Stablecoin Craze płynie do Wielkiej Brytanii, start-up, aby opracować „Crypto Pound”

Reklama Phemex

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Stanach Zjednoczonych pojawiło się kilka stabilnych wypuszczeń monet, czego domagają się inwestorzy. Wydaje się, że podobna fala popytu zaczyna się po drugiej stronie Atlantyku w Wielkiej Brytanii, ponieważ brytyjski start-up ogłosił teraz, że opracuje stabilną i tokenizowaną wersję funta brytyjskiego..

LBXPeg: Nowa kryptowaluta powiązana z funtem brytyjskim

Brytyjski startup ogłosił plany wprowadzenia nowej kryptowaluty powiązanej z funtem brytyjskim. London Block Exchange, która zajmuje się handlem kryptowalutami bez recepty i buduje giełdę kryptowalut i kartę, ogłosiła, że ​​otrzymała pozwolenie od nienazwanego partnera bankowego na uruchomienie nowej kryptowaluty, która jest obecnie nazywana LBXPeg, wspierana przez rezerwy funta brytyjskiego.

Równoważna moneta rezerwowa „jeden za jeden” będzie przechowywana na koncie w banku będącym stroną trzecią, zapewniając posiadaczom monet gwarantowane wsparcie w funcie brytyjskim. Zacytowano również prezesa LBX, Benjamina Divesa, który powiedział, że rezerwy będą również regularnie kontrolowane przez czołową firmę księgową. Dodał również, że wierzy, iż LBXPeg będzie pierwszym tak zwanym „stablecoinem” powiązanym z funtem..

Cytując Benjamina opisanego przez niektóre media:

„Bylibyśmy gotowi na wybicie pierwszego krypto funta w ciągu najbliższych 10 dni” – powiedział Dives Business Insider.

„Podstawowym przypadkiem użycia będzie rozliczenie transakcji OTC na rynku londyńskim, następnie giełdy Wspólnoty, gdzie nie mają bankowości fiducjarnej, a następnie tokeny papierów wartościowych, które chcą wypłacać dywidendy w funcie kryptograficznym”.

Stablecoiny nadal są ulubionymi inwestorami, handlowcami i giełdami

Stablecoins zyskały popularność w zeszłym roku dzięki wzrostowi popularności Tether, kryptowaluty powiązanej z dolarem. Ponieważ ceny tych kryptowalut są powiązane z aktywami w świecie rzeczywistym, zwykle dolarem, odgrywają ważną rolę w zapewnianiu stabilności cen waluty głównego nurtu, ale nadal zachowują swoją interoperacyjność i cyfrowy charakter. Dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, handlowców i giełd, ponieważ zapewniają tymczasową ochronę w łagodzeniu zmienności kryptowalut.

Jednak powoli wydaje się, że stają się one pomostem między tradycyjnym i cyfrowym światem finansowym, ponieważ nowi inwestorzy czują się komfortowo w ich trzymaniu i zdobywają zrozumienie, zanim zaczną inwestować w kryptowaluty. Dzięki stabilnym monetom, popularności stale rosnącej społeczności traderów, nowi inwestorzy, którzy chcą kawałek kryptowaluty, również zwiększają popyt.

Popyt na te stablecoiny jest tak ogromny, że według raportu opublikowanego przez dostawcę portfeli kryptograficznych Blockchain, w fazie rozwoju jest obecnie ponad 50 projektów stablecoinów. Raport stwierdza, że ​​23 stablecoiny (40%) są na żywo, a 34 stablecoiny (60%) są w fazie przed uruchomieniem.

Przeczytaj także: Duch decentralizacji zaczyna nawiedzać stabilną monetę Gemini w ciągu kilku dni od premiery


Przyjęcie stabilnych monet

W raporcie stwierdza się również, że przyjęcie stabilnych monet było znakomite

„Całkowita wartość rynkowa wszystkich stablecoinów wynosi 3 miliardy dolarów, czyli 1,5% całkowitej wartości rynkowej wszystkich aktywów kryptograficznych; Tether stanowi 93% całej wartości rynkowej stablecoinów ”

Tether (USDT) jest drugą najaktywniej handlowaną kryptowalutą (~ 60% dziennego wolumenu obrotu BTC), a na początku tego roku znalazł się również w pierwszej dziesiątce rankingów aktywów kryptograficznych pod względem wartości rynkowej.

Jeśli chodzi o notowanie na giełdach, stwierdza się w raporcie,

„Stablecoins są obecnie notowane na ponad 50 różnych giełdach, przy czym Tether zawiera największą liczbę wszystkich notowań poszczególnych giełd (co najmniej 46)”

„Stablecoins odniosły sukces, zdobywając notowania na głównych giełdach, z ośmioma stablecoinami (42% żywych monet) z jedną lub większą liczbą notowań giełdowych poziomu 1: Tether (6), TrueUSD (5), SteemDollar (4), NuBits (2) , BitBay (2), Gemini (2), Paxos (2), Numins (1), STASIS (1), HelloGold (1) ”

Wraz z boomem stablecoins w USA, nowy uczestnik z Wielkiej Brytanii uczyniłby konkurencję zdrowszą. Posiadanie stablecoinów w różnych walutach pomoże w przyciągnięciu większej liczby osób do kryptowalut, ponieważ mieliby oni stabilny token waluty krajowej do obstawiania na rynkach kryptowalut.

Czy będziemy mieli również stabilne monety z Azji? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.  

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map