5 powodów, dla których Crypto Market jest na skraju sezonu Altcoin

Reklama Phemex

Wydaje się, że rynek kryptowalut jest bliski powrotu do domeny sezonu alternatywnego. Nie tylko DeFi, ale także inne altcoiny znajdowały się w trendzie zwyżkowym przez ostatnie kilka tygodni, podczas gdy Bitcoin zasadniczo pozostał na miejscu. Rozbieżność między hossami na rynkach altcoinów o średniej kapitalizacji a ceną Bitcoinów stanowi mocny argument za ucieczką.

Średni zysk 20 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej wynosi ponad 6%, podczas gdy Bitcoin kosztuje około 100 USD około 9265 USD. Co więcej, inwestorzy wydają się faworyzować altcoiny o średniej kapitalizacji w stosunku do najlepszych kryptowalut, takich jak Ethereum [ETH], XRP, Bitcoin Cash [BCH] i Litecoin [LTC].

Wow, to naprawdę jest $ ALT szn

– Koroush AK (@KoroushAK) 8 lipca 2020 r

DOGE Coin Mania i wolumeny w mediach społecznościowych

Oprócz manii DeFi, jednym godnym uwagi przykładem jest mania TikTok Dogecoin. Użytkownicy platformy mediów społecznościowych najwyraźniej rozpoczynają trend kupowania DOGE o wartości 25 USD i stają się bogaci, gdy trend się przybiera i osiąga 1 USD.

Dogecoin [DOGE] został faktycznie opracowany jako sarkastyczna próba podkreślenia schematu pompowania i zrzutu z kryptowalutami. WhalePanda, wczesny inwestor i analityk Bitcoin notatki,

Jackson stworzył Dogecoin jako żart. Nienawidził faktu, że ludzie faktycznie kupowali, sprzedawali, inwestowali i tracili dzięki temu pieniądze. Jest prawie przeciwny wolnemu rynkowi i kapitalizmowi.

Lunar Crush, firma analityczna skupiająca się na wolumenach mediów społecznościowych tweetował,

było 11,356 $ doge we wpisie społecznościowym pojawia się dzisiaj wzmianka o 9 730 współpracownikach. To najwyższy poziom wszechczasów.

Według ich analizy Chainlink [LINK], Cardano [ADA], Dogecoin [DOGE], VeChain [VET] i ICX uzyskały najlepszy wynik, łącząc cenę i wydajność w mediach społecznościowych.

Procent dominacji Bitcoin


Zakres dominacji Bitcoin [BTC] rozszerza się na wolumeny handlowe i znacznie różni się kapitalizacją rynkową.

Bitcoin procent dominacji na rynku kryptowalutProcent dominacji Bitcoin nad rynkami kryptograficznymi (TradingView)

Dominacja Bitcoina spadła poniżej 50 i 200-dniowej EMA (wykładniczej średniej kroczącej) i spadła poniżej wsparcia wynikającego z trendu wzrostowego w dominacji Bitcoin.

Niemniej jednak handlowcy muszą zachować ostrożność, jeśli chodzi o kontynuację ruchu. Prostokątny obszar przedstawia analizę fraktalną podobnego przełomu na początku 2019 r. Na rynku nastąpił dość szybki powrót do Bitcoin, ponieważ zyski na altcoinach wzrosły na początku 2019 r. Wybitny handlowiec i analityk, Cantering Clark (alias), tweetował,

Biorąc pod uwagę, że widzimy, że kryptowaluty mają własną wersję rotacji sektorów z DeFi, Midcaps, a teraz indywidualnymi absurdalnymi rzeczami, takimi jak $ DOGE, trudno to sobie wyobrazić #Bitcoin nie czerpać korzyści z bardziej dodatnich cen, które idą naprzód, dopóki gra w muzyczne krzesła nie dobiegnie końca.

Vibes 2017?

Bańka ICO z 2017 roku została zbudowana na bazie innowacyjnej i potencjalnie lukratywnej postawy technologii blockchain, która przekształca FinTech i różne branże poprzez zdecentralizowane kryptowaluty. Obecny wzrost altcoinów nie wygląda jak recyrkulacja altcoinów, ale świeży napływ kapitału za pośrednictwem DeFi. Ten nowy kapitał będzie miał tendencję do rotacji lub poszukiwania okazji również w innych projektach. Kapitalizacja rynkowa tokenów DeFi wzrosła wykładniczo do 7,4 miliarda dolarów w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Niemniej jednak jest to dopiero pierwsza faza wzrostu i aby powtórzyć poprzedni sezon alternatywny, musi przez jakiś czas trwać. Mati Greenspan, analityk finansowy i założyciel Quantum Economics, który ma nadzieję na kontynuację odnotowany o tym, czy nadchodzi sezon alternatywny,

Nie. Sezon oznacza, że ​​trwa to chwilę. To bardziej przypomina Alt-Wednesday z nadzieją, że zamieni się w Alt-July.

Wzrost dostaw Stablecoin

Kapitalizacja rynkowa stablecoinów osiąga nowe szczyty każdego dnia; obecnie 11,2 miliarda dolarów. W przeszłości napływ pieniędzy do stablecoinów działał jako prekursor dla kryptowalut hossy.

wolumen w USDT StablecoinŁączny wolumen Stablecoin (Źródło)

Co więcej, skala wzrostu wyceny stablecoinów w USD jest ponad dwukrotnie większa niż w porównaniu ze wzrostem z początku 2019 r. To oprócz zmniejszonej zmienności ceny Bitcoin ponownie przypomina rok 2019..

Całkowita kapitalizacja rynkowa Altcoinów

Wreszcie, kapitalizacja rynkowa altcoinów przekroczyła długoterminową linię trendu spadkowego w skali tygodnia.

kapitalizacja rynkowa total2Całkowita kapitalizacja rynkowa Altcoinów (TradingView)

Traderzy nie mogą się doczekać zamknięcia i konsolidacji powyżej linii trendu w celu kontynuacji kursów altcoin.

Jakie jest według Ciebie prawdopodobieństwo wystąpienia sezonu alternatywnego na obecnym rynku? Podziel się z nami swoimi opiniami.  

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector