Waga i podatki – prawnik z Wielkiej Brytanii bada „duży problem podatkowy”, jaki może stworzyć Libra Facebooka

Reklama Phemex

Wprowadzenie przez Facebooka nowej waluty nie jest oczywiście najlepszą rzeczą dla wszystkich – niewielu analityków, decydentów, prawników i ekspertów podnosi brwi, badając głębokość stabilnej monety Libra.

Libra może nałożyć problem podatkowy

Najnowszy raport ujawnia, że ​​brytyjski prawnik „Dan Neidle” zbadał kwestię podatkową, którą Libra może ewentualnie nałożyć na brytyjskich użytkowników. Dan Neidle jest partnerem w firmie prawniczej Clifford Chance, który stwierdził, że „Libra Facebooka byłaby nowym problemem dla użytkowników, szczególnie tych, którzy przestrzegali prawa”.

Przeczytaj także – Prezes Facebooka & Szef Stowarzyszenia Waga mówi: „Co dokładnie oznacza Stowarzyszenie Waga

Idea waluty Libra polega na tym, że „jest ona wspierana przez koszyk walut rezerwowych” i jest odtąd znana jako Stablecoin. Według doniesień, ponieważ Libra jest uzależniona od waluty światowej, nałoży problem podatkowy, który nie miałby miejsca, gdyby jego wartość była oparta na walucie krajowej użytkownika. Co więcej, w rzeczywistości globalne stawki wahają się i odpowiednio odzwierciedlą się w krajowej wartości udziałów Libra użytkownika – to dodatkowo tworzy zyski i straty kapitałowe, które są łatwe do prześledzenia dla organów podatkowych, gdy ktoś dokonuje zakupu za pomocą Libra.

Dan Neidle twierdzi, że;

„W większości krajów zyski będą podlegały opodatkowaniu, co oznacza, że ​​konsumenci będą musieli złożyć szczegółowe zeznanie podatkowe zawierające wszystkie transakcje i aktualny kurs wymiany oraz zapłacić należny podatek” – powiedział Dan. „Wydaje nam się, że stanowi to znaczącą przeszkodę w szerokim zastosowaniu”.

Ponadto podał przykład Wielkiej Brytanii, w którym zyski kapitałowe będą płatne tylko wtedy, gdy przekroczą zysk w wysokości 12 000 GBP – w związku z tym są oni odpowiedzialni za zgłoszenie zysku lub straty do HM Revenue & Cła (HMRC) dla każdej transakcji dotyczącej zysków kapitałowych powstały zobowiązanie podatkowe. Warto zauważyć, że HM Revenue and Customs lub HMRC jest poza ministerialnym departamentem brytyjskiego rządu, odpowiedzialnym za pobieranie podatków i inne systemy regulacyjne.

Panie Neidle skomentował że;

„Dla wielu użytkowników Libry obliczenie ich zobowiązań podatkowych może być prawdziwym wyzwaniem”,

Według niego byłoby to przeszkodą dla szerokiego przyjęcia Facebooka. Na swojej osi czasu na Twitterze wskazuje;

Wkrótce odbędzie się odprawa ze szczegółami. Jak duży jest to problem w Wielkiej Brytanii, zależy od tego, czy uważasz, że użytkownicy, którzy wypełnią formularz samooceny, będą chcieli wymienić każdą transakcję Libry. Myślę, że nie, YMMV.


– Dan Neidle (@DanNeidle) 1 lipca 2019 r

Dodał, że „przy tak ogromnym obciążeniu związanym z przestrzeganiem przepisów (jeśli istnieje), trudno byłoby Librze Facebooka wejść w strefę szybkiego wzrostu. Pan Neidle kontynuował;

„Nie rozumiem, w jaki sposób Facebook może promować produkt oparty na osobach unikających opodatkowania, nawet w niewielkim stopniu, ani w jaki sposób organy regulacyjne pozwoliłyby na to”,

Facebook czeka na dyskusję z organami podatkowymi

Z prawnikiem wskazującym na podatek jako potencjalne zagrożenie dla Libry, raporty ujawniły również reakcję Facebooka na ten temat. W związku z tym Facebook zgodził się, że jeśli istnieje problem, aby Libra została zaakceptowana jako składnik aktywów dla przepisów podatkowych, „są gotowi do dyskusji z decydentami”. Stwierdził, że;

czekamy na współpracę z decydentami, którzy wyjaśniają stosowanie istniejących przepisów podatkowych do kryptowalut lub w niektórych przypadkach aktualizują te przepisy ”.

W międzyczasie ujawniono również oświadczenie HMRC, że jakikolwiek konkretny punkt dotyczący aspektów podatkowych w Librze Facebooka jest wciąż za wcześnie, aby go podać – co więcej, nadal nie zatwierdził żadnego zasobu kryptograficznego jako waluty w kraju, ponieważ nie ma zostały wydane przez zagraniczny rząd Govt. Ponadto, jeśli chodzi o Librę, stwierdziła, że ​​nadal nie spełniała wymogu traktowania jako waluty.

Jakiekolwiek zbycie aktywów kryptograficznych w drodze wymiany z różnymi aktywami kryptograficznymi, używane do zakupu towarów lub konwersji na funta szterlinga lub inną walutę, przyniosłoby zysk / stratę rozpatrywaną normalnie.

Kontynuując tę ​​kwestię, rzecznik Facebooka dodał ponadto;

Ludzie będą odpowiedzialni za rozliczanie podatków zgodnie z lokalnymi przepisami w jurysdykcjach, w których prowadzą działalność. Spodziewamy się, że wiele portfeli i usług finansowych zbudowanych w oparciu o Libra Blockchain zapewni ludziom narzędzia, które pomogą w zarządzaniu tym ”.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector