Bitcoin, Ethereum, analiza cen tętnienia za tydzień od 08 do 14 października

Reklama Phemex

Świadectwo Nouriela Roubiniego dla Senatu USA spotkało się z krytyką ze strony branży kryptograficznej, podczas gdy Peter Van Valkenburgh twierdzi, że Bitcoin jest rewolucyjny. Charles Hoskinson i IOHK odłączyli się od Cardano Foundation, nadmiernej centralizacji i niewydolności fundacji. W zamian, fundusz zamykający Coinbase uruchomiony dla inwestorów instytucjonalnych, skupi się teraz na inwestorach detalicznych. Bitfinex odpowiada na pogłoski o bankructwie w Internecie. Udział większościowy Bithumb w konsorcjum z siedzibą w Singapurze. Circle Financial inwestuje w SeedInvest.

Najgorętszym tematem w tym tygodniu było spotkanie Komisji Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich na sesji otwartej w celu omówienia obecnego stanu i przyszłości Kryptowaluty i Ekosystemu Blockchain 11 października 2018 r. W ramach przesłuchania Senat wysłuchał sceptyczna perspektywa Nouriela Roubiniego, profesora ekonomii i biznesu międzynarodowego New York University Stern School of Business oraz pozytywna perspektywa Petera Van Valkenburgha, dyrektora Research Coin Center, próbującego wyciągnąć wnioski na temat tego, co najlepsze i najgorsze w świecie blockchain i kryptowaluty. W swoim zeznaniu dr Nouriel Roubini nazwał przestrzeń kryptowalut „matką wszystkich oszustw”. Ponadto stwierdził, że kryptowaluty nie są skalowalne, są pełne oszustw i nie są używane przez nikogo poza przestępcami. Podczas gdy dr Roubini wylał truciznę swoimi komentarzami, Peter Van Valkenburgh twierdził, że Bitcoin jest rewolucyjny. Zauważył, że bitcoin nie jest doskonały, ale żaden z nich nie został wysłany e-mailem w 1972 roku, kiedy został po raz pierwszy przedstawiony światu, co oznacza, że ​​bitcoin wciąż jest w początkowej fazie i wciąż ma dużo miejsca na rozwój, pod warunkiem, że ma szansę.

W innym konflikcie Charles Hoskinson, twórca Cardano, w szczerym filmie wyjaśnił zmagania, które toczy z Fundacją Cardano i jej prezesem, Michaelem Parsonsem. Wspomniał również o problemach, z jakimi borykali się IOHK i Emurgo w związku z fundacją, dlatego najlepszym rozwiązaniem było oderwanie się od Fundacji Cardano. Według Hoskinsona, podczas gdy Emurgo i IOHK trzymali się swojej pracy, według Hoskinsona, Fundacja Cardano nie wykonała swojej części pracy. W filmie Hoskinson zwraca uwagę, że społeczność Cardano wystąpiła, aby powiedzieć, że Fundacja Cardano po prostu nie wykonuje swojej pracy, a zarząd nie wykonuje „swoich podstawowych obowiązków i obowiązków”.

W niektórych wiadomościach giełdowych Coinbase, chłopiec z plakatu amerykańskiej branży kryptowalut, suje na dół swój fundusz indeksowy skierowany do bogatych inwestorów, koncentrując się na nowym produkcie detalicznym. Powód tego, osoba zaznajomiona ze sprawą, stwierdziła, że ​​produkt funduszu indeksowego nie przyciągnął niezbędnej liczby klientów, pozyskując mniej środków, niż oczekiwała firma. Jak donoszą media, Coinbase skupia się na nowej funkcji zwanej „Coinbase Bundle”, która umożliwia użytkownikom zakup jednym kliknięciem pakietu monet wymienionych na ich giełdzie. Produkt przeznaczony do sprzedaży detalicznej pozwala użytkownikom zainwestować zaledwie 25 USD w koszyk monet.

Ponieważ Bitfinex został oskarżony o bankructwo przez niektórych użytkowników mediów społecznościowych, giełda wydała oficjalne zawiadomienie zatytułowane

„Response to Recent Online Rumors” wychodzi jasno na ten temat. Bitfinex stanowczo obalił wszystkie takie bezpodstawne twierdzenia i wycelował w krytyków, którzy „szybko krzyczą o niewypłacalności, najwyraźniej nie rozumiejąc, co oznacza ta koncepcja i o czym na ogół mówią”.

W przypadku Bithumb, BK Global Consortium zapłaciło 400 milionów wonów (353 milionów dolarów) za większościowy pakiet akcji, mając wcześniej mniejszościową pozycję w firmie. Zgodnie z nową umową, którą urzędnicy mają nadzieję sfinalizować w nadchodzącym miesiącu, lider BK, chirurg plastyczny i inwestor Kim Byung-gun, przejdzie z piątego co do wielkości na głównego akcjonariusza. Wcześniej pakiet większościowy należał do BTC Korea Holdings, a akcje zmieniły właściciela za wyraźnie niższą sumę, niż wynikała z lutowej wyceny około 880 milionów dolarów..

Inną wiadomością inwestycyjną w tym tygodniu była informacja o przejęciu największej platformy finansowania społecznościowego i zarejestrowaniu Brokera-Dealera SeedInvest, wspieranego przez Goldman Sachs, start-upu blockchain typu peer-to-peer. Dzięki temu przejęciu Circle poczyniłby duży krok w kierunku przestrzeni tokenów bezpieczeństwa, a to przejęcie umożliwi startupom pozyskiwanie kapitału za pośrednictwem regulowanej platformy, dostęp do zdywersyfikowanych portfeli inwestorów detalicznych za pośrednictwem Circle Invest oraz uzyskanie płynności na rynku wtórnym dzięki aktywom cyfrowym Circle wymiana Poloniex.

bitcoinŹródło: Coin360.io

Bitcoin (BTC)

Stabilność Bitcoina utrzymuje się w tym tygodniu, a także spadła o około 3,65% w tym tygodniu. Zgłaszane osłabienie było jeszcze w strefie stabilnej. Ceny osiągnęły najwyższy poziom 6 675,06 USD i najniższy punkt 6 236,47 USD w ciągu tygodnia. Oprócz wartości odstających dla BitMEX, które miały wolumeny 15,08%, giełdami, które były bardziej aktywne pod względem wolumenów z BTC na różnych parach w tym tygodniu były Bithumb (4,38%), ZB.com (2,99%), Binance (2,43%) )

Wśród wybitnych głosów Roubini nazwał Bitcoin i kryptowaluty matką wszelkiego oszustwa, podczas gdy Peter Van Valkenburgh twierdził, że Bitcoin jest rewolucyjny.

Ethereum (ETH)

Znów widać, jak Ethereum zamienia się miejscami z XRP na liście największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Chociaż odzyskał swoje miejsce z powrotem, XRP nadal znajduje się w groźnej odległości. Ceny eteru, na szczycie, w tym tygodniu wyniosły 245,11 USD i były na najniższym poziomie 206,49 USD, spadając dość blisko progu 200 USD. Rynki, które były bardziej aktywne pod względem wolumenu, z ETH w różnych parach w tym tygodniu to DOBI Trade (5,82%), Binance (4,78%) i Huobi (4,40%)

Podobnie jak Bitcoin, także dla Ethereum cytowano Tom Lee, który tym razem powiedział CNBC, że ostatnie cztery z czterech razy pozostawał w tyle za swoimi rówieśnikami, że o dwa standardowe odchylenia eter odnotował „poważną zmianę trendu”. Lee powiedział również, że sentyment do ETH był zbyt negatywny, a token, który osiągał wyniki słabsze od swoich rówieśników o dwa odchylenia standardowe, był „oznaką kapitulacji”.

Ripple (XRP)

Ripple XRP nadal przeżywa szalony okres, tym razem z oczekiwaniem, że zmiana zasad Coinbase może otworzyć drzwi dla XRP na renomowanej giełdzie. Na górze, w tym tygodniu ceny XRP były na poziomie 0,587431 USD, a na dole – 0,441519 USD. Giełdy, które były bardziej aktywne pod względem wolumenów z XRP w różnych parach w tym tygodniu to Bitbank (12,65%), Upbit (12,55%) i Binance (11,10%)  

W przypadku XRP w tym tygodniu CoinField, najbardziej zaawansowana kanadyjska giełda bitcoinów i kryptowalut, ogłosiła, że ​​bada możliwość uczynienia XRP walutą bazową.

Inni poruszacze i wstrząsacze

Inne monety, które osiągnęły górę i dół w tym tygodniu według Coin Market Cap (dostęp 30 września o 23:30 czasu IST) to

Przeprowadzki

  • WIECZNY ŻETON – Pokazuje wzrost o 714,23%
  • EJOY – pokazuje wzrost o 390,55%
  • ONG – Pokazuje wzrost o 220,57%

Wytrząsarki

  • Moneta Concierge – pokazuje spadek o 69,69%
  • Coin2Play – pokazuje spadek o 57,31%
  • Banyan Network – Pokazuje spadek o 39,07%

Jak myślisz, jakie będą nastroje na rynkach kryptowalut w przyszłym tygodniu? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me