W tym tygodniu w Cryptos: Square podnosi sprzedaż bitcoinów, podczas gdy Walmart zeruje na stablecoin

Reklama Phemex

Najważniejsze informacje

  • Dyskusja na temat Bitcoin na Reddicie jest pozytywna
  • W drugim kwartale Square sprzedał 125 milionów dolarów BTC
  • SEC może zlecać węzły kryptograficzne na zewnątrz
  • Walmart opatentował stabilną monetę
  • Skala szarości za pomocą Coinbase Custody
  • Korea Południowa rozpoczyna strefę wolną od regulacji

Dyskusja na temat Bitcoin na Reddicie jest pozytywna

Zainteresowanie Bitcoinem zdecydowanie rośnie i jest zdecydowanie pozytywne. A oto kolejna liczba, która to obsługuje. Badacze techniczni z Comparitech przeanalizowali ponad 48 000 postów na Reddicie i 7500 artykułów z różnych punktów sprzedaży, aby dowiedzieć się, które kryptowaluty są postrzegane z najkorzystniejszymi warunkami. Badanie wykazało, że 85,5% tematów związanych z kryptowalutami było pozytywnych. Badanie wykazało również, że nie tylko Bitcoin, ale nawet altcoiny, takie jak Cardano, Ether, Litecoin i Tron, mają 85% do 90% pozytywnych nastrojów.

W drugim kwartale Square sprzedał 125 milionów dolarów BTC

Pozytywny sentyment do Bitcoina jest teraz wyraźnie widoczny w wynikach finansowych firm z nim współpracujących. Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem, firma Payments Square wygenerowała 125 milionów dolarów przychodów w bitcoinach (BTC) w drugim kwartale 2019 roku dzięki usłudze płatności mobilnych Cash App. Zgodnie z ogłoszeniem wyników, przychody firmy z Bitcoinów częściowo skorzystały na wzroście cen kryptowaluty numer jeden w ciągu kwartału. W wyniku tego wzrostu cen nastąpił również odpowiednio zwiększony wolumen Bitcoin, mówią. Dało to firmie 2 miliony dolarów zysku brutto.

SEC może zlecać węzły kryptograficzne na zewnątrz

W tym tygodniu pojawiło się więcej wiadomości dotyczących decyzji SEC o prowadzeniu wiodących węzłów kryptograficznych. Niedawno opublikowany dokument ujawnił, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) planuje zatrudnić wykonawców do obsługi określonych pełnych węzłów kryptowalut dla agencji rządowej. Zgodnie z dokumentacją SEC, regulator chce, aby zewnętrzni wykonawcy uruchamiali węzły dla Bitcoin Core (BTC), Ripple (XRP) i Ethereum (ETH) w celu monitorowania ryzyka zgodności.

Walmart opatentował stabilną monetę

Po Librze z Facebooka, kolejny gigant korporacyjny ze Stanów Zjednoczonych ujawnił swoje plany wejścia do kryptowalut. I tym razem jego Walmart. Według niedawnego zgłoszenia patentowego firmy, gigant handlu detalicznego Walmart może pracować nad wydaniem stablecoina ustalonego w USD. Zgłoszenie, opublikowane w tym tygodniu przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO), przedstawia metodę „generowania jednej jednostki waluty cyfrowej poprzez powiązanie jednej jednostki waluty cyfrowej ze zwykłą walutą”, co oznacza stabilne monety fiducjarne. Może również zapewnić gospodarstwom domowym o niskich dochodach, które uważają bankowość za kosztowną, wybór „obsługi majątku w instytucji, która jest w stanie zaspokoić większość ich codziennych potrzeb finansowych i produktowych”, zgodnie z dokumentacją.

Skala szarości za pomocą Coinbase Custody

Reputacja Coinbase jako bezpiecznego przechowywania kryptowalut przyciągnęła w przeszłości wielu klientów i nadal to robią. Niedawnym dodatkiem do tej listy są inwestycje w skali szarości. Według ostatnich doniesień Grayscale Investments wykorzystała Coinbase Custody, aby służyć jako nowy dostawca zabezpieczeń dla swoich zasobów cyfrowych. Grayscale twierdzi, że zgodnie z najnowszym raportem kwartalnym utrzymuje 2,7 miliarda USD w zarządzaniu aktywami ogółem, co oznacza ponad dwukrotny wzrost wartości 1,2 miliarda USD w I kwartale. Grayscale zawiera bitcoiny, gotówkę bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Stellar Lumens, XRP i Zcash. Coinbase Custody zamierza również przechowywać token Grayscale’s horizon (ZEN), do czasu uzyskania zgody organu regulacyjnego na obsługę tego zasobu.

Korea Południowa rozpoczyna strefę wolną od regulacji


Korea Południowa ponownie udowodniła, że ​​traktuje kryptowaluty i ich przyszłość w kraju śmiertelnie poważnie. Dlatego zdecydował się wykorzystać rozwijającą się branżę w kraju, oferując częściową strefę „wolną od regulacji” dla firm kryptograficznych. Zgodnie z dostępnymi wiadomościami, Busan został uznany przez rząd Korei Południowej za strefę „wolną od regulacji” dla rozwoju łańcucha bloków, co było od dawna oczekiwane, ale teraz zostało sformalizowane jako część większego nacisku na liberalizację. Mówi się, że Zug w Szwajcarii jest jednym z modeli dla strefy. W ogłoszeniu stwierdza się również, że BNK Busan Bank, lokalna instytucja notowana na Korea Exchange, będzie nadzorować zarządzanie blockchain w odniesieniu do finansów i może opracowywać stablecoin powiązany z wygraną.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector