Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat kryptoekonomii

Reklama Phemex

Ethereum założyciel Vitalik Buterin, kiedy Tyler Cowen udzielił wywiadu w podcastie Mercatus Center, wylał fasolę na coś, co nazywa „Kryptoekonomia”I jak dynamika rynków zmienia świat kryptowalut.

Poruszył także kwestie, takie jak zrozumienie łańcucha bloków, jego styl przejmowania języków, centralizacja i sposoby wyceny kryptowalut.

Kryptoekonomia dopiero się rodzi, ale jest kluczem do przyszłości

Vitalik, założyciel Protokół Ethereum wyjaśnił, że kryptoekonomia jest ekonomią specjalizującą się w określonym zestawie okoliczności, które muszą być dokładnie określone, aby jej mechanika działała. Według niego kryptoekonomia jest zgodna ze standardami programisty komputerowego, a nie sędziego sądu najwyższego, co oznacza, że ​​nie jest zgodna z etyką, do której nie została zaprogramowana.

Według niego

„Jakiekolwiek są Twoje zasady dotyczące nagradzania, karania wewnątrz mechanizmu, muszą być określone jako fragment kodu Solidity, kodu Vipera, dowolnego języka programowania, którego używasz w tym zestawie. To znacznie bardziej rygorystyczne ograniczenie niż decydenci piszący przepisy ”.

Kryptoekonomia bierze ekonomię z tymi ograniczeniami i dodaje razem spostrzeżenia z dziedzin, które są dość bliskie, które mogą być podobne do kryptografii, teorii informacji, matematyki i systemów rozproszonych, w tym wszystkie badania dotyczące algorytmów konsensusu, funkcji skrótu, podpisów, zero – dowody wiedzy i to, co wiemy o tych wszystkich prymitywach.

Według Buterin, jedyną rzeczą, którą ekonomia mogła dać, ale jeszcze jej nie dała, jest to, jak zachęcić do zachowania – co zmotywowałoby lub zdemotywowałoby osobę do podjęcia określonych działań.

Vitalik uważa również, że łańcuchy bloków i kryptowaluty kupiły ewolucję kulturową, że sama technologia integruje wiele aspektów decentralizacji pod względem sposobu ich produkcji oraz sposobu życia, współpracy i budowania rzeczy.

Kryptowaluta w ramach wielkiego eksperymentu

Według Vitalik, Kryptowaluty są częścią wielkiego eksperymentu dotyczącego tego, co się stanie, jeśli stworzysz system finansowy, który naprawdę jest w pełni bezproblemowy, gdzie się poruszasz bitcoin lub ethereum z portfela do aplikacji, do inteligentnej umowy lub cokolwiek innego, tak naprawdę jest tak proste, jak zalogowanie się na stronie internetowej lub kliknięcie wiadomości e-mail. Według niego to ekosystem kryptowalut skłonił ludzi do zaakceptowania mikropłatności, co było uważane przez wielu za niemożliwe.

W odniesieniu do przyszłych przełomów technologicznych lub inżynieryjnych w odniesieniu do łańcucha bloków, Vitalik uważa, że ​​każda technologia zapewniająca skalowalność transakcji blockchain, która ma przetwarzać więcej transakcji na sekundę, lub taka, która zwiększa doświadczenie użytkownika pod względem użyteczności i bezpieczeństwa, może to uczynić..


Zapytany o otoczenie prawne lub regulacyjne, które może pomóc mu zrealizować jego wizję ethereum, Vitalik powiedział, że niewiele zmian regulacyjnych może pomóc w technicznym rozwoju ethereum. Według niego miejscami, w których regulacje mogą faktycznie pomóc, jest rozwój środowiska kryptowalut poprzez pracę nad takimi rzeczami, jak wiedza finansowa.

Uważa również, że regulacja nadal jest bardzo specyficzna dla aplikacji i powinna być otwarta na eksperymenty.

Vitalik o metodzie wyceny kryptowalut

O wycenie kryptowalut Vitalik wspomniał, że zależy to w dużej mierze od sposobu, w jaki kryptowaluta idzie. Według Vitalika jednym ze sposobów pomiaru wartości jest traktowanie kryptowaluty jako korporacji, która uzyskuje dochody z opłat transakcyjnych, szczególnie w przypadku, gdy opłaty transakcyjne są spalane lub redystrybuowane do własnych walidatorów kryptowaluty. . W tym przypadku wycena kryptowaluty to bieżąca wartość netto pobieranych przez nią opłat transakcyjnych. To samo w sobie zaskakująco daje dość przyzwoite wyceny.

Inny sposób wyceny kryptowalut jako środków wymiany. Wtedy masz MV = PT (równanie Fishera) i wszystkie te inne modele Każda zmienna oznacza co następuje:

M = podaż pieniądza, V = prędkość obiegu (ile razy pieniądz zmienia ręce), P = średni poziom ceny, T = wolumen transakcji towarów i usług.

Jest też taki model przechowywania wartości, w którym ludzie go trzymają, ponieważ oczekują, że więcej ludzi będzie go trzymać w przyszłości i ponieważ ludzie stają się bogatsi, a populacja stale rośnie.

Według Vitalika bardziej niż metoda, ważne było, aby mieć opowieść o tym, dlaczego zachowałaby swoją wartość w różnych modelach ekonomicznych.

Vitalik był bardzo szczery w swoim podejściu do odpowiedzi na różnorodne pytania Tylera Cowena, od kryptoekonomii po wycenę kryptowalut. Wciąż jest kilka punktów, w których on również był bardzo niejasny, ale wciąż miał wystarczająco dużo, aby dać wgląd.

Czy wgląd Vitalik jest wystarczająco dobry, aby zobaczyć przyszłość kryptowalut? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector