Przegląd tygodnia: Analiza cen kryptowalut za tydzień od 17 grudnia do 23 grudnia

Reklama Phemex

Kongresmeni Darren Soto wprowadzają ustawę o taksonomii żetonów

W tym tygodniu ponownie Demokrata Darren Soto, wraz z innym kongresmanem Warrenem Davidsonem, przedstawili ustawę o taksonomii żetonów. Nowe plany ustawy wyjaśniają zamieszanie wokół klasyfikacji kryptowalut. Co najważniejsze, stwierdza, że ​​zasób cyfrowy nie jest już zabezpieczeniem, gdy stanie się w pełni funkcjonującą siecią. Kilka tygodni temu Sato połączył ręce z Tedem Buddem, aby położyć kres manipulacji cenami kryptowalut. Obaj mężczyźni przedstawili kilka ustaw, które „nakazują CFTC i innym organom nadzoru finansowego wydanie krytycznych zaleceń dotyczących poprawy otoczenia regulacyjnego zarówno po stronie konsumenta, jak i rozwoju biznesu”.

Facebook z powrotem z nagłówkami kryptowalut

Według raportu Bloomberga z tego tygodnia, „osoby zaznajomione z tą sprawą” stwierdziły, że Facebook pracuje nad stworzeniem stablecoina do przelewów pieniężnych WhatsApp. Firma najwyraźniej planuje rozpocząć działalność w Indiach, gdzie kraj ten ma ponad 200 milionów użytkowników WhatsApp i 69 miliardów dolarów rocznych płatności. Jak zawsze, trzeba będzie przyjąć tę wiadomość z przymrużeniem oka, ponieważ ogłoszenie nie pochodzi z samego Facebooka. Facebook tworząc kryptowalutę – opowieść stara jak świat. Facebook rozwija swój zespół blockchain, jednak według LinkedIn może się pochwalić około 40 członkami. Były prezes PayPal, David Marcus, prowadzi aplikację Facebook Messenger od 2014 roku i obecnie kieruje działem blockchain.

Vitalik przekazuje kapitał Startupom Ethereum

Zbierając wiadomości z Twittera, trzeci wiodący twórca kryptowalut Ethereum, Vitalik Buterin, rozdał 300 tysięcy dolarów w kryptowalutach start-upom Ethereum. Buterin przekazał 300 000 $ trzem startupom Etherum: Prysmatic Labs, ChainSafe Systems i Sigma Prime. Każdy ze startupów otrzymał 1K Ethereum od Buterina, co zostało później ujawnione w wątku na Twitterze. Wszystkie trzy startupy podobno pracują nad ulepszeniem sieci Ethereum i przeniesieniem jej do Ethereum 2.0. ChainSafe tworzy klienta kompatybilnego z Ethereum 2.0; Firma Prysmatic Labs pracuje nad poprawą skalowalności, a Sigma Prime pracuje również nad klientem 2.0 o nazwie Lighthouse.

Hongkong zaostrzy przepisy dotyczące kryptowalut

Podczas gdy Chiny kontynentalne prawie zamknęły swoje drzwi do handlu kryptowalutami w tym kraju. ICO i handel kryptowalutami są nadal dozwolone w Hongkongu. Teraz pojawiły się raporty, które dotyczą giełd kryptowalut, handlowców, inwestorów, firm lub instytucji opartych na kryptowalutach; wszystko zostanie objęte ściślejszym nadzorem Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) w Hongkongu. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi SFC od teraz wymagana będzie licencja dla wszystkich funduszy inwestycyjnych, które zawierają więcej niż 10% bitcoinów lub innych kryptowalut lub tokenów. Środki mogą zostać sprzedane tylko inwestorom profesjonalnym.

Binance uruchomi DEX i 10 kolejnych giełd fiat w 2019 roku

W tym tygodniu dla giełd CEO Binance, Changpeng „CZ” Zhao, udzielił ostatnio wywiadu na temat najnowszych wydarzeń na BTC i Binance oraz jego perspektyw na rynku. Podczas wywiadu CZ został zapytany o zmiany w strategii ekspansji Binance ze względu na topnienie rynków, na które odpowiedział, mówiąc: „Nasza strategia w ogóle się nie zmieniła. Jak dotąd uruchomiliśmy jedną giełdę fiat, a około 2-3 w przyszłym miesiącu mamy zamiar uruchomić kolejne. W przyszłym roku nadal chcemy zbudować 10 kolejnych giełd fiat, a także uruchamiamy naszą zdecentralizowaną giełdę (DEX), która jest bardzo podstawową wymianą opartą na technologii blockchain

Wykres cenŹródło: Coin260.com

Bitcoin (BTC)

Nadchodzi Boże Narodzenie, podobnie jak rajd Świętego Mikołaja, który przynosi wszystko zielone na rynki kryptowalut. Po raz pierwszy w ciągu ostatnich 2 tygodni Bitcoin przeniósł ponad 4000 USD, kontynuując podróż w górę. W ciągu tygodnia ceny osiągnęły najwyższy poziom 4.198,43 USD i najniższy poziom 3.253,12 USD. Giełdy, które były bardziej aktywne pod względem wolumenu z BTC w różnych parach w tym tygodniu to BitMex (21,94%), CoinBene (3,72%) i DOBI Trade (2,93%)


Wśród najważniejszych wiadomości dotyczących Bitcoina Michael Novogratz przewidział, że Bitcoin osiągnie w krótkim okresie od 3000 do 6000 USD

Ripple (XRP)

XRP nadal jest na drugim miejscu, ponieważ Ethereum nadal bije. Na górze, w tym tygodniu ceny XRP były na poziomie 0,393330 USD, a na dole – 0,286942 USD. Giełdy, które były bardziej aktywne pod względem wolumenów, z XRP w różnych parach w tym tygodniu, to ZB.COM (13,07%) Bitbank (11,00%) i ZBG (7,62%)

W przypadku XRP w tym tygodniu XRP uznany za najlepszy świąteczny „prezent kryptograficzny” na Twitterze

Ethereum (ETH)

Ether, podobnie jak BTC, rośnie i obecnie znajduje się zdecydowanie powyżej poziomu 100 USD. Ethereum na szczycie, w tym tygodniu osiągnął poziom 119,09 USD i był na najniższym poziomie 85,38 USD. Rynki, które były bardziej aktywne pod względem wolumenu, z ETH w różnych parach w tym tygodniu to DOBI trade (6,46%), OEX (4,77%) i OKEx (4,74%)

Wśród wiadomości dotyczących Ethereum w tym tygodniu, Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum i założyciel ConsenSys, uderzył w swoich krytyków (zwłaszcza krypto „dziennikarzy i blogerów”) i powiedział, że może zobaczyć „bardzo świetlaną” przyszłość dla Ethereum i jego ekosystemu.

Inne przeboje i wstrząsacze

Inne monety, które osiągnęły górę i dół w tym tygodniu według Coin Market Cap (dostęp 23 grudnia o 15:35 IST) były

Przeprowadzki

  • Moneta – pokazuje wzrost o 211,20%
  • NKN – Pokazuje wzrost o 152,07%
  • Spendcoin – Pokazuje wzrost o 149,16%

Wytrząsarki

  • Veros – pokazuje spadek o 95,95%
  • empowr coin – pokazuje spadek o 94,79%
  • True Deck – pokazuje spadek o 82,20%

Jak myślisz, jakie będą nastroje na rynkach kryptowalut w przyszłym tygodniu? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector