Dzisiaj w kryptowalutach: Bitcoin szybuje do ponad 20 000 USD | CME ogłasza Ether Futures | Ruffer Investment Sprzedam złoto, aby kupić bitcoiny | FCA ogłasza tymczasową ulgę dla firm kryptograficznych

Reklama Phemex

Dzisiejszy dzień był dość historyczny, a także pełen wrażeń dzień w przestrzeni kryptowalut, z kilkoma optymistycznymi i pozytywnymi wiadomościami, które pojawiły się na całym świecie. Przyjrzymy się niektórym z najważniejszych artykułów tego dnia, które trafiły na pierwsze strony gazet.

  • Bitcoin po raz pierwszy przekracza 20000 $, 21000 $ według EOD wydaje się wysoce możliwe.
  • CME ogłasza uruchomienie Ether Futures w lutym 2021 r., A cena ETH wzrasta powyżej 620 USD
  • Ruffer Investment Company Limited jest najnowszą instytucją, która stawia na złoto i obecnie posiada 2,5% swojego portfela w bitcoinach.
  • UK Financial Watchdog FCA ogłasza tymczasową ulgę dla firm kryptowalutowych.

Bitcoin szybuje powyżej 20000 $, byki podnoszą cenę do nowego ATH 20,900 $

Dzisiejszy dzień był historycznym dniem dla Bitcoina, ponieważ udało mu się przekroczyć kluczowy opór 20000 USD, aby odnotować nowy rekord wszechczasów 20,900 USD. W rzeczywistości bitcoin odnotowuje nowy rekord wszechczasów co drugą godzinę po przekroczeniu poziomu 20 000 USD.

Najwyższa kryptowaluta, która przez ostatnie kilka dni konsolidowała się powyżej 19 000 USD, w końcu po raz pierwszy w historii przekroczyła granicę 20 000 USD. Bez widocznego oporu, byki bitcoinowe powinny do końca dnia przekroczyć poziom 21 000 USD. Dzisiejszy wzrost cen bitcoinów uczynił go również najbardziej dochodowym aktywem, ponieważ teraz nikt, kto kiedykolwiek zainwestował w bitcoin, nie jest na stracie.

Każdy, kto kiedykolwiek kupił #Bitcoin przynosi zysk!

Gratulacje dla WSZYSTKICH &# 129395;

– Księżyc &# 127769; (@TheMoonCarl) 16 grudnia 2020 r

Innym czynnikiem, który sprawia, że ​​trwający hossy wybuch poetycki, jest fakt, że 3 lata temu, tego samego dnia, rajd byków w 2017 roku zaczął podnosić BTC do maksimum z 2017 roku, blisko 20 tysięcy dolarów..

W tym dniu trzy lata temu cena #Bitcoin osiągnął zaledwie 20 000 dolarów. Wydawało się, że byki wysłały wiadomość, wybierając dzisiaj.

– Blockfolio (@blockfolio) 16 grudnia 2020 r

CME uruchomi kontrakt futures na Ether w lutym 2021 r

Chicago Mercantile Exchange (CME), pierwsza firma, która uruchomiła kontrakt Bitcoin Futures w grudniu 2017, ogłosiła uruchomienie kontraktu Ether Futures w lutym 2021. Nadchodzące Ether Futures będzie rozliczane gotówkowo, podobnie jak BTC Futures oparte na the Kurs odniesienia CME CF Ether-Dollar.


Ethererum to nie tylko druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, po bitcoinie Ethereum jest najbardziej poszukiwanym aktywem cyfrowym przez inwestorów instytucjonalnych. Ogłoszenie dotyczące Ether Futures jest kluczowym wskaźnikiem rosnącego popytu instytucjonalnego na Ethereum w następstwie uruchomienia łańcucha ETH 2.0 Beacon.

Cena Ethereum wzrosła o ponad 6% w następstwie ogłoszenia CME i obecnie przekracza 620 USD. Szum wokół wzrostu cen Bitcoina przyćmił fenomenalne wyniki Etheruem. Jeśli porównamy zwroty od początku roku, druga co do wielkości kryptowaluta z łatwością przyćmiewa bitcoin ze zwrotem 372%.

BTC od początku roku: 185%

ETH od początku roku: 372%

To jest tweet.

– Ryan Sean Adams – rsa.eth &# 127988; (@RyanSAdams) 16 grudnia 2020 r

Inna instytucja wybiera Bitcoin zamiast złota

Nie tak dawno temu Peter Schiff ostro spotykał się z zwolennikami bitcoinów za twierdzenie, że instytucje sprzedają ich złoto za bitcoiny. Jednak brytyjska firma Ruffer Investment Company Limited udowodniła dzisiaj, że Schiff się myliła, ponieważ stała się najnowszą instytucją, która dodała Bitcoin do swojego portfela.

Najnowszy #Bitcoin chwytem marketingowym jest to, że wiele firm prywatnych i publicznych handluje ich #złoto i gromadzenie Bitcoinów jako preferowanego magazynu wartości. Te kilka firm, które kupują Bitcoin, nie zrobiło tego, sprzedając swoje złoto. Bitcoin nie jest nowym złotem.

– Peter Schiff (@PeterSchiff) 11 grudnia 2020 r

Ruffer Investment posiada obecnie około 770 milionów dolarów wartości Bitcoin na 2,7% swojego portfela. To, co sprawia, że ​​ta inwestycja jest jeszcze ważniejsza, to fakt, że Ruffer sprzedał część swojego portfela złota, aby kupić bitcoiny. Rosnący wpływ i wiara instytucji w Bitcoin sprawił, że jest to zabezpieczenie przed inflacją we współczesnym świecie.

Firma Ruffer Investment Company sprzedała część swoich pozycji w złocie, aby kupić Bitcoin.

Nazwali to ruchem obronnym.

Bitcoin nie jest ryzykowny. Brak posiadania Bitcoina jest ryzykowny. pic.twitter.com/SglPfutgQ4

– Pomp &# 127786; (@APompliano) 16 grudnia 2020 r

FCA ogłasza tymczasowy system regulacji

UK Financial Watchdog FCA ogłosił dziś tymczasową ulgę dla firm kryptowalutowych działających w tym kraju. Organ regulacyjny poinformował, że każda firma kryptograficzna działająca przed 10 stycznia 2020 r., Która złożyła wniosek o rejestrację w FCA do 16 grudnia 2020 r., Może prowadzić swoją działalność do 9 lipca 2021 r..

Tymczasowe rozwiązanie regulacyjne pojawiło się ze względu na złożoność, z jaką napotykało przetwarzanie wniosków rejestracyjnych przez FCA. Do tej pory organ regulacyjny przeszedł tylko 3 wnioski o rejestrację, podczas gdy 90 wniosków jest nadal w kolejce. Na początku miesiąca było 150 wniosków o zatwierdzenie, co sugeruje, że prawie 60 wnioskodawców zostało odrzuconych lub wycofanych.

FCA ostrzegła również opinię publiczną, aby wykupiła swoje aktywa kryptograficzne zainwestowane przez firmy kryptograficzne, które nie ubiegały się o licencję, ponieważ do 10 stycznia 2021 r. Będą podlegać postępowaniu karnemu, jeśli nie przejmą swoich operacji.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector