Kluczowe wskaźniki sugerują Ethereum jako następny w kolejce do byczego rajdu

Reklama Phemex

Bitcoin w ciągu ostatniego tygodnia przełamał kluczowy opór w wysokości 15 000 USD i obecnie znajduje się na pozycji przekraczającej swój rekordowy rekord w historii z 2017 r., Który wyniósł 20 000 USD. W tym samym czasie altcoiny bardzo ucierpiały, ponieważ wydawało się, że ludzie przenoszą fundusze na bitcoin w trwającym hossie. Jednak druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej Ether (ETH) nabiera podobnego tempa jak Bitcoin, a kluczowe wskaźniki w łańcuchu sugerują, że druga co do wielkości waluta cyfrowa może być w kolejce do zaobserwowania podobnego wzrostu do końca. roku 2020.

ETH poruszał się w przedziale cenowym od 330 do 350 USD w ciągu ostatniego miesiąca i ostatecznie udało mu się utrzymać tempo wzrostu Bitcoina, które jest obecnie wyceniane na 458 USD. ETH zdołał zyskać około 100 USD w ciągu ostatniego tygodnia, a jego ceny wzrosły z tygodniowego najniższego poziomu 371,31 USD do 465,68 USD.

Liczba adresów ETH wysyłających środki na wymianę spadła o 53% od 1 września, co jest oznaką zwyżkową, ponieważ inwestorzy mają tendencję do przenoszenia pieniędzy z giełd, przewidując wzrostowy ruch. Spójrzmy na niektóre kluczowe wskaźniki dotyczące łańcucha, które wskazują na możliwy wzrostowy wybuch, podobny do Bitcoina w najbliższej przyszłości.

Rozwój użytkowników

Sieć Ethereum odnotowuje gwałtowny wzrost liczby aktywnych adresów, co sugeruje, że więcej traderów dołącza do łańcucha bloków w nadziei na kolejną hossę dla ETH. Liczba adresów rosnąca w listopadzie jest zgodna z rosnącą ceną.

Wykres BitcoinŹródło: Glassnode

Liczba portfeli ETH posiadających co najmniej 0,01 token ETH osiągnęła nowy rekord wszechczasów w 2020 roku, osiągając 10116076.

Wykres EthereumŹródło: Glassnode

Poza tym, porównanie całkowitego wolumenu transferu między bitcoinem i eterem w ciągu ostatnich kilku miesięcy pokazuje podobny wzorzec, co sugeruje, że transakcje on-chain na obu blockchain są dość podobne.

Wykres EthereumŹródło: Glassnode

Niskie zatory w sieci i spadająca opłata transakcyjna / górnicza


Ethereum od dłuższego czasu cierpi z powodu rosnącej opłaty za gaz zarówno dla transakcji, jak i górników. Problem spowodował spustoszenie w sieci z powodu rosnącego szumu defi, powodującego zatory prowadzące do gwałtownego wzrostu opłat za wydobycie i transakcje. Jednak pod koniec września opłaty zaczęły spadać i od tego czasu koszty są znacznie niższe.

Wzrost opłat transakcyjnych i górniczych może często prowadzić do niskiej aktywności w łańcuchu i sprawić, że w niektórych przypadkach sieć stanie się bezużyteczna. Jest więc sporą ulgą, że sieci Ethereum udało się ją opanować.

Wykres EtehreumŹródło: Glassnode

Para handlowa ETH / BTC osiąga kluczowy poziom wsparcia w ciągu lat

Bitcoin to moneta królewska, o której wiadomo, że dominuje wzrost cen w większości przypadków, a inne altcoiny podążają za nim, w tym ETH i uważa się, że obecny rajd jest inspirowany wyzwalaczem cenowym Bitcoina. Kolejnym bardzo pozytywnym czynnikiem przemawiającym za ETH jest fakt, że para ETH / BTC po latach osiągnęła główny obszar wsparcia wynoszący 0,029.

BitcoinWykres według TradingView

Poniżej wymieniono inne kluczowe wskaźniki dotyczące łańcucha dla ETH, które w tej chwili wyglądają na bycze,

Ethereum w metrykach chanŹródło: Coinmarketcap

Ogłoszenie ETH 2.0

ETH 2.0 jest uważane za najbardziej znaczące ulepszenie dla sieci Ethereum, ponieważ obejmowałoby przejście Ethereum z obecnego konsensusu dotyczącego wydobycia opartego na dowodzie pracy na konsensus dotyczący wydobycia opartego na dowodzie udziału. Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum zasugerował, że nowa sieć będzie mocno skoncentrowana na skalowaniu i rozszerzaniu zdolności przetwarzania transakcji w sieci o znaczny margines..

Nowa sieć przenosi również usługi stakingu do głównego obszaru, w którym użytkownicy mogą zablokować 32 ETH w sieci i oczekiwać zwrotu nawet do 15%. Wielu analityków uważa, że ​​nowa usługa obstawiania osłabiłaby stronę sprzedaży ETH, ponieważ więcej traderów wolałoby obstawiać niż sprzedaż, prowadząc do niedoboru podaży ETH.

Ogłoszenie wprowadzenia ETH 2.0 może wpłynąć na cenę ETH i jeszcze bardziej wzmocnić jej wzrost. Data uruchomienia sieci ETH 2.0 została przesunięta na 1 grudnia i wymagałaby łącznie 16 384 depozytów po 32 ETH, w sumie 524 288 ETH o wartości około 200 milionów. Buterin już wysłał 3200 ETH o wartości ponad 1,4 miliona dolarów na adres ETH 2.0 i oczekuje się, że sieć osiągnie żądaną liczbę transakcji przed datą uruchomienia.

Wniosek

Kluczowe wskaźniki dotyczące łańcucha, wraz z ogłoszeniem daty uruchomienia sieci ETH 2.0, Ethereum jest tak samo przygotowane, jak Bitcoin, aby jeszcze bardziej przekroczyć swoją rekordową cenę z 2017 r. Jeśli Bitcoinowi uda się nadal umacniać swoje zyski, niewiele będzie brak oporu dla monety królewskiej w drodze do ATH, a ETH skorzystałby nie tylko na metrykach łańcucha, ale także na wzroście cen monety królewskiej.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector