Twój przewodnik po nowych punktach społeczności Reddit, 20 tokenów Ethereum ERC do współpracy na platformie

Reklama Phemex

W trakcie znaczącego rozwoju, dwa subreddity o łącznej liczbie członków 2,4 miliona będą wykorzystywać nowo uruchomione punkty społeczności Reddit na własne tokeny społeczności. Wiadomość, że Reddit wdroży system punktów blockchain, zaczęła krążyć na początku kwietnia. 

Punkty społeczności Reddit – cyfrowe tokeny do współpracy na platformie

To ogłoszenie Reddit jest potwierdzeniem blockchain Ethereum i jego potencjału do przyjęcia.

Ethereum jest odpowiednie z podstawowego powodu. Jest to elastyczna platforma do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, z której można łatwo generować tokeny, umożliwiając motywację społeczności. Platforma posiada standard o nazwie ERC-20, który ułatwia tworzenie nowych tokenów.

Te tokeny mają cechy samego Ethereum, prawie niemożliwe do podrobienia, a właściciele mają pełną kontrolę. Istnieje wiele platform, które powielają model operacyjny Ethereum, ale Ethereum ma lepszą rozpoznawalność i zaufanie ze względu na to, że jest pierwszą taką platformą.

System punktów ma na celu zachęcenie użytkowników do udziału i tworzenia wysokiej jakości treści na Reddit. Dwa wiodące subreddity, r / Kryptowaluta, i r / FortNiteBR zaprezentowali niedawno swoje tokenowe premiery jako flagowe projekty. Żetony noszą odpowiednio nazwy KSIĘŻYC i CEGŁA.

ŁAMANIE: Reddit wprowadził około 20 milionów nowych użytkowników do kryptowaluty lub własnego tokena w ciągu kilku sekund.

Tysiące popularnych witryn internetowych, prawdopodobnie tysiące tokenów.

Nieunikniony #przyjęcie!https://t.co/QPn9TeWdIJ

– CZ Binance ??? (@cz_binance) 14 maja 2020 r

R / kryptowaluta to duża społeczność treści i wiadomości o kryptowalutach, podczas gdy ta ostatnia jest społecznością popularnej gry elektronicznej, Fortnite.

Jak działają punkty społeczności Reddit?


Reddit ogłosił w pliku rozbudowany pokaz slajdów 13 maja 2020 r. Prezentacja nosi tytuł „Punkty społeczności” i obejmuje tematy związane z odzyskiwaniem internetu i budowaniem niezależnych społeczności online.

Te koncepcje brzmią znajomo dla entuzjastów kryptowalut, którzy chcą uwolnić się od jarzma scentralizowanych systemów monetarnych.

System punktów społeczności zapewnia członkom możliwość współpracy przy podejmowaniu decyzji i określaniu własnej przyszłości.

Reddit opisuje punkty społeczności jako sposób na posiadanie przez redditorów części swoich ulubionych społeczności. Tokeny oznaczają wartość i reprezentują jednostkę własności. Użytkownicy mogą ich używać do kupowania funkcji premium i podwojenia reputacji w subredditach.

Członkowie społeczności zdobywają nagrody, przesyłając wysokiej jakości posty i komentarze. Społeczność decyduje, ile punktów otrzyma każda osoba. Nacisk kładziony jest na jakość, ponieważ te społeczności są głównie zorientowane na wiadomości społeczne. Najistotniejsze, pouczające i eksperckie treści muszą mieć pierwszeństwo.

Istniejące firmy internetowe konsumenckie powinny przeanalizować inicjatywę kryptowalut Reddit w porównaniu z inicjatywą Telegrama.

Telegram: 1,7 miliarda dolarów dofinansowania, dużo szumu, nowa sieć, brak wyjścia

Reddit: bez finansowania, bez szumu, oparty na Ethereum, wdraża nowy model ekonomiczny dla milionów użytkowników

– Nick Tomaino (@NTmoney) 14 maja 2020 r

Te punkty istnieją w łańcuchu bloków Ethereum. Technologia Blockchain jest zdecentralizowana, co oznacza, że ​​masz pełną kontrolę nad swoimi punktami społeczności. Ani reddytorzy, ani moderatorzy nie mogą odebrać ani zdecydować, co zrobić z uzyskanymi punktami.

Kiedy posiadacz punktów zdecyduje się wydać swoje tokeny, punkty te nie trafiają do Reddit. Zamiast tego zostają „spaleni”, co oznacza, że ​​część Punktów innych osób jest większa, a tym samym nagradza całą społeczność.

Członkowie mogą podarowywać i przekazywać punkty społeczności innym członkom. Poza tym, można dać napiwek drugiemu za świetny post lub komentarz, tak jak w przypadku dostawcy napiwku za doskonałą obsługę.

Aby upewnić się, że twoje tokeny są bezpieczne, właściciele Vault mogą przechowywać zaszyfrowaną kopię zapasową swoich kluczy prywatnych na Reddit. Nie jest to jednak obowiązkowe i opcjonalne tylko dla osób z uzasadnionym przekonaniem, że mogą utracić klucze prywatne. Alternatywnie możesz ręcznie zabezpieczyć Swoją Sejf, generując dwunasto-wyrazową frazę przywracającą, którą będziesz przechowywać w bezpiecznym miejscu.

MOONS ma rozbudowany harmonogram inflacji. Ich podaż zmniejszy się o 2,5 procent, aż do osiągnięcia ostatecznej podaży ograniczonej do 250 milionów. R / Fortnite nie opublikował jeszcze harmonogramu wdrażania BRICKS.

Jak zdobyć pierwsze punkty społeczności Reddit?

Jeśli nie jesteś członkiem odpowiednich subredditów, pierwszym krokiem jest oczywiście zarejestrowanie się na platformie.

Reddit jest jak wszystkie inne media społecznościowe z kilkoma wyróżnieniami. Większość subredditów ma zasady działania mające na celu utrzymanie standardów społeczności i zapewnienie względnie cywilnej interakcji na platformie.

Upewnij się, że zapoznałeś się z tymi zasadami subredditów, aby uniknąć kłopotów z moderatorami.

Subreddits dodali nową sekcję aplikacji mobilnej Reddit o nazwie Vault. Vault to w istocie portfel mobilny Reddit. Członkowie mogą stworzyć portfel kryptowalut dla tokenów ERC-20. Te żetony podwajają się jako punkty społeczności na platformach. Aby uruchomić swój portfel Vault, zeskanuj kod QR za pośrednictwem oficjalnej aplikacji Reddit.

Reddit uruchamia portfel aplikacji Ethereum „Vault” do zarządzania punktami społeczności (tokenami ERC20) zdobytymi na subreddits ?

Utwórz swój portfel, odwiedzając stronę skarbca: https://t.co/h0aWjJZ99c pic.twitter.com/L1cd9ghfAu

– miguel.auth.eth? (@miguelmotah) 14 maja 2020 r

Gdy masz już funkcjonalny portfel Vault, możesz przesyłać wysokiej jakości posty i komentarze na te platformy, aby zdobywać Punkty Społeczności. Podobnie jak w przypadku każdego innego portfela kryptowalut, zachowaj szczególną ostrożność podczas obchodzenia się z kluczami prywatnymi. Utrata kluczy prywatnych w wyniku włamania lub umyślnego zaniedbania jest równoznaczna z utratą punktów.

Aby zdobywać Punkty Społeczności, współtworz subreddity, publikując, komentując i moderując. Społeczność r / cryptocurrency rozdziela punkty co miesiąc, a wystarczająca liczba punktów może zapewnić Ci odznakę za osiągnięcia.

Posiadasz punkty społeczności pod pseudonimem, co oznacza, że ​​nie musisz używać ich prawdziwego imienia, aby zdobywać punkty lub uczestniczyć w serwisie Reddit. Członkowie społeczności ostatecznie zdecydują o przydziale tokenów. Na razie Reddit pracuje nad tym, aby system był bardziej przejrzysty, aby inni użytkownicy mogli zobaczyć łączne saldo punktów obok Twojej nazwy.

Możesz gromadzić punkty społeczności i oszczędzać je do znacznych kwot. Alternatywnie możesz ich użyć, aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych funkcji, takich jak odznaki, niestandardowe emoji i GIF-y w komentarzach.

Co więcej, Punkty Społeczności mogą pozwolić ci uzyskać specjalne członkostwo w tym Subreddicie, gdzie otrzymujesz funkcje premium.

Obecny status – punkty społeczności Reddit są w fazie beta

Warto zauważyć, że punkty społeczności Reddit są nadal w wersji beta. Ten stan oznacza, że ​​punkty nie zostały jeszcze wdrożone w głównej sieci Ethereum (mainnet). Nadal znajdują się w jednej z sieci testowych Ethereum o nazwie Rinkeby.

Nowa funkcja skarbca / tokenów Reddit jest obecnie dostępna w sieci testowej Ethereum Rinkeby.

Oznacza to, że sieć testowa Ethereum ma teraz więcej użytkowników niż sieć Bitcoin Lightning.

– Anthony Sassano | sassal.eth (@ sassal0x) 15 maja 2020 r

W tej chwili MOON i BRICK nie mogą bezpośrednio reprezentować wartości pieniężnej, która jest bezpośrednią wymianą na fiat. Reddit planuje migrację tokenów do sieci głównej Ethereum w dalszej części roku, wraz z saldami użytkowników.

Ethereum używa „gazu” do transakcji. Gaz to opłata lub wartość cenowa potrzebna do sfinalizowania transakcji lub wykonania inteligentnego kontraktu w łańcuchu bloków Ethereum. Ponieważ wielu użytkowników Reddita nie ma paliwa, Reddit na razie pokryje jego koszt. W odpowiednim czasie Reddit ma nadzieję na lepsze rozwiązanie w zakresie skalowania i gazu, gdy system nabierze pary.

Reddit & Blockchain – partnerstwo stworzone w niebie!

Eksperymentowanie z kryptowalutą na Reddicie może okazać się ogromne dla Ethereum. Gigant mediów społecznościowych ma ponad 400 milionów użytkowników, a uzyskanie nawet ułamka tej liczby za pomocą Ethereum jest ogromne.

Oba subreddity mają imponującą liczbę członków, ale jest o wiele więcej, które mogą powielić system „punktów społeczności”, jeśli ten pierwszy układ okaże się sukcesem. Jeśli ten model się przyjmie, są powody, by sądzić, że Ethereum i jego tokeny zostaną wprowadzone do całej bazy użytkowników Reddit.

Miliony ludzi mogą po raz pierwszy zapoznać się z Ethereum i ogólnie kryptowalutą. Adopcja zawsze była celem założyciela Ethereum, Vitalika Buterina. Ten rozwój może być również zwyżkowy dla cen ETH, które od dawna pozostawały daleko w tyle za Bitcoinem.

Jest jednak kilka problemów do rozwiązania. Na przykład, czy członkowie z wyższymi punktami społeczności będą mieli większe prawa głosu na odpowiednich subredditach? Takie posunięcie z pewnością wywoła kontrowersje.

Piękno tego polega na tym, że społeczności nadal będą miały wpływ na wdrażanie systemu punktów. Inni reddytorzy i moderatorzy będą uważnie obserwować takie zmiany, aby wiedzieć, jak płynne mogą być kolejne wdrożenia.

Podsumowując

Podsumowując, ten system może być liną ratunkową dla łańcucha bloków Ethereum. Ethereum potrzebuje masowej adopcji, aby w pełni zrealizować swój potencjał. Fakt, że Reddit ma setki milionów użytkowników, dobrze wróży adopcji. Ciekawie będzie zobaczyć, jak ten projekt wpłynie na losy sieci i wartość ETH.

Daj nam znać w komentarzach poniżej, co myślisz o najnowszej integracji Reddit z Ethereum Blockchain?

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector