Vitalik bada wzrost w sieci Ethereum od 2017 roku, co będzie dalej w 2020 roku?

Reklama Phemex

Ostatnie trzy lata minęły szybko, ponieważ branża kryptograficzna była świadkiem jednego z najszybciej rozwijających się okresów w historii. Odkąd osiągnął rekordowe ceny w grudniu 2017 r. – styczniu 2018 r., Ethereum doświadczył przyspieszonego wzrostu społeczności i rozwoju platformy, a Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, udał się na Twittera, aby spojrzeć wstecz na niektóre poczynione postępy. W minionym roku.

Vitalik spogląda wstecz na sukces Ethereum od 2017 roku

Vitalik w krótkim tweecie z uznaniem wymienił kilka projektów, które zapewniły dalszy rozwój łańcucha bloków od czasu Bull Run w 2017 roku. Maker, Uniswap, rollupy o zerowej wiedzy (ZK) i sieci testowe w planowanej sieci dowodu stawki (PoS) wykonały cięcia. Jednak Vitalik nalegał, aby projekty nie traciły kroku w rozwoju lub nie ryzykowały „nadrobienia” innych projektów.

Rzeczy, które Ethereum ma w 2020 roku, a których nie ma w 2017:

* Uniswap

* https://t.co/wwBUgU78ob

* Stan

* MakerDAO

* Rollupy ZK (np. Loopring), >Wydajność 2 tys. TPS

* Sieci testowe PoS

* Stawki wujka < 10% z 10-metrowymi blokami gazowymi

* Dotacje Gitcoin


Przesuń słupki bramki szybciej, bo inaczej nadrobimy zaległości!

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 27 marca 2020 r

W odpowiedzi na powyższy tweet przyglądamy się bliżej przyspieszonemu rozwojowi największej platformy inteligentnych kontraktów oraz nadchodzącym premierom w sieci.

Ethereum w najlepszych latach od jego premiery

Wielu czytelników może argumentować, że sieć ETH osiągnęła swój szczyt w 2017 roku podczas masowej hossy. Cóż, biorąc pod uwagę wzrost do 1400 USD w tym okresie, argument może się utrzymywać, ale utrzymujący się wzrost w sieci, ponieważ nawet podczas zimy kryptowalut w 2018 roku pokazuje, że najlepsze lata Ethereum były od czasu bezprecedensowego trendu wzrostowego..

A. Wykładniczy wzrost w przestrzeni Defi

Wartość i liczba zdecentralizowanych aplikacji finansowych opartych na Ethereum wzrosła do niewiarygodnych rozmiarów od 2017 roku. W szczytowym momencie produkty Defi, takie jak Maker, Synthetix i Uniswap, posiadały aktywa o wartości ponad 1 miliarda USD, co stanowi wspaniały wzrost z 5 USD, które posiadali. Październik 2017. Tak, 5 dolarów!

Obraz: Defipulse

Obecnie łączna wartość produktów Defi wynosi 624 mln USD.

B. Rollupy ZK osiągają 2000 tps

Kolejnym obszarem, w którym obserwuje się zwiększoną innowacyjność i rozwój, są zbiorcze pakiety danych o zerowej wiedzy, rozwiązanie drugiej warstwy w celu zwiększenia skalowalności łańcucha bloków Ethereum. W ciągu ostatnich trzech lat zestawienia ZK, takie jak Loopring, były w stanie przetestować ponad 2000 transakcji na sekundę, co stanowi ogromny krok od ukończenia 7-15 tps Ethereum.

C. Stabilne monety na bazie ERC-20

Jednym z największych osiągnięć Ethereum w ciągu ostatnich trzech lat muszą być stabilne monety, takie jak Tether (USDT) przenoszący się do łańcucha. Obecnie stabilne monety w łańcuchu blokowym Ethereum wynoszą ponad 4,5 miliarda dolarów – USDT jest na czele stawki z 4,1 miliarda dolarów. Liczba stabilnych monet na Ethereum przed 2017 r. Również wzrosła z około 10 na początku 2017 r. Do ponad 50 w momencie pisania.

Jednak Vitalik zdemolował „scentralizowany charakter niektórych z tych stabilnych monet, stwierdzając,

To także imponująca liczba, chociaż imo niektóre ze scentralizowanych monet stabilnych nie odzwierciedlają ani wartości decentralizacji ethereum minimalizujących zaufanie / autorytet, ani tradycyjnych wartości dobrego scentralizowanego zarządzania, więc wolę ich nie podkreślać

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 27 marca 2020 r

Od 2017 roku istnieje wiele zmian, w tym wyrocznie, tworzenie grantów Gitcoin i przejście na sieć opartą na dowodach stawki (ETH 2.0), która ma zostać uruchomiona w tym roku.

Co dalej z Ethereum w 2020 roku?

Na początku roku Vitalik zapewnił społeczność, że sieć jest silniejsza niż kiedykolwiek, pośród zamieszek związanych z nieudanym uruchomieniem ETH 2.0. Przejście Ethereum na PoS ma się zakończyć w tym roku, zgodnie z wcześniejszymi raportami sygnalizującymi nową erę dla drugiej co do wielkości kryptowaluty.

Co więcej, kilka projektów jest nadal budowanych na platformie, takiej jak platforma cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), eThaler, która ma na celu zapewnienie rządom banku centralnego dla konsumenta w celu łatwiejszych i wydajnych płatności..

Podziel się z nami nadchodzącymi wydarzeniami dotyczącymi Ethereum w 2020 roku poniżej.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map