Ripple wprowadza kolejny produkt, który ma na celu rozwiązanie problemu nieefektywności i wysokich opłat w płatnościach transgranicznych

Reklama Phemex

Wraz ze wzrostem popularności rozwiązań opartych na Ripple wśród banków i instytucji finansowych, Ripple opracowuje i dostosowuje produkty, które zapewniają rozwiązania konkretnych problemów niektórych instytucji finansowych lub specyficznych dla regionu. Niedawnym dodatkiem do tej listy jest funkcja „multi-hop”, która stara się zapewnić rozwiązanie dla regionów świata, w których płatności transgraniczne są nieefektywne i nękane wysokimi opłatami.

„Multi-hop” Ripple: rozwiązanie dla mniejszych instytucji finansowych w celu zwiększenia płynności

Ripple, będąc obecnie partnerem wszystkich wiodących instytucji finansowych na całym świecie, dobrze rozumie, że nieefektywne zarządzanie globalną płynnością jest największą przeszkodą dla płatności transgranicznych we wszystkich regionach świata. Zdaje sobie również sprawę z faktu, że niektóre regiony świata, takie jak region Azji Południowo-Wschodniej, zostały w dużej mierze zaniedbane przez bankowość korespondencyjną, co utrudnia płatności transgraniczne pomimo najlepszych technologii, jakie może zapewnić Ripple. Aby poradzić sobie z tą sytuacją i rozszerzyć swoją bazę klientów na terytoria, które borykają się z takimi problemami, Ripple wprowadził nową funkcję produktu o nazwie „multi-hop”. Ta nowa funkcja umożliwia teraz mniejszym instytucjom finansowym dokonywanie bezproblemowych płatności w imieniu innych instytucji finansowych w sieci.

„Multi-hop” eliminuje również potrzebę bezpośredniego połączenia jeden do jednego (lub relacji bilateralnej) między instytucjami finansowymi w celu rozliczenia płatności. Korzystanie z multi-hopu umożliwi otrzymywanie i przekazywanie płatności bez dwustronnych relacji między inicjatorem a instytucją będącą beneficjentem.  

Brak standardowej integracji dla regionalnych płatności transgranicznych wymaga obecnie kosztownych rozwiązań. Sąsiadujące kraje korzystające z systemu bankowości korespondenckiej muszą najpierw przeliczyć walutę na dolary amerykańskie, a następnie dokonać rozliczenia w wielu bankach korespondentach, zanim ostatecznie zostaną wymienione na walutę używaną w instytucji będącej beneficjentem. Ten uciążliwy proces wymaga wielu opłat, w tym dwóch zestawów walutowych.

Pierwszym bankiem, który skorzysta z tego produktu, będzie Siam Commercial Bank (SCB), który pomimo tego, że jest jednym z największych banków w regionie ASEAN lub Azji Południowo-Wschodniej, boryka się z problemami związanymi z bankowością korespondencyjną z sąsiednimi krajami regionalnymi. SCB jest najstarszym i czwartym co do wielkości bankiem komercyjnym pod względem sumy aktywów, depozytów i kredytów. Rozumiejąc zmieniające się czasy, bank wdraża cyfryzację i planuje do 2020 roku zredukować sieć swoich oddziałów 1154 do 400 oddziałów. Posiada również 108 kiosków walutowych i 9142 sieci bankomatów..

W komunikacie prasowym przedstawiono również korzyści, jakie multi-hop może zapewnić SCB i regionowi ASEAN. Cytuje

„Dzięki multi-hopowi instytucje finansowe mogą łączyć się bezpośrednio z SCB, który może rozliczać się i wypłacać w całym regionie bez wielokrotnej wymiany walut i dodawania wysokich opłat. Rezultatem jest bezproblemowa obsługa płatności do iz regionu ASEAN. W przypadku mniejszych instytucji finansowych, które wcześniej nie miały możliwości dokonywania płatności w ASEAN, multi-hop zdemokratyzuje dostęp do tych krajów i ułatwi płatności, niezależnie od wielkości płatności lub puli płynności ich instytucji finansowej. ”

Przeczytaj także: Ripple Ready, aby wywrzeć ogromny wpływ dzięki wysoce oczekiwanemu wydarzeniu Swell

Multi-hop może być wielką pomocą dla sektora MŚP, a także zwiększyć zasięg Ripple

Ponieważ ta nowa funkcja produktu znacznie obniża opłaty, demokratyzuje dostęp do krajów i ułatwia płatności, niezależnie od wielkości płatności lub puli płynności ich instytucji finansowej, głównym beneficjentem tego produktu byłby sektor MŚP. Obecnie w tradycyjnej bankowości proces płatności transgranicznych jest uciążliwy (jak wyjaśniono w powyższej sekcji) i wymaga licznych opłat, w tym dwóch zestawów walutowych, i pozostawia MŚP niewielkie lub żadne wsparcie dla płatności o niskiej wartości które muszą zrobić małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP).

Jeśli MŚP mogą dobrze wykorzystać ten produkt w ASEAN, zwielokrotni to również zasięg i adopcję Ripple, ponieważ MŚP są początkującym sektorem w ASEAN i szacuje się, że odpowiadają za do 60 procent zatrudnienia w krajach rozwijających się, ale ta liczba uważa się, że w krajach ASEAN wynosi aż 70 procent.


Czy funkcja „multi-hop” pomoże Ripple zdobyć klientów na terytoriach takich jak ASEAN? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector