Ethereum Battles EOS for the Future of Dapps and Smart Contract Supremacy

Reklama Phemex

Jeszcze kilka miesięcy temu Ethereum był najwyższym liderem i cieszył się monopolem, jeśli chodzi o tworzenie inteligentnych kontraktów i Dapps na blockchainie. Ale gdy projekty dojrzewały i przeniosły się z Ethereum Mainnet do własnych sieci głównych, konkurencja rośnie w przypadku hostingu Dapps i innych projektów. Ponieważ sieć Ethereum stała się zatłoczona, a problemy ze skalowalnością zaczęły się pojawiać, wiele projektów wybrało te nowsze łańcuchy bloków. Na takich zawodnikach, którzy pokazują oznaki odbierania korony Ethereum, jest EOS. Porównując te dwa rozwiązania, EOS ma swoje zalety, ale wciąż są miejsca, w których Ethereum ma odpowiedź.

EOS zyskuje na sile nad Ethereum

Jak wiadomo, Ethereum Blockchain jest obecnie wiodącą na świecie siecią do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Wygląda jednak na to, że sieć EOS depcze mu po piętach. Według danych z dappradar.com, jest w sumie 13 dApps, które odwiedziły ponad 300 użytkowników w ciągu ostatnich 24 godzin. 6 z nich na Ethereum i 7 na EOS.

Ether najlepsze aplikacje

ethereum

Najlepsze aplikacje EOS

EOS

Przeczytaj także: Po spadku ponad 40% w ciągu tygodnia Ethereum wraca z popiołów

Zrozumienie podstawowej różnicy przed porównaniem

Ethereum to rozproszona platforma obliczeniowa oparta na łańcuchu bloków i system operacyjny, który obsługuje tworzenie inteligentnych kontraktów (tworzenie skryptów). Ethereum używa zdecentralizowanej maszyny wirtualnej z pełną obsługą Turinga, maszyny wirtualnej Ethereum (EVM), do wykonywania skryptów przy użyciu ogólnoświatowej sieci węzłów publicznych. Jego wewnętrzny mechanizm cenowy o nazwie „Gaz” służy do moderowania spamu i dystrybucji funduszy w sieci.

Ethereum wdraża model konsensusu Proof of Work (PoW) i ma tę zaletę, że jest pierwszym potentatem na scenie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (dApp). Niedawno platforma była krytykowana za wysokie opłaty transakcyjne w warunkach bessy, brak skalowalności przy niskiej transakcji (około 15 na sekundę), opóźnienia w realizacji transakcji (6 minut na potwierdzenie transakcji) oraz niski procent sieci transakcje, które pochodzą z wniosków.

Z drugiej strony EOS jest reklamowany jako podstawowe rozwiązanie różnych problemów związanych z infrastrukturą blockchain, takich jak skalowalność. Integruje delegowany protokół weryfikacji stawki, który zasadniczo działa jak system dedykowanych delegatów odpowiedzialnych za weryfikację transakcji.

Chociaż istnieje już kilka sieci opartych na łańcuchu bloków, które również ułatwiają zdecentralizowane aplikacje, EOS kładzie nacisk na krytyczne problemy, które nękają blockchain i próbuje rozwiązać problem szybkości, skalowalności i elastyczności, który często napotyka wąskie gardła wydajności na tych platformach..

Kluczowe różnice między nimi pod względem tworzenia Dappów są następujące

Skalowalność

EOS finalizuje transakcje w ciągu jednej sekundy i ma przepustowość do 6000 transakcji na sekundę.

Jednak wiele razy sieć Ethereum była zablokowana, ponieważ osiągnęła maksymalny limit transakcji na sekundę.

Opłaty transakcyjne

EOS oferuje zerowe opłaty transakcyjne. Zamiast opłaty, wykonanie inteligentnego kontraktu wymaga postawienia tokenów, które otrzymujesz z powrotem natychmiast po wykonaniu. Programiści Dapp wybierają, czy to oni stawiają tokeny dla swoich użytkowników, czy też użytkownicy muszą postawić własne.

Ethereum wymaga spalania ETH (gazu) podczas wykonywania inteligentnych kontraktów. Ilość gazu, jaką musisz spalić, zależy od natężenia ruchu w sieci, a także złożoności umowy.

Model tokena

Dzięki EOS tokeny mogą być również używane do uzyskiwania dostępu do zasobów sieciowych. Użytkownik, który ma 1% zapasu tokenów, może mieć 1% pamięci RAM sieci, mocy obliczeniowej, przepustowości i pamięci. Użytkownicy nie są zobowiązani do wnoszenia opłat za transakcje. Zamiast tego muszą posiadać lub wypożyczać tokeny EOS.

Token ethernetowy służy do płacenia opłat sieciowych, jest poddawany działaniu prędkości, co oznacza, że ​​wartość tokena nie wzrośnie liniowo wraz z przyjęciem sieci.

EOS wciąż ma przed sobą długą drogę, ale jeśli Ethereum nie rozwiąże swoich problemów na czas, EOS najprawdopodobniej stanie się platformą z wyboru, z której programiści będą korzystać przy tworzeniu aplikacji konsumenckich. Długo oczekiwana aktualizacja Konstantynopola zostanie podobno uruchomiona w sieci testowej Ethereum już w przyszłym miesiącu i zmieni również sytuację w Ethereum. W międzyczasie wszystko, co entuzjaści kryptowalut mogą zrobić, to czekać i zobaczyć, ponieważ takie przejęcie nie nastąpi z dnia na dzień.

Kto wygra bitwę o Dapp Supremacy – Ethereum czy EOS? Daj nam znać, jakie są Twoje opinie na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me