Kandydat na prezydenta USA krytykuje NBA za niedopuszczenie gracza do tokenizacji jego kontraktu

Reklama Phemex

Wiodący gracz NBA, Spencer Dinwiddie niedawno ujawnił, że chciał tokenizować część swojego kontraktu na blockchain Ethereum. Zamierzał zebrać 13,5 miliona dolarów ze swoich trzyletnich kontraktów o wartości 35 milionów dolarów. Jednak jego inicjatywa nie została dobrze przyjęta przez NBA. Co ciekawe, osobowości Crypto wspierają go i uważają to za rewolucyjny pomysł. 

Zmiana jest rzadko łatwa

W piątek NBA stwierdziło, że jego plan przeznaczenia części zarobków z kontaktów na token bezpieczeństwa narusza układ zbiorowy ligi. Zgodnie z oświadczeniem złożonym w New York Times, NBA powiedziany,

„Opisane porozumienie jest zabronione przez C.B.A., który stanowi, że„ żaden zawodnik nie może scedować ani w inny sposób przenieść na osobę trzecią swojego prawa do otrzymania odszkodowania od zespołu w ramach umowy o mundurze ””.

Dinwiddie wszedł na Twittera, udzielił stosownej odpowiedzi i powiedział, że ma wszystkie pozdrowienia dla NBA. Jednak nie sceduje kontraktu.

Ponadto powiedział, że wiadomości są rozczarowujące i utrudniają opracowanie nowego zasobu przy założeniu, że łamana jest reguła. Następnie powiedział, że nie może się doczekać zrozumienia, a także zwiększenia zaangażowania fanów i płynności dla właścicieli zespołów. 

Źródło- Świergot

W ramach platformy DREAM Fan Shares Dinwiddie miał plany zbudowania firmy, w której każdy artysta mógłby tokenizować swój kontrakt. Co więcej, artyści mogli podnieść część swojej pensji na inwestycje lub od razu ją wykorzystać. Nadal nie jest jasne, czy NBA rozmawiało z Dinwiddiem przed przekazaniem oświadczenia Timesowi. Jednak strażnik Brooklyn Nets potwierdził, że poinformował ligę o swoich zamiarach, zanim zostały one publicznie ogłoszone. 

Kandydat na prezydenta USA, Crypto Personalities wspiera Dinwiddie

Pomimo nieprzychylnego stanowiska NBA w tej sprawie, plan Dinwiddiego otrzymał ogromne poparcie społeczne. Kandydat na prezydenta Andrew Yang stwierdził, że plan był genialny. Yang też był opowiadając się za ramami regulacyjnymi dla kryptowalut i blockchain. 

Źródło- Świergot

CEO Binance, Cz zgodził się z Yangiem i ludzie powinni mieć możliwość zawierania wspólnie uzgodnionych umów handlowych. 


Źródło- Świergot

Wiodący prawnik Larry Cermak pochwalił wysiłki Dinwiddiego i powiedział, że jest to w rzeczywistości większa transakcja, niż się ludziom wydaje. Ponadto powiedział, że token jest dobrze przemyślany i będzie czymś więcej niż nudną obligacją. Ponadto inwestorzy mogli otrzymać potencjalne premie i znacznie większą wypłatę w trzecim roku obowiązywania umowy. Ponadto praktycznie nie ma ryzyka braku zapłaty. Dzieje się tak, ponieważ umowa z Dinwiddie jest objęta trzyletnią gwarancją. Nawet jeśli nie gra dobrze lub odniesie kontuzję, mimo to zarobi pieniądze. Dodatkowo staje się zachętą do dobrej gry, ponieważ Dinwiddie tokenizuje tylko część swojego kontraktu.

Źródło- Świergot

Ponadto korzyści są dla obu stron – kiedy gra dobrze, inwestorzy odnoszą korzyści, a nawet jeśli tego nie robi, inwestorzy nadal otrzymują sprawiedliwy udział w zyskach. Jedynym problemem jest wyemitowanie go zgodnie z Reg D, udostępniając go tylko „akredytowanym inwestorom”. Oznacza to ponadto, że potrzebna jest inwestycja w wysokości co najmniej 150 000 USD. 

Źródło- Świergot

Następnie wyraził rozczarowanie postawą NBA i powiedział, że źle zrozumieli strukturę jego żetonu. Nie ceduje kontraktu, a raczej gwarantuje inwestorom część zarobionych pieniędzy.

Źródło- Świergot

Użytkownik kryptowalut z pseudonimem „Crypto Oracle” powiedział, że może to być nadejście zupełnie nowej ligi sportowej, w której fani mają bezpośredni udział w graczach i czerpią część dochodów z ligi. 

Źródło- Świergot

Dinwiddie współpracuje z Tron for Charity

Wcześniej w piątek Dinwiddie ujawnił, że współpracował z Fundacją Tron i jej dyrektorem generalnym Justinem Sunem, aby przekazać 8,2 bitcoina na cele charytatywne, sprzedając swoje noszone przez grę buty na sezon 2019/2020. Ponadto zapewnił, że niezależnie od problemów z planem kontraktu zrobi wszystko, co w jego mocy i przekaże darowiznę.

Źródło- Świergot

Czy uważasz, że NBA ma rozsądne zamiary uniemożliwiając Spencerowi Dinwiddiemu tokenizowanie jego kontraktu? Podziel się z nami swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector