Volkswagen nawiązuje kolejne partnerstwo Blockchain z IOTA w zakresie „Digital CarPass”

Reklama Phemex

Volkswagen, jedna z niewielu firm motoryzacyjnych, która zaakceptowała i eksperymentowała z wykorzystaniem technologii blockchain. Nawiązała wiele partnerstw z firmami blockchain, aby wykorzystać ogromny potencjał, jaki oferuje przemysł motoryzacyjny, który obejmuje konserwację, logistykę, pojazdy samojezdne i specjalistyczne rozwiązania, takie jak odometry z zabezpieczeniem przed manipulacją. W ostatnim ruchu Volkswagen nawiązał współpracę z projektem IOTA, aby wprowadzić swój pierwszy działający produkt o nazwie Digital CarPass.

Digital CarPass – przyszłość oceny przebiegu

Projekt, nad którym pracują IOTA i Volkswagen, to usługa znana jako „Digital CarPass”. Jest to jak karta raportu dla pojazdu, który korzysta z rozproszonej księgi, aby zapewnić wiarygodność danych, takich jak przebieg. W celu opracowania technologii Volkswagen skorzystał z pomocy Fundacji Iota, berlińskiej organizacji non-profit i jednej z najbardziej znanych inicjatyw w społeczności kryptowalut.

Szef Volkswagena Blockchain, Benjamin Sinram, podczas wydarzenia w Tel Awiwie w Izraelu omówił 5 pilotów blockchain, do których dążył gigant samochodowy, z których najdalej rozwijała się inicjatywa z IOTA. IOTA i Volkswagen ogłosiły partnerstwo w lutym 2018 r., Ale ta wiadomość jest pierwszym ważnym wydarzeniem w ich wspólnych wysiłkach na rzecz wprowadzenia IoT do przemysłu samochodowego. Uruchomienie będzie kamieniem milowym dla projektu i publicznym testem, który pozwoli im ocenić skuteczność i jakość. Sinram powiedział, że CarPass zostanie uruchomiony na początku 2019 roku.

IOTA również podzieliła się tą samą wiadomością, używając swojego uchwytu na Twitterze

„Za rozwój technologii, #Volkswagen dotknął #ODROBINA Foundation, berlińska organizacja non-profit i jedna z najbardziej znanych inicjatyw w #crypto społeczność. Sinram to powiedział #CarPass zostanie uruchomiony na początku 2019 r. ” #VW #Splot #SmartMobility https://t.co/sKGFBrQLSK

– Wiadomości IOTA (@iotatokennews) 26 sierpnia 2018 r

Przeczytaj także: Długo oczekiwana beta portfela Trinity Desktop firmy IOTA Wreszcie tutaj, MIOTA skacze o 4%

Volkswagen i Blockchain – idealne połączenie

W swoim przemówieniu Benjamin Sinram mówił również o innym zastosowaniu blockchaina, zespół Sinrama opracowuje otwartą księgę do śledzenia łańcucha dostaw samochodów od producenta do klienta.


Innym projektem jest „protokół ładowania” pojazdów elektrycznych, które działają w sieci Ethereum, zaprojektowany przez Energy Web Foundation, która jest podobna do Iota, ale koncentruje się na zastosowaniach kryptowalut w przemyśle energetycznym.

Sinram przedstawił również projekt skupiający się na dokumentowaniu kodu oprogramowania osadzonego w poszczególnych pojazdach. W podanym przykładzie,

„Jeśli zdarzy się wypadek, blockchain pozwala nam udokumentować i udowodnić aktualną wersję oprogramowania samochodu. Mamy publiczny dowód integralności danych ”.

Potencjalnie tego rodzaju technologia może stanowić odpowiedź na skandal firmy dotyczący oszustw związanych z emisją spalin, w którym Volkswagen przyznał się do programowania silników niektórych modeli w taki sposób, aby wytwarzały niższe niż normalnie emisje podczas testów pojazdów..

W czerwcu tego roku usłyszano, jak Volkswagen nawiązał współpracę z litewską firmą carVertical, która opracowała platformę do raportowania historii używanych samochodów. Został nawet dodany do Inkubatora Mobilności przyszłości Volkswagena (VW) w Dreźnie. Według przedstawicieli, carVertical jest uważany za najbardziej udaną pierwszą ofertę monet w branży motoryzacyjnej (ICO). Zespół osiągnął swój cel, zdobywając prawie 20 milionów dolarów podczas kampanii ICO w styczniu 2018 roku. Aplikacja rejestrująca historię została zaprojektowana, aby zapobiegać oszustwom z używanymi samochodami, jak napisano na blogu carVertical. W aplikacji użytkownik może znaleźć zapisy według numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) znajdującego się w jego paszporcie technicznym lub na karoserii samochodu.

Witryna Volkswagena dotycząca technologii blockchain podaje, że modele Blockchain obejmują wiele różnych podejść, z których wszystkie mają jedną wspólną cechę: są bardzo bezpieczne. Grupa Volkswagena chce wykorzystać tę funkcję blockchain w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przed manipulacją w różnych branżach firmy motoryzacyjnej, od konserwacji, logistyki i aplikacji cyfrowych do specjalistycznych rozwiązań, takich jak odczyty liczników kilometrów odporne na manipulacje..

Dzięki takiemu wysiłkowi zespół blockchain w Volkswagenie wydaje się, że wkrótce zmieni sposób działania branży motoryzacyjnej.

Czy Volkswagen będzie w stanie zmienić sposób działania branży motoryzacyjnej? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector