Jak wynika z badań, 29% Amerykanów nadal wierzy, że dolar amerykański jest wspierany przez złoto

Reklama Phemex

Niedawne badanie przeprowadzone przez wiodącego światowego dostawcę haszyszu, firmę Genesis Mining ujawnił kilka interesujących ustaleń dotyczących tego, jak przeciętny Amerykanin postrzega pieniądze i bankowość. Badanie nosi tytuł „Postrzeganie pieniędzy i bankowości w Stanach Zjednoczonych w 2019 r. ”

 Cyfrowe pieniądze zakończą transakcyjną prywatność

Badanie zostało przeprowadzone w celu ustalenia, jak dobrze przeciętny amerykański konsument ocenił koncepcje związane z bankowością, pieniądzem fiducjarnym i Rezerwą Federalną. Badanie zostało przeprowadzone 19 września, a 1000 respondentów odpowiedziało na serię 23 pytań.  

Spośród 1000 ankietowanych około 29% respondentów nadal uważa, że ​​dolar amerykański jest zabezpieczony złotem, 4% uważa, że ​​jest on wspierany przez ropę, 5% powiedziało obligacje, 7% nic nie powiedział, 23% powiedziało, że nie wie. , a tylko 30% trafnie określił rząd USA.

Źródło- Raport wydobycia Genesis

W rzeczywistości 14 marca 1909 roku Stany Zjednoczone przeszły na standard złota, czyniąc zarówno złoto, jak i srebro prawnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z tym standardem dolar amerykański był wymienialny na 25,8 ziaren (1,672 grama, 0,05375 uncji troy) złota, czyli nieco ponad 18,60 USD za uncję. Jednak w celu zwalczania poważnej deflacji w 1933 r. Prezydent Roosevelt wprowadził ustawę, która zawiesiła standard złota.

Nie tylko to, gdy ktoś o to pyta „Kto decyduje, że zostanie wydrukowanych więcej dolarów?”, 18% respondentów nie miało odpowiedzi, 58% uważało, że to Rezerwa Federalna, a trzecią co do wielkości odpowiedzią był rząd USA. Pomimo faktu, że tradycyjne finanse wielokrotnie nie spełniały oczekiwań mas, wiara w to samo trwa, być może z powodu braku wiedzy finansowej. 

Źródło- Raport wydobycia Genesis

Co ciekawe, 76% respondentów sprzeciwiło się pomysłowi rządu USA zastąpienia pieniądza papierowego pieniądzem wyłącznie cyfrowym.

To z kolei wskazuje, że Amerykanie wciąż nie są gotowi na pełną przejrzystość, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Co ciekawe, perspektywa nie ogranicza się do perspektywy przeciętnego Amerykanina, nawet dyrektorzy banków wydają się powtarzać te same nastroje.

Źródło- Raport wydobycia Genesis


Niedawno główny ekonomista popularnego holenderskiego banku ING Mark Cliffe powiedział, że w ciągu 5 lat waluty cyfrowe staną się pełnoprawną rzeczywistością w ciągu 5 lat. Ponieważ narody zamierzają zbudować własne centralne waluty cyfrowe, konsumenci stracą anonimowość, podobnie jak w przypadku walut cyfrowych kontrolowanych przez banki centralne, transakcje staną się w pełni identyfikowalne dla władz.

24% respondentów uważa, że ​​Fed zabezpiecza amerykańskie rezerwy złota

24% respondentów uważa, że ​​Rezerwa Federalna jest odpowiedzialna za zabezpieczenie rezerw złota w USA, a 50% odpowiedziało, że jest odpowiedzialna za nadzorowanie polityki pieniężnej USA. 54% respondentów uważa, że ​​banki Rezerwy Federalnej należą wyłącznie do rządu USA.

Źródło- Raport wydobycia Genesis

Ponadto 26% respondentów uważa, że ​​banki muszą zatrzymać 100% pieniędzy zdeponowanych przez klientów w banku. Ponadto 52% respondentów uważa, że ​​banki nie powinny utrzymywać 100% rezerw. Natomiast 9% uważało, że banki muszą cały czas utrzymywać 1-10%.

Źródło- Raport wydobycia Genesis

Mając to na uwadze, nasze życie kręci się wokół pieniędzy i jest zdumiewające, że ludzie wciąż muszą uzyskać dużą jasność co do przepływu pieniędzy i ich wewnętrznego działania. Możliwe jest również, że po uzyskaniu takiej klarowności pomysły dotyczące przyjęcia kryptowalut do głównego nurtu nie wydają się obce i zyskują szerszą akceptację.

Jednak wszystko, co się świeci, nie jest złotem. Negatywne nastroje związane z kryptowalutami nadal dominują ze względu na ich wykorzystanie w nielegalnej działalności i terroryzmie oraz w kilku przypadkach prania pieniędzy. W sierpniu ujawniono, że Korea Północna używa „powszechnych i coraz bardziej wyrafinowanych” hacków kryptowalut, aby zebrać około 2 miliardy dolarów. Środki zostały przeznaczone na zakup broni masowego rażenia.

Czy waluty cyfrowe w końcu zyskają akceptację ludzi? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector