Deutsche Börse Exchange, aby wymienić Norilsk Nickel Token

Reklama Phemex

Ceny kryptowalut zyskiwały na popularności w 2021 roku, a bitcoin był liderem i osiągnął nowy rekord wszechczasów wynoszący 40 000 USD. To skłoniło inwestorów detalicznych do kup bitcoin za pomocą karty kredytowej, wśród innych środków płatniczych. 

Dzięki temu wzrostowi cen technologia odpowiedzialna za ich tworzenie zyskała ogromną popularność. Ważnym zastosowaniem technologii blockchain jest digitalizacja lub tokenizacja towarów. 

Niedawno rosyjska firma Norilsk zajmująca się wydobyciem i wytapianiem palladu wydała swoim partnerom tokeny towarowe. Zostały one później wymienione przez Deutsche Börse. 

W tym artykule omawiamy niektóre z podstaw technologii blockchain i tokenizacji oraz ich zalety dla inwestorów. Analizujemy, jak interesy finansów i przemysłu surowcowego mogą się pokrywać i uzupełniać. 

Co to jest blockchain?

Blockchain to technologia stojąca za pierwszą kryptowalutą, bitcoinem. Jest to niezmienna, rozproszona księga, która prowadzi rejestr wszystkich transakcji, które mają miejsce w jej sieci. 

Transakcje te są zorganizowane w bloki, a następnie połączone ze sobą za pomocą kryptografii. Miliony komputerów przechowują dokładną kopię księgi, dzięki czemu baza danych jest całkowicie odporna na modyfikacje. 

Co więcej, blockchain jest zdecentralizowany i nie wymaga pozwolenia, co oznacza, że ​​żaden pojedynczy podmiot nie ma nad nim kontroli. Konieczny jest konsensus wszystkich uczestników, zanim zostaną dopuszczone większe modyfikacje bazy danych. 

Co to są inteligentne kontrakty?

Inteligentne kontrakty były naturalną ewolucją łańcucha bloków. Są to skomputeryzowane kontrakty przechowywane w łańcuchu bloków, które wykonują się samoczynnie tylko wtedy, gdy zostaną spełnione określone warunki. Te zdecentralizowane aplikacje pozwalają łańcuchom bloków na transfer wszystkiego, co ma wartość, a nie tylko transakcje pieniężne. 

Na przykład za pomocą inteligentnych kontraktów użytkownicy mogą wymieniać różne cenne aktywa w łańcuchu blokowym, takie jak składki ubezpieczeniowe, akty własności nieruchomości, dzierżawy, dokumentacja medyczna, zdigitalizowane dzieła sztuki i wiele innych..  

Korzystanie z protokołów, takich jak popularny ERC-20, inteligentne kontrakty pozwalają nam tokenizować wszystko, co ma wartość, i wymieniać jego cyfrową reprezentację między partnerami. Wszystko to dzięki zachowaniu wszystkich korzyści wynikających z decentralizacji i przejrzystości technologii blockchain. 


Jakie są zalety tokenizacji?

Tokenizacja aktywów i udostępnianie ich za pomocą technologii blockchain ma wiele zalet: 

  • Unikanie osób trzecich – dzięki decentralizacji aktywa blockchain mogą być wymieniane bezpośrednio między rówieśnikami. Ponadto inteligentne kontrakty umożliwiają bardziej autonomiczną wymianę bez polegania na wadliwej interakcji międzyludzkiej. 
  • Zmniejszona liczba oszustw – dzięki przejrzystości łańcucha bloków fałszowanie tokenów staje się niemożliwe, a prawdziwość jest łatwa do zweryfikowania. 
  • Zwiększona płynność – poprzez tokenizację aktywów niepłynnych, takich jak towary o dużej ładowności lub nieruchomości, można je uczynić wysoce płynnymi. 
  • Lepsza przejrzystość i identyfikowalność – dzięki niezmienności blockchaina wszystkie zapisane na nim dane są ostateczne. Pozwala to na kompleksowe śledzenie wszystkich tokenów zarejestrowanych w sieci. 

Te zalety zmusiły firmy takie jak Norilsk do tokenizacji towarów i przedstawiania ich w postaci ITPs. 

Co to jest token Norilsk Nickel?

Norilsk Nickel to rosyjska firma wydobywcza i hutnicza, uważana za największego na świecie producenta palladu i wysokogatunkowego niklu. 

Na początku 2020 roku firma uruchomiła platformę testową do tokenizacji towarów na Atomyze, a Hyperledger-oparta na platformie blockchain. Żetony na platformie są zabezpieczone różnymi metalami wydobywanymi przez firmę, takimi jak pallad, kobalt i miedź. 

Norilsk spodziewa się tokenizacji co najmniej 10% swojego wolumenu obrotu w pierwszym roku od udostępnienia platformy. Liczba ta może wzrosnąć do 20%, w zależności od zapotrzebowania ze strony partnerów. 

Ostatecznie w grudniu 2020 roku pojawiły się pierwsze tokeny na platformie udostępnione partnerom przemysłowym Traxys SA i Umicore SA. 

Głównym powodem takiego posunięcia podanym przez firmę jest chęć dostarczania produktów Nornickel klientom w bardziej efektywny i przejrzysty sposób. To kolejny krok firmy, który pozwala na odpowiedzialne pozyskiwanie i identyfikowalność metali. 

Atomyze tokenizuje zasoby przy użyciu technologii Distributed Ledger Technology (DLT) w celu: 

  • Zapewnij dostępność
  • Zmniejszyć koszty 
  • Zwiększ przejrzystość 

Według Atomyze sieć działa w chmurze publicznej IBM i jest zgodna z RODO UE. 

Od stycznia 2021 r. I zgodnie z a komunikat prasowy firmy Nornickel, tokeny cyfrowej wymiany w końcu pojawiły się na publicznej giełdzie Deutsche Börse. Firma potwierdziła, że ​​był to dopiero pierwszy krok ich notowań ETC i że planują wprowadzić tokeny cyfrowe na giełdę londyńską w kolejnych miesiącach. 

Zakończyć

Blockchain dopiero zaczyna się rozwijać w świecie industrialnym. Zastosowania tej rewolucyjnej technologii są niezliczone – tokenizacja, łańcuch dostaw, farmacja, rolnictwo – inteligentne kontrakty zwiększają wydajność wielu różnych branż. 

Jeśli projekt Norylsk zakończy się sukcesem, z pewnością zobaczymy więcej takich skrzyżowań między światem finansowym a przemysłem towarowym. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector