Monety prywatności: czy rosnące przepisy zduszą Monero, Dash i ZCash na śmierć?

Reklama Phemex

Rok 2019 był rokiem zaostrzenia przepisów dotyczących kryptowalut, a następnie giełdy kryptowalut znalazły się pod presją przestrzegania tych przepisów. Ten rozwój nie wróży dobrze monetom zapewniającym prywatność, w tym Monero [XMR], Dash [DASH] i ZCash [ZEC], które są usuwane z coraz większej liczby giełd, ponieważ giełdy starają się przestrzegać przepisów. Jeśli wycofania z giełdy będą kontynuowane, prawdopodobnie monety stracą płynność i wartość. Czy monety prywatności przetrwają tę fazę, czy też to już koniec?

BitBay opóźnia Monero [XMR]

W niedawnym ogłoszenie, giełda kryptowalut działająca w Europie Wschodniej podała, że ​​wycofuje Monero [XMR]. Giełda przestanie obsługiwać XMR 19 lutego 2020 r. Depozyty XMR zostaną zablokowane w.e.f. 29 listopada 2019 r. Ponadto, w związku ze zbliżającym się hard forkiem Monero, giełda zatrzyma wypłaty XMR od 29 listopada 2019 r. Do 5 grudnia 2019 r. Ostateczny termin wypłaty wszystkich wypłat XMR to 20 maja 2020 r..

Powodem wycofania wsparcia dla Monero jest fakt, że kryptowaluta „może selektywnie wykorzystywać funkcje anonimowości między projektami”. W ten sposób giełda ma na celu zablokowanie wszelkich prób prania pieniędzy z sieci zewnętrznych. Post BitBay mówi –

„Jako licencjonowana giełda BitBay musi podążać za standardami rynkowymi. Zgodność ze standardami i regulacjami rynkowymi pozwala nam zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo prawne i wygodę korzystania z giełdy, przy udziale przyjaznego systemu bankowego i dostępności operatorów płatności. ”

Inne wycofania monet dotyczących prywatności

To nie pierwszy raz, kiedy Monero zostaje usunięte z giełdy z powodu problemów regulacyjnych. Wcześniej OKEx ogłosił, że wycofa ze swojej platformy XMR, Dash (DASH), Zcash (ZEC), Horizen (ZEN) i Super Bitcoin (SBTC). Jednak zgodnie z najnowszymi doniesieniami giełda weryfikuje swoją decyzję o usunięciu XMR i DASH.

Południowokoreańska giełda Upbit usunęła również monety prywatności, w tym Monero (XMR), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Haven (XHV), Bittube (TUBE) i PIVX (PIVX).

W sierpniu Coinbase UK ogłosił, że wycofuje ZCash.

Wcześniej CEX.io z siedzibą w Wielkiej Brytanii również ogłosił że zamierza usunąć Dash i ZCash z powodu presji regulacyjnej. Podczas gdy CoinGecko nadal pokazuje Dasha w swoich parach notowań, ZCash nie ma na liście par monet.

W maju ubiegłego roku Coincheck wycofał z obrotu XMR, ZEC i DASH w następstwie nakazu usprawnienia działalności od japońskiego regulatora – Financial Services Agency.

The Culprit – FATF’s Travel Rule


Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) jest przyczyną większości wycofań monet służących do ochrony prywatności. To FATF jest organizacją międzyrządową, zrzeszającą 39 krajów członkowskich, której celem jest opracowanie polityk ukierunkowanych na zapobieganie praniu pieniędzy i podejmowanie działań przeciwdziałających praniu pieniędzy..

Zasada podróży FATF wymaga, aby giełdy kryptowalut, niektórzy dostawcy portfeli cyfrowych i inne firmy kryptograficzne udostępniały dane klientów, takie jak nazwiska i numery kont, instytucjom zaangażowanym w otrzymywanie transferów środków. W przypadku monet służących do ochrony prywatności giełdy obawiają się niezgodności, ponieważ gromadzenie tych danych jest trudne ze względu na ich cechę anonimowości.

Jeśli giełdy nadal będą usuwać monety objęte prywatnością, wówczas monety stracą swoją płynność, a następnie wartość. I tak dobiegnie końca życie monet zapewniających prywatność. W rzeczywistości wycofania zaczęły już wpływać na wartość monet służących do ochrony prywatności.

Ceny Monero, Dash i ZCash

25 listopada ZCash osiągnął najniższy w historii poziom 25,27 USD. Chociaż zaczął się odzyskiwać i handluje na poziomie 28 USD, stracił ponad 99% wartości swojego rekordowego poziomu 3191 USD, który osiągnął w październiku 2016 r..

ZcashŹródło: CoinGecko

Monero też nie radzi sobie świetnie. Ma 90% wartości swojego rekordowego rekordu 542 USD, a obecnie kosztuje 54 USD. Jednak moneta zachowała swoją pozycję wśród 20 najlepszych monet pod względem kapitalizacji rynkowej, pomimo gwałtownego spadku wartości.

Źródło: CoinGecko

Dash pływa na tej samej łodzi co ZCash i Monero. Stracił ponad 96% swojej wartości z rekordowego poziomu 1493 USD, który został osiągnięty w szczycie fali kryptowalut w grudniu 2017 r. Obecnie kosztuje 51 USD..

DziarskośćŹródło: CoinGecko

Czy istnieje nadzieja na monety prywatności?

Cóż, nie wszystko może zostać stracone dla monet prywatności. Wielu członków społeczności kryptowalut nadal wierzy, że monety zapewniające prywatność wyjdą zwycięsko z tej trudnej fazy.

Lina Seiche, dyrektor ds. Marketingu globalnego BTSE, jeśli sądzi, że wycofanie Monero z giełdy nie pomoże giełdom w walce z praniem brudnych pieniędzy, ponieważ użytkownicy przejdą z giełd, które wymagają KYC, do giełd, które nie wymagają KYC. Jeśli to się urzeczywistni, monety zapewniające prywatność będą nadal prosperować na podziemnych rynkach i na mniejszych giełdach, które są w stanie omijać przepisy.

Jeśli giełdy naprawdę chcą walczyć z praniem brudnych pieniędzy, usuń je z listy $ XMR z giełd to podejście krótkowzroczne. Wszystko, co robisz, to kierowanie ruchu z platform za pomocą środków KYC na platformy takie jak @bisq lub @hodlhodl to nie robi KYC, utrudniając życie dla analizy łańcucha. https://t.co/p9tzA7Onx4

– Lina Seiche (@LinaSeiche) 26 listopada 2019 r

Kyle Samani, partner zarządzający w Multicoin Capital, jest zdania, że ​​monety związane z prywatnością prawdopodobnie powrócą po tych trudnościach.

Wygląda na to, że masowe usuwanie monet służących do ochrony prywatności dopiero się zaczyna

W końcu powstanie lokalne piętro, ale mam wrażenie, że jesteśmy od tego dość daleko. Gdy monety prywatności udowodnią swoją odporność po tych wszystkich trudnościach, mogą jednak powrócić do epickiego powrotu https://t.co/3veb6eNIFM

– Kyle Samani (@KyleSamani) 26 listopada 2019 r

Wydaje się, że Binance nie jest zaniepokojony innymi giełdami, które usuwają monety prywatności, co widać po tym, że niedawno dodała Monero, ZCash i Dash do swojego programu pożyczkowego.

Co więcej, dyrektor Dasha niedawno się wzmocnił i napisał post na blogu, aby udowodnić, że Dash był tak samo zgodny z podróżami FATF, jak Bitcoin. W rzeczywistości w przypadku Dash prywatność jest funkcją opcjonalną, a moneta podlega tym samym regułom co Bitcoin, a wszystkie transakcje Dash są rejestrowane na publicznym łańcuchu bloków. Dyrektor twierdzi również, że Dash niesie mniejsze ryzyko niezgodności niż Bitcoi. Miejmy nadzieję, że wyjaśnienie pomoże giełdom i organom regulacyjnym spojrzeć na Dasha w innym świetle.

Czy to koniec monet związanych z prywatnością, czy też powrócą? Podziel się z nami swoimi opiniami w komentarzach poniżej! 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector