Universal Protocol Alliance wypuszcza token UPT, ale czy może sprostać konkurencji?

Reklama Phemex

Universal Protocol Alliance wydało teraz swój Universal Protocol Token (UPT), nową kryptowalutę mającą na celu poprawę interoperacyjności. Sojusz składa się z kilku projektów i organizacji członkowskich, w tym między innymi OmiseGO, Blockchain at Berkeley i Cred. Zapowiadany jako token „mega-utility”, UPT ma na celu wyróżnienie się na tle konkurencji, oferując posiadaczom wiele przypadków użycia.

 Plik Universal Protocol Alliance zwołane w celu przezwyciężenia jednego z następnych wielkich wyzwań związanych z blockchainem – interoperacyjności. Deklarowaną misją Sojuszu jest wprowadzenie 100 milionów nowych użytkowników do kryptowaluty. Biorąc pod uwagę, że istnieje tylko obecnie 42 miliony portfeli Bitcoin w istocie, według Statista, jest to ambitna ambicja.

Od momentu powstania w 2018 r. Sojusz rozwija Universal Protocol Platform, który umożliwi użytkownikom interakcję z wieloma kryptowalutami za pośrednictwem jednego łańcucha bloków. Obecnie uruchomiono UPT, który jest natywnym tokenem platformy i podstawowym tokenem narzędziowym dla ekosystemu Universal Protocol. UPT jest obecnie dostępny jako pierwsza lista na Bitcoin.com Wymieniać się. Giełda zawiera również listę różnych stablecoinów Universal Protocol, w tym Universal Dollar (UPUSD) i Universal Euro (UPEUR.)

 Mówiąc o uruchomieniu UPT, JP Thieriot, współzałożyciel UP Alliance i Uphold powiedział:

 „Universal Protocol Token to rozwiązanie dla firm, konsumentów i rządów, zarówno duże, jak i małe wymagają rozwiązań umożliwiających cyfrowe manewrowanie zasobami w dowolnym miejscu i czasie”.

 Token wielofunkcyjny

 Obecnie UPT oferuje posiadaczom kilka narzędzi w oparciu o działania członków Sojuszu. Na przykład posiadacze UPT mogą umieszczać swoje tokeny na platformie pożyczkowej Cred, a za pośrednictwem funkcji CredEarn generują odsetki na dowolnych tokenach UP, takich jak wspomniane wcześniej stablecoiny.

Platforma pieniądza cyfrowego Uphold jest również członkiem Alliance, co oznacza, że ​​posiadacze UPT kwalifikują się do rabatów podczas handlu na Uphold. Mogą również otrzymać dodatkową walutę cyfrową z powrotem po uruchomieniu karty debetowej Uphold.

W przypadku korzystania z systemu rozliczeń płatności OmiseGO posiadacze UPT mogą uiszczać opłaty za pomocą swoich tokenów. UPT kupuje również zniżki na konferencje i wydarzenia organizowane przez członka Alliance Blockchain w Berkeley oraz obniżone opłaty za audyt kodu w firmie zabezpieczającej CertiK.

 UPT vs. BNB

Na tym etapie ewolucji kryptowaluty istnieją dosłownie tysiące tokenów. Niemniej jednak bardzo niewiele z nich służy więcej niż jednemu celowi, chociaż jest kilka wyjątków. Jednym z nich mógłby być token BNB Binance, który jest gigantem giełdowym roszczenia ma ponad 120 przypadków użycia zarówno w ekosystemie Binance, jak i poza nim.

Pierwszy przypadek użycia BNB był kluczem do obniżonych opłat transakcyjnych na platformie Binance. Jednak z czasem te rabaty będą się zmniejszać, więc zespół Binance konsekwentnie wprowadza więcej funkcji zaprojektowanych w celu zapewnienia trwałego atrakcyjności BNB. Ponieważ Binance rozszerzyło swój zasięg na więcej usług, token BNB zyskał dodatkową użyteczność.


Teraz posiadacze BNB mogą inwestować w nowe uruchomienia tokenów za pośrednictwem platformy Binance Launchpad IEO, możliwość zarabiania odsetek poprzez uczestnictwo w platformie Binance Lending oraz uiszczanie opłat transakcyjnych na Binance DEX. BNB jest również natywnym tokenem łańcucha bloków Binance od czasu jego uruchomienia na początku tego roku.

 Binance utworzyło również kilka partnerstw i wspólnych wysiłków, umożliwiając przypadki użycia BNB poza własnym ekosystemem. Na przykład użytkownicy mogą rezerwować loty i hotele na TravelbyBit i Trip.io platformach lub zatrudniaj freelancerów za pośrednictwem CanWork.

 Partnerstwo to nie to samo, co interoperacyjność

Z ponad 100 przypadkami użycia, które nagromadziły się w ciągu dwóch lat istnienia, BNB z pewnością ma przewagę nad UPT jako raczkujący token zintegrowany z pięcioma projektami członkowskimi Alliance. Tam, gdzie UPT może mieć przewagę nad BNB, ma charakter prawdziwie interoperacyjny.

Każdy, kto korzysta z BNB poza ekosystemem Binance, jest uzależniony od współpracy między Binance a tą konkretną firmą. Jeśli związek się rozpadnie, użytkownik może stwierdzić, że nie może już rezerwować lotów ani zatrudniać freelancerów w BNB. W przeciwieństwie do tego, UPT jest oparty na platformie Universal Protocol Platform, co oznacza, że ​​jego użycie nie jest zależne od relacji biznesowych, aby zachować jego użyteczność.

Co więcej, wiek tokenów BNB również działa na jego korzyść. Jeśli UPT okaże się popularne, wówczas przystąpienie do Sojuszu stanie się bardziej atrakcyjną perspektywą dla innych projektów. Jeśli tak się stanie, ostatecznie UPT może radykalnie zwiększyć swoją użyteczność w szerokim spektrum platform i projektów blockchain.

 Interoperacyjność to jedno z największych wyzwań stojących przed blockchain. Jeśli protokół uniwersalny może rozwiązać ten konkretny problem, to nie potrwa długo, zanim prześcignie konkurencję.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector