TRON: rok nowych kamieni milowych i osiągnięć

Reklama Phemex

W 2020 roku cała branża kryptowalut odrodziła się ponownie, napędzana inwestycjami instytucjonalnymi, nowymi osiągnięciami i falą innowacji DeFi, które pozwoliły lepiej zbadać użyteczność i potencjał głównych kryptowalut..

Bez wątpienia TRON to jedna z najbardziej aktywnych platform w tym roku. Jako zdecentralizowana platforma do przechowywania plików i udostępniania treści, TRON poczynił znaczne postępy w kierunku osiągnięcia większej adaptacji i wykorzystania potencjału platformy – dzięki wielu nowym przejęciom i rozwiązaniom w 2020 r..

Przyjrzyjmy się temu, co udało się osiągnąć do tej pory.

Przegląd 2020

Początek roku z hukiem, TRON sfinalizował nieoczekiwane przejęcie Steemit Inc w lutym – jednej z najpopularniejszych sieci blogowych opartych na technologii blockchain. W ten sposób dodawał do ekosystemu TRON ponad 10 000 aktywnych użytkowników dziennie.

W kwietniu partnerstwo TRON z Samsungiem przyniosło owoce, a ekskluzywna sekcja TRON została uruchomiona w Samsung Play Store – umożliwiając setkom milionów właścicieli urządzeń Samsung dostęp do TRON dApps bezpośrednio z ich telefonu.

Niedługo potem TRON ogłosił platformę pożyczkową i zarządzania stablecoin JUST i zakończył sprzedaż tokenów wyprzedanych dla JST na Poloniex. Token JST wzrósłby do 20-krotności ceny notowań po serii ważnych notowań giełdowych.

&# 128640; #LaunchBase #WŁAŚNIE Sprzedaż tokenów w 60 minut! ⏰

Kto pierwszy, ten serwuje, więc bądź czujny! ⚡

&# 128071;https://t.co/qtZQUKsCcM pic.twitter.com/gJ3eKUOjuf

– Poloniex Exchange (@Poloniex) 5 maja 2020 r

W miarę przechodzenia do drugiej połowy roku ambicje firmy TRON dotyczące DeFi stały się jasne, aw sieci pojawiło się kilka nowych rozwiązań związanych z DeFi. Począwszy od opracowania, które umożliwiło interoperacyjność tokenów TRC20 z platformą Waves, dzięki Gravity – protokołowi komunikacji międzyłańcuchowej.

Zaledwie kilka dni później na platformie TRON została uruchomiona pierwsza zdecentralizowana giełda automatycznych animatorów rynku (AMM) – znana jako JustSwap. Transmisję na żywo z premiery obejrzało ponad pół miliona osób, a JustSwap odniósł natychmiastowy sukces, tworząc podwaliny DeFi na TRON.

Platforma JUST została uruchomiona w sierpniu, otwierając uprawę plonów dla uczestników sieci TRON i udostępniając użytkownikom pierwszy stablecoin wspierany przez TRX. We wrześniu BitTorrent (BTT) został uruchomiony jako token TRC20 i został dodany jako metoda zabezpieczenia do JUST, podczas gdy TRON nawiązał współpracę z Band Protocol, aby udostępnić deweloperom dApp zdecentralizowane kanały cenowe oparte na wyroczniach..

Końcując wrzesień z hukiem, TRON nawiązał również współpracę z BitGo, aby dostarczyć zawinięty bitcoin (WBTC) i zawinięty eter (WETH) do łańcucha blokowego TRON jako tokeny TRC20. W rezultacie użytkownicy mogą teraz dokonywać transakcji z BTC i ETH na TRON, korzystając jednocześnie z wyjątkowo niskich opłat transakcyjnych.

TRON był w stanie utrzymać tę dynamikę w ostatnim kwartale roku, kupując DLive – jedną z największych zdecentralizowanych platform streamingowych i drugą co do wielkości platformę streamingową w Turcji – w październiku i uruchamiając własną usługę Oracle w tym samym miesiącu (JustLink).

W grudniu TRON nawiązał współpracę z Huawei, aby wprowadzić aplikację BitTorrent do sklepu Huawei AppGallery, aby umożliwić zdecentralizowane udostępnianie plików nawet 3 miliardom urządzeń, a także uruchomił zdecentralizowaną platformę pożyczkową JustLend opartą na TRON na imponującym przyjęciu.

Token TRX

Jaki jest główny beneficjent tych starań? Posiadacze tokenów TRX. Od początku roku token TRON odnotowuje niemal stały wzrost wartości.

Zgodnie z danymi z CoinMarketCap, TRX wykazał ogólny trend wzrostowy w 2020 r., Rozpoczynając rok od 0,0133 USD, po czym wzrósł do obecnej wartości 0,029 USD – co odpowiada wzrostowi o 118 YTD.

Token TRX odnotowywał niemal stały wzrost w 2020 r. (Zdjęcie: CoinMarketCap)

Wydaje się, że wzrost ten był w dużej mierze katalizowany przez rosnącą gamę nowych przypadków użycia tokena TRX – który może być teraz używany do bicia JUST stablecoinów, sprzedawanych na JustSwap za inne tokeny TRC20, postawionych na nagrody sieciowe i wykorzystywanych do uprawiania plonów. w różnych protokołach DeFi opartych na TRON, między innymi.

Pomogło to również osiągnąć najwyższą wartość w historii transakcji TRX w 2020 r., Ponieważ ponad 7 miliardów dolarów TRX zmieniło właściciela w ciągu jednego dnia we wrześniu podczas gwałtownego wzrostu cen – sygnalizując rosnące zainteresowanie aktywem..

A rok jeszcze się nie skończył.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me