Rozwiązania CrossFi mogą przezwyciężyć szum DeFi w budowaniu zrównoważonej przyszłości dla zdecentralizowanych finansów

Zdecentralizowane finanse (DeFi) to oczywiste krypto „modne hasło” roku 2020, ta przestrzeń doświadczyła ogromnego wzrostu w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Obecnie jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 8,35 miliarda dolarów, a liczba notowanych tokenów DeFi rośnie z dnia na dzień. Chociaż wzrost był dość szybki, jego długoterminowa stabilność jest kwestionowana, jeśli chodzi o podstawową tokenomikę. W rzeczywistości w ostatnich tygodniach złośliwi aktorzy wykorzystali takie niedociągnięcia, aby przeprowadzić oszustwa związane z wyjściem „Rug Pull”.

Od tego czasu trend wywołał pesymistyczne nastroje dotyczące przyszłości DeFi; jednym ze szczególnych sceptyków jest Ryan Selkis, założyciel serwisu kryptograficznego Messari. Selkis, często znany ze swoich trafnych prognoz na rynku kryptowalut, powiedział niedawno, że „oczekiwana” bańka DeFi pęknie szybciej niż oczekiwano,

„DeFi to tylko jedna wielka pula kapitału krążąca wokół niewielkiej grupy insiderów i najemników, którym wkrótce zabraknie ofiar”.

To powiedziawszy, szum DeFi jest teraz narażony na ryzyko wyprzedzenia przez fundamentalne zdecentralizowane projekty z propozycją wartości CrossFi. Są to zasadniczo innowacje oparte na blockchain, których celem jest integracja płynnych tradycyjnych rynków finansowych ze zdecentralizowaną architekturą. W rezultacie projekty CrossFi stopniowo stają się głównymi czynnikami wartościowymi prowadzącymi do zrównoważonego przejścia do Rozwiązania Web 3.0.

CrossFi; Zrównoważona przyszłość zdecentralizowanych finansów

Zdecentralizowane finanse oferują całkiem znaczną wartość dla niebankowej populacji świata; będą teraz mogli uzyskać dostęp do wszelkiego rodzaju produktów finansowych bez konieczności zakładania konta bankowego. Innowacje CrossFi dodatkowo zwiększają tę wartość dzięki połączeniu najlepszych technologii blockchain i tradycyjnych funkcji finansowych. Jedną z takich inicjatyw jest ekosystem bankowy Mineplex, który oferuje mobilny kryptobank oparty na technologii blockchain i infrastrukturze inteligentnych kontraktów.

W przeciwieństwie do projektów DeFi, Mineplex Ekosystem finansowy jest bardziej zrównoważony pod względem zmienności, a także integracji z tradycyjnymi produktami finansowymi. Niektóre usługi finansowe oferowane w ramach tego mobilnego kryptobanku obejmują funkcje płatności za pośrednictwem bankowej karty debetowej; użytkownicy mogą płacić zarówno w kryptowalutach, jak i fiat, w zależności od swoich preferencji. Klienci Mineplex mogą również konwertować swoje pliki fiat na kryptowaluty i odwrotnie bez opuszczania tego interfejsu CrossFi. Inne zaawansowane usługi finansowe oferowane w ramach tego ekosystemu obejmują refinansowanie pożyczek w tradycyjnych bankach oraz możliwości oszczędzania zarówno dla walut fiducjarnych, jak i kryptowalut.

Aby skutecznie funkcjonować, projekty CrossFi, takie jak Mineplex, są zdecentralizowane, a tym samym oparte na ekosystemach blockchain. Ten konkretny projekt opiera swoją podstawową architekturę na łańcuchu blokowym Tezos, co utrudnia złośliwym podmiotom zmianę rekordów, chyba że w przypadku hard forka. Oprócz tego Mineplex wykorzystuje inteligentne kontrakty do automatyzacji usług kryptobanku. Oznacza to, że w scentralizowanych globalnych sieciach przekazów płatności zajmują tylko kilka minut, a nie co byłoby 3-5 dniami roboczymi. Podobnie jak większość innowacji kryptograficznych, ekosystem Mineplex jest zasilany przez swój natywny token „MINE”, który działa jako jednostka mocy obliczeniowej.

Giełdy kryptowalut CeFi są nadal wartościowe

Przy tych wszystkich zakłóceniach niektórzy entuzjaści kryptowalut szybko odrzucili przyszłość scentralizowanych giełd kryptowalut. Zaledwie kilka tygodni temu Uniswap, który jest obecnie wiodącą zdecentralizowaną giełdą pod względem wolumenów rynkowych, przeszedł aktywność na największych giełdach kryptowalut; obecnie posiada ponad 8 000 pul płynności, a średni wolumen z ostatnich 24 godzin wynosi obecnie 353 mln USD.

Nie oznacza to jednak, że nadszedł czas, aby dostawcy usług wirtualnych zasobów (VASP) w tej niszy zaczęli działać. W obecnej sytuacji szanse mogą faktycznie faworyzować niektóre z tych platform, zwłaszcza te z najnowocześniejszymi produktami, takimi jak OK, Ex który oferuje zarówno kasowe, jak i pochodne możliwości handlu kryptowalutami. Takie produkty są bardzo młode na rynku kryptowalut i dlatego są bardziej narażone na scentralizowane giełdy, w przeciwieństwie do DeFi, gdzie tempo eksperymentów jest nadal bardzo wysokie.

Giełdy kryptowalut cieszą się również przewagą pierwszego gracza w pozyskiwaniu użytkowników, będąc najpopularniejszą drogą do wejścia na rynek kryptowalut. Ta wiodąca pozycja na rynku daje im swobodę w ustalaniu korzystnych opłat transakcyjnych i ogromnych rabatów; Nominex która jest jedną z wiodących giełd kryptowalut, daje do 50% rabatów handlowych dla użytkowników, którzy wykorzystują natywny token platformy „NMX” w transakcjach. Takie zachęty przeszły długą drogę, aby przetrwać falę DeFi i mogą być trwałe, jeśli Ethereum nie uporządkuje swoich wysokich opłat sieciowych (gwei).

Wniosek

Hype DeFi z pewnością zmieni dynamikę tradycyjnych finansów, niezależnie od tego, czy obecna infrastruktura wspierająca przetrwa czasy. Wynika to z możliwości wprowadzenia na pokład każdego ze wszystkich zakątków świata w zdecentralizowanym ekosystemie finansowym, co oznacza, że ​​mogą oni wchodzić w interakcje z polecanymi produktami w czasie rzeczywistym. Zasadniczo decentralizacja wyeliminuje potrzebę długotrwałych procesów KYC w celu uzyskania dostępu do produktów finansowych, jednocześnie zwiększając wszechstronność dostępnych portfeli.


Podczas gdy przyszłość zdecentralizowanych finansów jest obiecująca, ich istnienie w ramach „Rozgłos DeFi”Jest teraz zagrożona. Znalezienie nowego domu w CrossFi to jeden ze sposobów, w jaki innowatorzy starają się obecnie ominąć ryzyko reputacyjne związane z projektami z tej linii. Wydaje się, że to podejście ma solidną propozycję wartości w integracji tradycyjnych finansów z blockchain. Idąc dalej, jest prawdopodobne, że CrossFi ostatecznie przezwycięży szum DeFi, ponieważ zdecentralizowane finanse zostaną przekształcone w bardziej zrównoważone projekty infrastruktury.

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector