Dzisiaj w Crypto: pliki Coinbase dla IPO | Central Banks Oglądaj Bahamy Sand Dollar na żywo | Jefferies Equities Head ogranicza ekspozycję na złoto, aby inwestować w BTC

Reklama Phemex

Rynek kryptowalut nadal rośnie w siłę po czwartkowym, pełnym akcji rajdzie Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Ponieważ ci dwaj giganci kryptowalut robią chwilową przerwę i konsolidują się, XRP przejął opłatę, zwiększając obroty o 5,7% po 0,59 USD w momencie publikacji..

Poza tym nastąpiły inne interesujące zmiany w miarę kontynuowania działań instytucjonalnych. Oto trzy najważniejsze dzisiejsze historie w Crypto.

  • Pliki Crypto Exchange Coinbase dla IPO z US SEC.
  • Banki centralne uważnie obserwują rozwój sytuacji, gdy Bahamy wprowadzają własną cyfrową walutę „Sand Dollar”
  • Christopher Woods, szef działu kapitałowego w Jefferies, ogranicza swoją ekspozycję na złoto na korzyść Bitcoin (BTC)

Pliki Coinbase dotyczące IPO w amerykańskiej SEC

Wcześniej dzisiaj giełda kryptowalut Coinbase przesłała plik projekt rejestracji do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej. Ogłoszenie pojawia się w momencie, gdy Bitcoin (BTC) bije codziennie nowe rekordy.

Uruchomiony w 2012 roku Coinbase ma obecnie ponad 35 milionów ludzi w 100 krajach handlujących kryptowalutami. Giełda ma ponad 300 miliardów dolarów całkowitych obrotów z aktywami o wartości ponad 25 miliardów dolarów na platformie. Według badaczki Messari Mira Christanto, Coinbase może szukać wyceny w okolicach 28 miliardów dolarów.

Po ogłoszeniu pierwszej oferty publicznej Coinbase wyceniamy firmę na 28 miliardów dolarów. Coinbase to jedna z najbardziej znanych giełd z dziennym obrotem 1 miliarda dolarów w grudniu 20.

Sprawdź nasz model i edytuj go według własnych założeń. https://t.co/BQeSAxUd5j

– Mira Christanto (@asiahodl) 18 grudnia 2020 r

Przewidywania Messari dotyczące wycen Coinbase uwzględniają wszystkie czynniki, takie jak opłaty za przechowywanie, opłaty handlowe i inne kryteria. Cóż, jeśli wyceny okażą się prawdziwe, może to być jedna z największych IPO pokonujących gigantów technologicznych i finansowych, takich jak Visa i Facebook.

Banki centralne z uwagą obserwują rozwój sytuacji w czasie, gdy piaskowy dolar Bahamów rośnie

Waluta cyfrowa banku centralnego Bahamów (CBDC) Sand Dollar jest teraz na żywo, ponieważ cała populacja 390 000 może go używać do dokonywania płatności w całym kraju. Transakcja dla Sand Dollar odbywa się za pośrednictwem aplikacji natywnej. W rozmowie z Reuterem Dawn Sands, właściciel NRG – kawiarni w Nassau – wyjaśnił pierwsze doświadczenia związane z korzystaniem z Sand Dollar. Piaski powiedziany:

„To natychmiastowe – dostaję wiadomość i ją otrzymam. Myślę, że kiedy ludzie poczują się komfortowo i są wykształceni, będzie to coś ważnego ”.


Chociaż Bahamy to bardzo mały kraj, raport Reutera sugeruje, że czołowe banki centralne na świecie uważnie obserwują ten rozwój sytuacji. Obejmuje to Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych, Bank Anglii, Europejski Bank Centralny i Ludowy Bank Chin (PBoC). Wszystkie banki centralne pracowały nad CBDC w różnej skali.

Wdrożenie Sand Dollar przez Bahamy oferuje bankom centralnym niezbędny wgląd w to, jak CBDC mogą działać w rzeczywistości, od wdrażania użytkowników po pomoc firmom w obniżaniu kosztów transakcyjnych. Philip Middleton, wiceprzewodniczący think-tanku banku centralnego OMFIF w Londynie, powiedział:

„Wszyscy są tym zainteresowani – myślę, że to prawdopodobnie pierwszy krok. Jeśli szukam lekcji wyciągniętych dla dużych chłopców, to cała część edukacyjna – jeśli to się powiedzie, w jaki sposób przekonałeś ludność, aby to wykorzystała? ”

Poniżej znajduje się ciekawy wykres, w jaki sposób i na jakim etapie działają globalne banki centralne nad CBDC.

Dzięki uprzejmości: Reuters

Christopher Woods, szef działu kapitałowego w Jefferies, ogranicza swoją ekspozycję na złoto na korzyść Bitcoin (BTC)

Christopher Wood, globalny szef strategii kapitałowej w Jefferies, dołącza do społeczności „Bitcoin-over-Gold”. W swoim od dawna globalnym portfelu funduszy emerytalnych denominowanych w USD Woods zmniejszył swoją ekspozycję na złoto, jednocześnie zwiększając ekspozycję na Bitcoin. W swojej cotygodniowej notatce skierowanej do inwestorów GREED & strach, Woods pisze:

„50-procentowa waga fizycznego złota w portfelu zostanie zmniejszona po raz pierwszy od kilku lat o pięć punktów procentowych z pieniędzmi zainwestowanymi w Bitcoin. Jeśli nastąpi duża wypłata bitcoinów z obecnego poziomu, po historycznym wybiciu powyżej poziomu 20 000 USD, intencją będzie dodanie do tej pozycji ”.

W ostatnim czasie coraz więcej gigantów instytucjonalnych ogrzewa się do BTC. Wcześniej JPMorgan powiedział, że z powodu Bitcoina złoto może cierpieć przez lata. Jednak wbrew tej opinii gigant z Wall Street Goldman Sachs powiedział, że Bitcoin nie stanowi zagrożenia dla złota.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector