Matic Network: Programista Ethereum obala pogłoski, że MATIC Dump jest pracą poufną

Reklama Phemex

Matic Network (MATIC) doświadczyło dzisiaj poważnego wstrząsu, gdy zostało zrzucone w ogromnych ilościach na giełdzie kryptowalut Binance, tracąc w ten sposób 60% swojej wartości. Wkrótce po wysypisku na rynku kryptowalut zaczęły rosnąć plotki o tym, że dumping był pracą poufną. Ale programista Ethereum, znany jako Eric.eth obalił plotki. 

Koszmar, który się spełnił

Nierzadko zdarza się, że projekty zyskują lub tracą na dwucyfrowych liczbach w ciągu jednego dnia w sferze kryptograficznej, ale dla sieci MATIC dzień był prawdziwym koszmarem. Od 0,041 we wczesnych godzinach rannych 10 grudnia do spadku do 0,011, moneta straciła ponad 70% swojej wartości w ciągu zaledwie kilku godzin.

Współzałożyciel i dyrektor operacyjny Matic Network, Sandeep Nailwal, opublikował tweeta o katastrofie i opublikował plik blog, mówiąc, że zespół Matic Network nie miał nic wspólnego z wydarzeniem, a za tym stoi jakieś konto FUD. Powiedział również, że Matic Network opublikuje szczegółową analizę tego, co się stało.

Właśnie obudziłem się na ten koszmar z powodu wezwania pomocy przez kogoś

Wkrótce okaże się, że nie stoimy za tym, ponieważ niektóre konta FUD próbują insynuować

Opublikujemy szczegółową analizę i wyjdziemy silniejsi niż kiedykolwiek po tej ewidentnej manipulacji

– Sieć Sandeep Nailwal-Matic (@sandeepnailwal) 10 grudnia 2019 r

Deweloper Ethereum zaprzecza plotkom

Na rynku krążą pogłoski o tym, co mogło spowodować zrzut, a jedna z teorii głosi, że dumping był działaniem poufnym. Założyciel Validity Crypto, Samuel JJ Gosling insynuował, że za zrzut był odpowiedzialny zespół Matic Network. Powiedział, że kapelusz przekazany przez Fundację Matic Network 1,495,322,715 MATIC, które stanowiły 15% podaży w ciągu ostatnich 50 dni, a tokeny wylądowały na Binance w celu likwidacji.

Po prostu poszperałem, aby znaleźć, że plik #Matic Network Foundation przekazała 1495 322 715 $ MATIC (15% podaży, około 67 314 942 USD w ATH) w ciągu ostatnich 50 dni, z czego prawdopodobnie wysłano do likwidacji o godz. #Binance. https://t.co/FLPl4HyfiO pic.twitter.com/dpYG8rMoHX

– Samuel JJ Gosling (@xGozzy) 10 grudnia 2019 r


Jednak teoria została udowodniona przez programistę Ethereum, Erica. Opublikował, w jaki sposób Matic Network wysłał tylko 290 000 000 MATIC na Binance, a nie 1 495 322 715. Podzielił się również szczegółami historii transakcji.

Wkrótce potem Gosling poprawił również swoje twierdzenia i przeprosił Matic Network i społeczność kryptowalut.

Chcę tylko głęboko przeprosić za podanie niedokładnego roszczenia, okazuje się, że było to tylko 381,903,830 $ MATIC (3% podaży) "wydaje się" został zlikwidowany, popełniłem błąd i uwzględniłem dane wejściowe i wyjściowe w moich obliczeniach. https://t.co/BHFu5GW0A2 pic.twitter.com/9xdoC19Ga6

– Samuel JJ Gosling (@xGozzy) 10 grudnia 2019 r

Zespół Matic odpowiedział również na kwestię transferów tokenów na Twitterze oraz w blog. Najpierw Sandeep Nailwal odpowiedział w wątku Goslinga, mówiąc, że jego analiza jest błędna. W transakcji o wartości 1,4 mld MATIC, transakcja 1,08 mld MATIC była transferem MATIC z konta smart contract lockup na konto fundacji.

Musisz przeprowadzić analizę. 1,4 mld tokenów, które zacytowałeś, 1,08 mld txn to przelew z konta smart contract lockup na konto fundacji

Policzyłeś to w całkowitym ruchu żetonów. Pozostałe przeniesione tokeny są zgodne z przekazem. Zrzut ekranu również wprowadza w błąd

Szczegółowo o tym piszemy

– Sieć Sandeep Nailwal-Matic (@sandeepnailwal) 10 grudnia 2019 r

Tweet powtórzył to samo z oficjalnego konta Matic Network. Żetony konta fundacji nadal były w zespole, a tylko transfer 248 milionów tokenów zbiegał się z ruchem netto na zewnątrz.

Matic nie miał ŻADNEJ roli do odegrania w tym wszystkim.

W przypadku ruchu żetonów ogłosiliśmy uwolnienie ~ 0,25% (248 mln) tokenów jako odblokowanie w październiku, co zbiega się z zagregowanym ruchem na zewnątrz.

Żetony Fundacji nadal tam są.https://t.co/BhDDqFWF6H

MATIC odbije się mocniej niż kiedykolwiek!

– Matic (@maticnetwork) 10 grudnia 2019 r

CZ rozszerza obsługę Matic Network

CEO Binance, Changpeng Zhao aka CZ, również rozszerzył swoje wsparcie dla Matic Network. Napisał na Twitterze, że jego zespół bada dane, ale jest już jasne, że Matic Network nie ma z tym nic wspólnego. Mogło być tak, że wielu dużych traderów spanikowało i zaczęło się wyprzedawać, tworząc cykl.

Nasz zespół nadal bada dane, ale już jest jasne, że zespół MATIC nie ma z tym nic wspólnego. Wielu dużych traderów wpadło w panikę, powodując cykl. Trudno będzie określić, jak bardzo giełda powinna kolidować z handlem ludzi. https://t.co/wOVF6tEBkQ

– CZ Binance (@cz_binance) 10 grudnia 2019 r

Kiedy członek społeczności kryptograficznej zapytał, jak było jasne, zaledwie kilka godzin po zrzucie, że zespół Matic Network nie był w to zaangażowany, CZ odpowiedział, że doszli do tego wniosku, przyglądając się kontom o dużym wpływie / zyskach / stratach i sprawdzając na kontach, które można było zidentyfikować – tj. osoby, które handlowały na Binance przez długi czas, konta VIP itp..

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector