Rozczarowani handlarze szukają alternatywy dla Coinbase po niedawnej krachu

Reklama Phemex

Niedawne awarie na giełdzie w USA Coinbase zmotywowali niezadowolonych traderów do zrobienia dwóch rzeczy: krytykowania platformy z siedzibą w San Francisco na Crypto Twitter i szukania realnej alternatywy. W zeszłym tygodniu bitcoin przekroczył barierę 10 000 USD tylko po to, by Coinbase rozbił się, gdy cena zbliżyła się do tego psychologicznego poziomu, który ostatnio tak często testowano. Wskaż powszechną krytykę i potępienie w społeczności, a następnie pospiesznie post na blogu przez inżyniera oprogramowania Michaela de Hooga, wyjaśniającego, że automatyczne skalowanie giełdy nie było w stanie nadążyć za dramatycznym pięciokrotnym wzrostem ruchu.

Wymówki są dobre i dobre, ale nie spotykają się z kłótliwymi handlowcami, którzy już wcześniej napotkali ten problem. W ciągu ostatnich trzech miesięcy Coinbase tak przeszedł do trybu offline nie mniej niż cztery razy. I to nie jedyny hit PR, jaki firma ostatnio przyjęła: wiadomości, że tak sprzedaż oprogramowania do nadzoru do rządu USA spowodował, że wielu użytkowników porzuć platformę

Od usługi otwartej do pełnego KYC

Dla niektórych użytkowników to ostatnia kropla i przewidywalny punkt końcowy przejścia Coinbase do roli rządowej marionetki, tak jak ją postrzegają. Typowa odpowiedź na przejście Coinbase na model KYC została opublikowana na forum Bitcointalk pod koniec 2018 roku, wraz z BitHodler zauważając „Zaskakuje mnie, że tak długo zajęło im wymyślenie tych środków. Coinbase była otwartą usługą, która umożliwiała ludziom wpłaty i wypłaty w dowolnym momencie bez zadawania pytań.

„Używam Coinbase w pełnej wolności od dłuższego czasu i to już koniec. Może to dobrze, bo zmusza ludzi do dbania od teraz o własne przechowywanie ”.

Pomimo krytyki, Coinbase tak ponad 30 milionów użytkowników, z ośmioma milionami zarejestrowanych od połowy 2018 r. do połowy 2019 r. Skutki ostatnich awarii staną się jasne dopiero wtedy, gdy nowe numery użytkowników zostaną upublicznione, chociaż twierdzi, że giełda „wydaje się być zaprogramowany tak, aby przechodził w tryb offline za każdym razem, gdy cena bitcoina wzrośnie o 500 USD”Nie robią temu żadnych przysług.

Sześć najlepszych alternatyw Coinbase

Nie brakuje alternatyw Coinbase dla tych, którzy chcą dokonać zmiany. bitFlyer USA jest tylko jednym z nich. Uruchomiona pod koniec 2017 r. Przyjazna dla użytkownika platforma działa w 47 stanach i terytoriach i umożliwia użytkownikom połączenie konta bankowego i kupowanie bitcoinów za USD. Posiada również Lightning Pro wymiana dla bardziej zaawansowanych użytkowników, zbudowana przez weteranów Wall Street. bitFlyer USA obsługuje obecnie bitcoin, ethereum, ethereum classic, litecoin i bitcoin cash.

Instrumenty pochodne i giełda spot z siedzibą w Singapurze, Phemex została uruchomiona w listopadzie przez zespół byłych brokerów Morgan Stanley i oferuje kontrakty wieczyste (futures bez dat wygaśnięcia) na aktywa, w tym bitcoin i eter, z dźwignią 100x. Phemex niedawno ogłosił Subskrypcja premium program, który zapewnia handel spot z zerowymi opłatami za jedyne 9,99 USDT miesięcznie, a jego silnik transakcyjny jest w stanie obsłużyć 300000 transakcji na sekundę, z czasem odpowiedzi zamówienia poniżej 1 milisekundy.

Binance, tymczasem jest to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, obsługująca transakcje o wartości ponad 2 miliardów dolarów dziennie. Może obsługiwać ponad 1,4 miliona transakcji na sekundę. Binance, jeden z głównych konkurentów Coinbase, uruchomił swoją Ramię amerykańskie we wrześniu ubiegłego roku i obsługuje pary walutowe w USD. Dzięki transakcjom spot, fiat on-ramps, pożyczkom kryptowalutowym, kontraktom futures z dźwignią 125x i DEX, Binance jest godne uwagi.

Deribit to największa na świecie giełda pod względem wolumenu obrotu opcjami i umożliwia użytkownikom handel bitcoinami i ethereum z dźwignią do 100x. Zastrzeżenie jest takie, że wpłaty przyjmowane są tylko w BTC. Z siedzibą w Panamie, Deribit jest przyzwoitą opcją dla bardziej doświadczonych traderów. Pocieszające jest, że jego stopniowy system likwidacji i zarządzania ryzykiem nie poniósł żadnych strat uspołecznionych od czasu jego uruchomienia w 2016 r..

Dla tych, którzy pragną spokoju ducha wynikającego z korzystania z platformy o ugruntowanej pozycji, Bitstamp to złoty standard. Głównie dlatego, że otworzyła swoje wirtualne drzwi w 2011 roku. Platforma z siedzibą w Londynie, która ma na pokładzie ponad cztery miliony użytkowników, łączy w sobie łatwość handlu z najwyższymi poziomami bezpieczeństwa, chociaż 25 kwietnia nastąpiła 4,5-godzinna przerwa w działaniu. Następnie przeprowadzono recenzje. aby rozwiązać problemy i upewnić się, że wszystkie systemy działają normalnie. Bitstamp obsługuje bitcoin, ethereum, litecoin, ripple i bitcoin cash.

Jeszcze inną opcją dla handlowców uciekających z Coinbase jest Bliźnięta, pierwsza na świecie giełda kryptowalut z certyfikatem SOC 1 Type 1 i SOC 2 Type 1 i 2 oraz powiernik. Podobnie jak Coinbase, ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych i zapewnia zestaw narzędzi handlowych dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników. Dzięki obsłudze 22 par handlowych i darmowym wpłatom / wypłatom Gemini jest bezpiecznym zakładem i okazuje się szczególnie popularny wśród inwestorów instytucjonalnych.

Najwyraźniej Coinbase nie jest jedynym programem w mieście. Jeśli rozczarowałeś się platformą, nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść swoją firmę gdzie indziej. Chociaż wszystkie giełdy mogą mieć od czasu do czasu zły dzień, kiedy straciłeś wiarę, nadszedł czas, aby rozpocząć.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me