Ethereum wychodzi z popiołów, ponieważ oczekujące transakcje spadają z 90 tys. Do 6 tys

Reklama Phemex

Minęło sporo czasu, gdy świat słyszał, jak zatłoczony jest Ethereum. Ale wydaje się, że sytuacja dla monety nr 2 poprawia się, ponieważ zatłoczenie wydaje się zmniejszać. Zgodnie z ostatnią liczbą dostępną na EtherScan, oczekująca transakcja spadła do 6000 oczekujących transakcji.

Czy Ethereum powstaje z popiołów??

Wprowadzenie Ethereum do branży kryptograficznej było nie mniej niż cudem. Druga co do wielkości moneta pod względem kapitalizacji rynkowej zapewniła platformę i otworzyła drzwi do nieskończonych możliwości dzięki wprowadzeniu inteligentnych kontraktów. Główną cechą tych tak zwanych inteligentnych kontraktów było to, że promowały decentralizację poprzez eliminację zewnętrznych użytkowników z różnych branż. Doprowadziło to również do stworzenia zdecentralizowanych aplikacji lub tego, co nazywamy Dapps.

Ale w miarę jak coraz więcej osób zaczęło korzystać z tych inteligentnych kontraktów i dappsów, łańcuch bloków Ethereum zaczął być przeciążony, a szybka i zwinna sieć powoli zaczęła się zatłaczać, powodując wiele problemów dla Dapps i całej sieci..

Przedstawiona poniżej oś czasu oczekujących transakcji Ethereum opowiada historię. (zgodnie z dostępnymi danymi)

W połowie 2018 roku pojawiła się wiadomość o zatkaniu sieci Ethereum.

  • Było to w sierpniu 2018 roku, kiedy podejrzewano, że gra Dapp podobna do Fomo 3D, zwana „Ostatnim zwycięzcą”, zatkała sieć Ethereum. 8 sierpnia 2018 r. Oczekująca transakcja na Ethereum to 67124, która wzrosła do 78364 9 sierpnia dzięki zatorowi stworzonemu przez Ostatniego zwycięzcę. Tydzień później, 15 stycznia, zatory sięgnęły 82011.
  • Gdy szał ostatniego Zwycięzcy opadł, liczba oczekujących transakcji poprawiła się, ale nadal była znacznie wyższa. Na dzień 18 września 2018 r. Oczekująca transakcja została ustabilizowana na poziomie około 60000 transakcji przenoszących po kilka tysięcy transakcji po obu stronach.
  • Zatykanie przyniosło pewną ulgę na początku października, by ponownie zostać przeciążone w listopadzie 2018 r. Na początku listopada liczba oczekujących transakcji przekroczyła 100 tys. Oczekujących transakcji, rejestrując 114829 transakcji, które mają zostać sfinalizowane 3 listopada..
  • Również grudzień sprawił, że sieć była cicho zajęta, ponieważ liczba oczekujących transakcji oscylowała wokół 90000 oznacza jedynie złagodzenie pod koniec 2018 r..
  • Rok 2019 to nowe światło dla Ethereum, ponieważ sieć twierdzi, że oczekująca transakcja została zredukowana do 37000 transakcji do zakończenia, pokazując znacznie stabilną i mniej zatłoczoną sieć. Podczas gdy zatory wyczyściły wiele osób, które kojarzyły to jako upadek Ethereum, biorąc pod uwagę, że wiele Dappów upadło lub odeszło od sieci.

Wkrótce nadszedł luty i Ethereum otrzymało bardzo potrzebny zastrzyk wzmacniający Konstantynopol / St. Petersburg aktualizacja, która była pierwszym krokiem długoterminowego planu, który ma uwolnić Ethereum od zatorów, a także uczynić sieć bardziej elastyczną i szybką. Wydaje się, że aktualizacja zadziałała, ponieważ od tego czasu liczba oczekujących transakcji spadła.

  • W dniu 02 marca 2019 liczba oczekujących transakcji wyniosła około 22000 transakcji.
  • Liczba uległa dalszej poprawie 12 marca, kiedy oczekujące transakcje spadły do ​​poziomu 16136.
  • W weekend 23 marca liczba oczekujących transakcji spadła i osiągnęła poziom 11 000 transakcji
  • A dziś (w drodze do druku) liczba ta jest cudownym poziomem 6889 oczekujących transakcji, liczba, której Ethereum nie widziało od ponad roku..

Transakcja EthereumŹródło: Etherscan

Poniższy wykres pokazuje, w jaki sposób Ethereum ponownie wyłania się z oczekujących transakcji netto

ETH

** Wykres sporządzony w celach prezentacyjnych i nie w dokładnej skali. Podane liczby są oparte na zakresie dostępnym w tym okresie, a nie na dokładnej liczbie

Wydaje się, że Konstantynopol zdziałał cuda dla Ethereum, a to dopiero początek ulepszeń. Można sobie tylko wyobrazić, jak potężny byłby Ethereum, gdyby dalsze ulepszenia dotyczyły monety z numerem 2. Jest to również jeden z powodów, dla których Ethereum znajduje się na liście zakupów każdego inwestora długoterminowego.


Czy Ethereum stanie się potężniejszą siecią w nadchodzących dniach? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector