IOTA pomoże w budowaniu inteligentnych miast w Europie

Reklama Phemex

+CityxChange, projekt smart city, który będzie reprezentował użyteczność IOTA w kontekście smart city w różnych miastach w całej Europie, otrzymał aprobatę Komisji Europejskiej oceniającej unijny program badań i innowacji Horyzont 2020.

Projekt inteligentnego miasta złożył wniosek o dofinansowanie z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 w konkursie na temat „Inteligentne miasta i społeczności”.

„Horyzont 2020 to największy w historii unijny program badań i innowacji z prawie 80 miliardami euro dostępnymi w ciągu 7 lat (2014–2020)”. Projekt otrzymał naprawdę dobre komentarze i znalazł się nad wszystkimi innymi konkurencyjnymi projektami. Będąc na stanowisku Numero Uno, projekt konsorcjum otrzyma 20 mln euro dofinansowania z europejskiego programu badań i innowacji Horyzont 2020.

Przeczytaj także: IOTA [MIOTA] wydaje aktualizacje map drogowych w swoim specjalnym projekcie Qubic

Co to jest + CityxChange

Jak wyjaśnia strona internetowa projektu,

„Wizją + CityxChange jest umożliwienie współtworzenia przyszłości, w której chcemy żyć. Będzie to obejmować opracowanie ram i narzędzi wspierających, aby umożliwić wspólny rynek energii wspierany przez połączoną społeczność. Doprowadzi to do zaleceń dotyczących nowych interwencji politycznych, (de) regulacji rynku i modeli biznesowych, które zapewnią pozytywne społeczności energetyczne integrujące e-mobilność jako usługę (eMaaS). ”

Oczekiwanym rezultatem tego projektu jest to, że + CityxChange, z pomocą IOTA, stworzy rozwiązania dla bloków pozytywnej energii prowadzących do dzielnic i miast pozytywnej energii poprzez:

  • narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji, które umożliwiają podejmowanie świadomych decyzji przez wszystkich uczestników grupy lub społeczności
  • próba stworzenia Pozytywnego Bloku Energetycznego poprzez działania w zakresie redukcji i efektywności energetycznej, lokalne odnawialne źródła energii, lokalne magazynowanie, elastyczność i handel energią typu peer-to-peer
  • Odgórne zaangażowanie społeczności jest napędzane przez władze lokalne, a oddolne zaangażowanie obywateli w informowanie, edukowanie i stymulowanie zmian zachowań

Projekt ma na celu precyzyjne opracowanie rozwiązań o wartości dodanej, które wspierają powielanie w innych miastach UE, a także wykorzystanie na rynkach komercyjnych znacznie dłużej niż czas trwania projektu. Przez następne pięć lat miasta Trondheim, Limerick, Alba Iulia, Pisek, Sestao, Smolyan i Voru będą testować, jak stać się inteligentnymi miastami o pozytywnej energii,

Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii (NTNU) będzie liderem i gospodarzem konsorcjum + CityxChange wraz z Lighthouse Cities Trondheim kommune oraz Limerick City and County Council.

+CityxChange i IOTA docenione przez ekspertów

Autonomiczni eksperci oceniający propozycję chwalili + CityxChange i IOTA za reprezentowanie i walidację działań, które przyczynią się do rozwoju na szeroką skalę pozytywnych okręgów energetycznych w całej Europie, z rozstrzygającą metodą uczynienia samorządów aktywną i integralną częścią rozwiązanie energetyczne, angażujące obywateli w transformację miasta i angażujące cały łańcuch wartości energii w rejonie, obejmujące polityków wysokiego szczebla i miasta, uniwersytety, duże przedsiębiorstwa, operatorów sieci rozproszonych, MŚP i organizacje non-profit


Niektóre głosy z fundacji IOTA pracującej blisko projektu podzieliły się swoim podekscytowaniem.

„Inteligentne miasta to jedna z najszybciej rozwijających się międzysektorowych aren innowacji dla IOTA. Opierając się na naszej pracy i partnerstwach w zakresie mobilności, energii lub rynku danych, te ekosystemy inteligentnych miast łączą to wszystko. Konsorcjum + CityxChange skupia wielu partnerów publicznych i prywatnych wokół ambitnej inicjatywy otwartej innowacji i współtworzenia. Jest to w 100% zgodne z DNA Fundacji IOTA i nie możemy się doczekać, aż zaczniemy. ”

Wilfried Pimenta, Head of Business Development w Fundacji IOTA.

„Fundacja IOTA cieszy się z przyjęcia pierwszego oficjalnego projektu Horyzont 2020, w którym aktywnie uczestniczymy. Możliwość zbadania i zademonstrowania użyteczności IOTA w kontekście inteligentnych miast w wielu miastach w całej Europie będzie niezwykle cenna w przyszłości. Fakt, że NTNU, największy norweski uniwersytet, kieruje tymi wysiłkami, jest ogromny. Od dłuższego czasu mamy dobre stosunki z NTNU i gminą Trondheim i Fundacja oczekuje, że ta współpraca wzmocni nasze więzi i wyniki. Jako Norweg jestem osobiście zachwycony tym projektem ”.

David Sønstebø, współzałożyciel i współprzewodniczący Fundacji IOTA.

To naprawdę mistrzowski projekt dla IOTA, aby przetestować jego rzeczywiste możliwości. To nie tylko możliwości tekstowe, ale także wzbogaci IOTA przed jej masową akceptacją w rzeczywistych biznesach i codziennych aplikacjach.

Czy IOTA naprawdę jest w stanie sprostać wymaganiom + CityxChange? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector