współpracę z wieloma firmami w celu zapewnienia zgodności z wytycznymi FATF. Jej partnerzy ds. Zgodności pomagają firmie spełniać zasady podróży i inne wymagania zgodności na kilka sposobów, w tym monitorowanie transakcji, identyfikowanie i blokowanie transakcji wykorzystujących miksery. Kryptowaluta zawiera również wytyczne dla VASP, w jaki sposób mogą identyfikować, blokować i zgłaszać podejrzane transakcje Dash z ulepszonymi funkcjami prywatności, takimi jak wykorzystanie miksera.

Blog wyjaśnia bardzo szczegółowo, w jaki sposób Dash nie narusza wytycznych FATF i pomaga giełdom zdecydować, czy usunąć kryptowalutę, czy nie. Co sądzisz o posunięciu Dasha, aby wyjaśnić, w jaki sposób jest on tak samo zgodny z regułą podróży FATF, jak Bitcoin? Podziel się z nami swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me