Facebook idzie „all-in na Crypto”, Libra wdraża funkcje Ethereum, XRP i Stablecoins

Reklama Phemex

Facebook ujawnił, że jest to Biała Księga i powiązane misje dla nowej kryptowaluty Libra. Libra jest projektowana nie tylko jako środek płatniczy, ale jako kompletna platforma Blockchain. Ran Neuner, reporter kryptowalut, tweetował,

Po prostu przeczytaj rzeczy o Wadze. Facebook właśnie wszedł all-in na Crypto.

Zespół Blockchain pod kierownictwem Davida Marcusa skupił się na prawie wszystkich aplikacjach i wąskich gardłach istniejących projektów blockchain. W końcu stworzyli mieszaną torbę kryptowalut; co stanowi wyzwanie dla użyteczności i funkcjonalności wielu istniejących kryptowalut. Mark Zuckerberg, CEO i współzałożyciel Facebooka odnotowany,

Facebook łączy się z 27 organizacjami z całego świata, aby założyć stowarzyszenie Libra non-profit i stworzyć nową walutę o nazwie Libra.

Libra Vs. Platformy Ethereum i Smart Contract

Organizacja non-profit Libra Association jest podobna do kilku zespołów programistycznych stojących za istniejącymi kryptowalutami, takimi jak Fundacja Ethereum, Fundacja Litecoin i Organizacja Stellar. Stowarzyszenie będzie odpowiedzialne za wdrażanie i wydawanie aktualizacji lub zmian w łańcuchu bloków. David Marcus, lider zespołu Blockchain na Facebooku, tweetował,

To, co przedstawiamy, to dopiero początek, a jest wiele do poprawienia. Chcieliśmy się wcześniej podzielić i pracować z Tobą, zamiast czekać na „perfekcję”.

Biała księga ujawniła również, że platforma blockchain będzie uruchamiać programy skompilowane w nowym języku programowania, Move. Jest to niezwykle podobne do Ethereum i solidności jego języka programowania. Programy działające na tych łańcuchach bloków to zasadniczo nazywane inteligentnymi kontraktami. Dlatego wizja wydaje się obejmować narzędzie dostarczane przez Ethereum, Tron i EOS na skalowalnym łańcuchu bloków.

Libra Vs. XRP

Istnieją dwa rodzaje rejestrów opartych na łańcuchu bloków w oparciu o ich obowiązki walidatora. Węzły walidacyjne w Bitcoin lub Ethereum nie mają pozwolenia, podczas gdy w monetach XRP i JPM są „uprawnione”. W pierwszym przypadku łańcuch bloków jest otwarty dla publiczności do inspekcji, wydobywania lub stawiania i opracowywania inteligentnych kontraktów na nim. Natomiast w późniejszym okresie do przyłączenia się do sieci wymagane jest pozwolenie.

Istnieją argumenty za i przeciw obu protokołom; Facebook przyjął podejście „pozwoleń”. Co więcej, pozwoliło to również dołączyć do ruchu innym liderom usług finansowych, takim jak VISA, MasterCard i PayPal. Andreas Antonopolous zauważył w a ćwierkać,

Chociaż Libra Facebooka nie konkuruje z żadnymi otwartymi, publicznymi, bez pozwolenia, bez granic, neutralnymi i odpornymi na cenzurę blockchainami, * będzie * konkurować zarówno z bankami detalicznymi, jak i centralnymi. Będzie fajnie to oglądać.

Libra Vs. Stablecoins

Zmienność była największym problemem związanym z Bitcoinem i kryptowalutami od czasu jego powstania. Światowi przywódcy i ekonomiści często nazywali je instrumentem spekulacji i niczym więcej. Libra również poszła w tym kierunku, wdrażając stablecoin wspierany przez mieszany pakiet aktywów.

Do tej pory na rynku istniały głównie stablecoiny ustalane w dolarach amerykańskich, a instytucje pracowały nad innymi stablecoinami opartymi na FIAT. Niemniej jednak, jak zauważył Peter Schiff, wszystkie waluty FIAT są ostatecznie skazane na zagładę, zespół poparł to koszykiem aktywów (stabilne waluty i obligacje rządowe). David Marcus dąży do tego, aby waluta była rentowna przez co najmniej sto lat.

Libra kontra Bitcoin

To porównanie powinno znaleźć się na początku listy. Wszystkie powyższe funkcje i cechy, które Facebook zaimplementował w Librze, mają na celu zmianę branży usług finansowych. Zuckerberg również zauważył,

Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie mają dostępu do tradycyjnych banków lub usług finansowych… Dążymy do ułatwienia wszystkim wysyłania i otrzymywania pieniędzy, tak jak w przypadku korzystania z naszych aplikacji do natychmiastowego udostępniania wiadomości i zdjęć.

Waga może być używana jako środek płatniczy, a także jako środek przechowywania wartości ze względu na swoją stabilność. Ponadto jest niezależny od scentralizowanej kontroli, w tym przypadku rozproszonej scentralizowanej kontroli. W związku z tym powiela ideę kryjącą się za Bitcoinem i dąży do wydania jego improwizowanej wersji.

„Airdrop” lub uruchomienie Libry nastąpi gdzieś w 2020 roku. Co więcej, do tego czasu możemy różne organizacje pracujące nad Move i Libra, aby zintegrować blockchain zgodnie z ich użyciem.

Czy uważasz, że „ostateczna wersja blockchain” z Facebooka zdetronizuje Bitcoin i Ethereum? Podziel się z nami swoimi opiniami. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me