XRP Zdecentralizowany czy nie? Wiceprezes ds. Produktu Ripple, Asheesh Birla, rozstrzyga debatę

Reklama Phemex

Próbując wyjaśnić wszystkie pytania, które zostały postawione przez społeczność kryptograficzną w stosunku do Ripple i XRP, Ran NeuNer, CryptoManran, przeprowadza quizy Asheesh Birla, starszy wiceprezes ds. Produktu w Ripple w swoim programie CNBC Crypto Trader. Pojawiają się interesujące spostrzeżenia, gdy rozmowy dotyczą tematów, które są kluczowe dla społeczności.

Ran NeuNer rozstrzygnął debatę XRP

Ran NeuNer, który sam powiedział, że wyrzuci XRP do śmieci, ponieważ nie ma on prawdziwej użyteczności w CNBC Fast Money, w swojej debacie z Asheesh Birlą próbuje uzyskać odpowiedzi na pytania, które były zadawane przez Ripple od dłuższego czasu, XRP i zespół jako niepewność, że XRP jest zabezpieczeniem, są nadal nieznane. Omówione tematy obejmowały – Czy XRP jest zdecentralizowany? – Czy któryś z twórców księgi XRP jest powiązany z Ripple. – Czy istnieje przypadek użycia tokena? – Czy może istnieć niedostatek? I czy to tylko Ripple budujący na XRP.

Raz na zawsze rozstrzygam debatę XRP @ashgoblue.

– Czy XRP jest zdecentralizowany?

– Czy któryś z twórców księgi XRP jest powiązany z Ripple.

– Czy istnieje przypadek użycia tokena?

– Czy może istnieć niedostatek?

– czy to tylko Ripple budujący na XRP.https://t.co/YMvQruHbJx

– Ran NeuNer (@cryptomanran) 24 sierpnia 2018 r


Asheesh Birla zapytany o relacje między XRP a korporacją Ripple, szczerze powiedział, że Ripple jest firmą nastawioną na zysk, która tworzy produkty klasy oprogramowania dla przedsiębiorstw dla instytucji finansowych na całym świecie, podczas gdy XRP jest aktywem cyfrowym, a Ripple Inc posiada znaczną część zasób cyfrowy, ale różnią się, ponieważ Ripple jest tylko jednym z twórców oprogramowania otwartej księgi Ripple, która jest zdecentralizowana i dostępna do użytku dla każdego.

Na pytanie, czy któryś z założycieli księgi XRP jest w jakikolwiek sposób powiązany lub powiązany z Ripple, Asheesh powiedział, że David Schwartz jest obecnie CTO jest wspólnym łącznikiem między nimi, ponieważ jest mentorem pracowników w Ripple i był fundamentalny facet, który zaprojektował nie tylko produkty XRP, ale także oryginalną księgę XRP

Wyjaśniając, czy XRP jest zdecentralizowany, czy nie, Asheesh powiedział, że księga XRP jest zdecentralizowana, a Ripple ma plany dalszej decentralizacji. Ponieważ XRP nie ma systemu wydobywczego, ma na całym świecie weryfikatory, które weryfikują transakcję. Powiedział również, że Ripple Inc posiada około 10 wewnętrznych walidatorów spośród 100, które są obecne na całym świecie, a Ripple ma kolejne zakłady, które zdecentralizują również te walidatory.

W dalszej części wywiadu podaje przykład tego, jak produkty takie jak Xrapin i Xcurrent działają i zmieniają sposób, w jaki instytucje finansowe przekazują informacje i pieniądze na całym świecie. Mówi również, że token XRP jest niezbędny, aby wydać transakcję, a zatem zastąpienie go USD po prostu spowolniłoby proces.

Przeczytaj także: „Bitcoin jest powolny, jeśli chodzi o przepływ pieniędzy” – mówi główny strateg rynkowy Ripple

Wyjaśnienia dotyczące XRP nadal wymagają pewnej wagi, aby społeczność zaakceptowała je jako zdecentralizowane

To nie pierwszy raz, kiedy kierownictwo XRP wyjaśnia swoje stanowisko decentralizacji. W lipcu David Schwartz w UNCHAIN ​​Convention wyjaśnił, że Ripple jako firma nie jest zdecentralizowana, jest to księga XRP, której Ripple nie ma żadnego prawa do kontrolowania jej. Kod, który kontroluje, jak działa księga, jest obsługiwany przez giełdy, podobnie jak zaawansowanych operatorów portfeli użytkowników. Powiedział również, że Ripple nie ma możliwości umieszczania kodów na innym komputerze. Uważa, że ​​centralizacja krytyki wynika z faktu, że Ripple posiada dużą część XRP. Według niego konieczne jest posiadanie tych monet, ponieważ pomaga to Ripple w realizacji przypadków użycia, które są niezbędne do pracy z modelem przychodów.

Schwartz niedawno opublikował również nowy raport zatytułowany „The Inherently Decentralized Nature of XRP Ledger”, w którym opisuje pojęcie centralizacji w świecie blockchain jako „dziko niuansowane, niezrozumiane i, szczerze mówiąc, ewoluujące”. Najwyraźniej próbuje raz na zawsze wyjaśnić sprawę decentralizacji XRP. W raporcie stwierdza, że

„Mówiąc prościej, XRP Ledger opiera się na z natury zdecentralizowanym, demokratycznym mechanizmie konsensusu – którego żadna ze stron nie może kontrolować”.

Zespół XRP i Ripple naciskał i wyjaśniał, że XRP jest zdecentralizowany i nie stanowi zabezpieczenia, ale wciąż za każdym razem pojawia się nowe pytanie dotyczące ich aspektów centralizacji, czy to monet, czy walidatorów. Uważa się, że tylko wtedy, gdy SEC ustali swoje stanowisko, czy XRP jest zabezpieczeniem, czy też nie, zakończy tę debatę.

Myślisz, że XRP jest zabezpieczeniem, czy nie? Poinformuj nas o swoich poglądach.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector