Duch decentralizacji zaczyna nawiedzać stabilną monetę Gemini w ciągu kilku dni od premiery

Reklama Phemex

Podczas gdy świat cieszył się z chwili, gdy miał nie kontrowersyjną, zarejestrowaną stabilną monetę do ukrycia, gdy rynki kryptowalut stają się niestabilne, moneta wzbudziła kontrowersje. Według najnowszego raportu badacza blockchain Alexa Lebeda, który napisał dla publikacji technologicznej Good Audience, Gemini może zamrozić swoją kryptowalutę powiązaną z USD w dowolnym momencie, kiedy chce, powracając do kwestii decentralizacji.

„Depozytariusz” ma możliwość zamrożenia dowolnego konta

Alex Lebed w swoich ostatnich badaniach dokonał przeglądu kodu inteligentnego kontraktu dolarowego Gemini i to, co odkrył, było zdumiewające. Według Lebeda GUSD zawiera przepis, który pozwala swojemu „depozytariuszowi” – czyli Gemini – zamrozić dowolne konto. Lebed – który, w pełnym ujawnieniu, jest również dołączony do osobnego projektu stabilnej monety – dalej zauważa, że ​​GUSD korzysta z kontraktu ERC20Proxy, który daje Gemini, jako powiernikowi, możliwość aktualizacji kontraktu raz na 48 godzin, co daje mu niezliczoną ilość z innych rzeczy możliwość jednoczesnego uczynienia wszystkich tokenów niezbywalnymi.

Zgodnie ze sformułowaniami badawczymi Lebeda, przeanalizował kod pod adresem

Bliźnięta

Kod ma 1028 wierszy i zaczyna kwestionować kod, gdy odczytuje ogólne warunki umowy.

Bliźnięta

„Tak więc użytkownik korzysta z kontraktu ERC20Proxy, który oferuje interfejs ERC20, tj. Standardowe funkcje bilansu, całkowite dostawy itp., Które wywołują obiekt erc20Impl w celu rzeczywistej implementacji. Na przykład:

„Skąd pochodzi ten obiekt erc20Impl? Tutaj musimy zwrócić uwagę na drugą część deklaracji ERC20Proxy: ERC20ImplUpgradeable. Ten obiekt ma rzeczywistą implementację interfejsu ERC20. Dlaczego nazywa się to… Możliwość aktualizacji?

Ponieważ kontrakt ERC20ImplUpgradeable jest CustodianUpgradeable. ”

Bliźnięta


Zagłębiając się w kod, odkrywa, że ​​jedynym modyfikatorem kodu jest opiekun.

Czytając kontrakt zwraca uwagę, że domyślna blokada czasowa również ustawiona na 172800 sekund to 172800/60/60 = 48 godzin.

Nie należy się dziwić, że Gemini zawiera postanowienie umożliwiające mu zamrożenie funduszy, biorąc pod uwagę, że Cameron i Tyler Winklevoss wielokrotnie reklamowali GUSD jako pierwszą „zaufaną i regulowaną cyfrową reprezentację dolara amerykańskiego”, zarówno w oficjalnym ogłoszeniu, jak i w kolejnych mediach występy.

Ale społeczność nie zniesie tego dobrze, jeśli stabilna moneta będzie kontrolowana przez Gemini.

Powiązane: Stała moneta „Gemini Dollar” licencjonowana przez NYDFS firmy Winklevoss może pociągać za sznurki za Notorious Tether

Kwestie decentralizacji w branży kryptowalut

Ripple i XRP toczą długą bitwę, aby udowodnić, że monety i księgi są zdecentralizowane. Ponieważ Ripple posiada pewną liczbę węzłów w księdze, które zatwierdzają transakcje, a firma posiada wiele XRP, Ripple jest zawsze pod kontrolą, kontrolując księgę i monety. Z tego powodu moneta jest również zagrożona określeniem jej jako zabezpieczenia przez SEC – punkt, który nie pozwala na wzrost ceny monety, mimo że jest jedną z monet o określonym zastosowaniu.

Inną monetą, która jest również przedmiotem kontroli w zakresie centralizacji, jest EOS. Projekt przyjął nietypowe podejście do monitorowania łańcucha bloków przy więcej niż jednej okazji. Wyznaczono 27 producentów blokowych, którzy mieli prawo do wypowiedzenia transakcji. Uznano to za podejście scentralizowane, ponieważ wszystkich 27 producentów bloków znało się nawzajem i może grać faul w każdej chwili. Jednym z takich przykładów było, gdy 22 czerwca br. Firma wypowiedział się w komunikacie

„Emergency Measure of Protection Order” wydany przez EOS Core Arbitration Forum (ECAF), 27 producentom bloków utrzymującym protokół otrzymało polecenie zakończenia wszystkich transakcji ze skutkiem natychmiastowym. Co ciekawe, ECAF nie wyjaśnił przyczyny zamówienia, ale stwierdził, że „logika i uzasadnienie tego zamówienia zostaną opublikowane w późniejszym terminie”.

Tymczasowy arbiter awaryjny ECAF Sam Sapoznick podpisał oświadczenie:

„Niniejszym nakazuje się producentom bloków EOS odmówić przetwarzania transakcji dla następujących kont i kluczy na czas nieokreślony. (Do dalszego oficjalnego zawiadomienia i instrukcji od ECAF.) ”

Członkowie branży kryptowalut, entuzjaści i obserwatorzy branży nie byli wielkimi fanami centralizacji, ponieważ odbiera ona istotę blockchain i zdecentralizowanego świata. Podobnie jak Ripple i EOS, Gemini również będzie wyglądać ostrożnie. Będziemy musieli poczekać na oświadczenie Gemini, aby uzyskać większą jasność w tej sprawie. Na tym będzie leżała przyszłość GUSD. W przeciwnym razie mielibyśmy na rynku kolejną kontrowersyjną stabilną monetę.

Czy Gemini wyjaśni swoje stanowisko w kwestii centralizacji, którą niszczy niedawno wprowadzona na rynek stabilna moneta? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map