6500000 bitcoinów utraconych na zawsze, Mt. Właściciel Gox spotka się w sądzie w piątek 15 marca

Niesławny Mt. Saga Gox ostatecznie zakończy się w japońskich sądach 15 marca 2019 r. Właściciel giełdy, Francuz Mark Kerpeles, 33 lata, jest oskarżony o „fałszowanie danych cyfrowych i defraudację milionów dolarów (3 miliony dolarów)”; Jeśli zostanie uznany za winnego, zostanie surowo ukarany i może odbyć karę dziesięciu lat pozbawienia wolności. Oto krótkie podsumowanie całego odcinka:

2014 Mt. Gox Shutdown

W lutym 2014 r. Mt. Gox wstrzymał wypłaty i handel na swojej giełdzie podobno z powodu problemów z konserwacją. Jednak 28 lutego 2014 r. Złożył wniosek o upadłość, twierdząc, że największa giełda w tamtym czasie została zhakowana na 850000 bitcoinów..

Rynek bitcoinów wkrótce gwałtownie spadł, a inwestorzy stracili wówczas około 425 milionów dolarów wartości Bitcoinów. Sprawa została ujawniona w sądzie japońskim, a Mark Karpeles, właściciel giełdy, został pociągnięty do odpowiedzialności.

W marcu 2014 r. Publiczna publikacja na stronie internetowej ogłosiła, że ​​odzyskali 200000 Bitcoinów z portfeli chłodni Mt. Gox Exchange. Fundusze były utrzymywane w „zaufaniu” przez władze japońskie w celu ochrony kredytowej.

Postępowanie w sprawie z 2015 r .: 650000 bitcoinów utraconych na zawsze?

Po ujawnieniu 200 000 Bitcoinów śledztwo znalazło się w ślepym zaułku z powodu braku zgodności z KYC i ALM w tamtym czasie.

Mark Karlepes został później aresztowany w Japonii w sierpniu 2015 r. Podejrzewa się, że Kerpeles przez lata manipulował danymi z wymiany, sprzeniewierzając prawie 3 miliony dolarów. Odsiedział rok pozbawienia wolności do lipca 2016 r., Kiedy został zwolniony za kaucją.

Jest to bardzo mała kwota w stosunku do wartości 6500000 Bitcoinów, których nadal brakuje na giełdzie. Niemniej jednak, gdyby został uznany za winnego, zostałby surowo ukarany.

Satoshi Mihira, główny prawnik w firmie prawniczej Mizuho Chuo, powiedział: „Jeśli to zewnętrzny haker ukradł walutę, jest to problem. Ale gdyby ukradł choćby część pieniędzy, byłaby to defraudacja ”.

Ile faktycznie stracili inwestorzy?

Postępowanie przeciwko Markowi Karpelesowi może dodać pewne fundusze do całkowitej kwoty kredytu, jednak nielegalny właściciel 6500000 Bitcoinów z Mt. Gox wciąż czai się na wolności.

Niemniej jednak dla inwestorów nie wszystko jest stracone. W czerwcu 2018 r., Kiedy cena Bitcoina wynosiła 6200 USD, Sąd Okręgowy w Tokio zainicjował program zwrotu kredytu znany jako rehabilitacja cywilna. Fundusze w wysokości 170 000 bitcoinów i jego hard fork Bitcoin Cash (BCH) o wartości około 1,2 miliarda dolarów zostały przekazane z powrotem jego byłym klientom i dłużnikom. Kwota przyznana jest nadal prawie trzy razy większa niż kwota, która została podobno utracona podczas napadu.

„Ogromne aktywa… zostaną zwrócone wierzycielom Mt. Gox ”, Shin Fukuoka, wiodący prawnik i partner w japońskiej firmie Nishimura & Kancelaria Asahi, napisał również w oświadczeniu. „To jest zwycięstwo wierzycieli”.

Pierwsze spotkanie wierzycieli od czasu rehabilitacji cywilnej zakończyło się dzisiaj za #MtGox – następny 20 marca 2019 r. Pamiętaj, że termin składania roszczeń z tytułu rehabilitacji to 22 października 2018 r., Więc jeśli masz roszczenie wobec MtGox, pamiętaj, aby złożyć je w terminie!

– Mark Karpelès (@MagicalTux) 26 września 2018 r

Roszczenia prokuratorów przeciwko Kerpeles

Prokuratorzy skazali na 10 lat wyrok i zwrot wierzycielom z jego majątku osobistego. Według prokuratora mają doniesienia o ekstrawaganckich wydatkach i inwestycjach Marka Karpelesa, co może wskazywać, że fundusze były nieuzasadnione.

Znaleźli znaczną inwestycję w biznes oprogramowania do drukowania 3D, który nie miał nic wspólnego z wymianą. Co więcej, łóżko z baldachimem warte 54 000 dolarów, tysiące dolarów na zagraniczne podróże dla swojej zdystansowanej żony i tysiące dolarów wydane na życie w luksusie (podobno 120 000 dolarów rocznie)..

Obrona Karpelesa

Właściciel spornej giełdy jest aktywny w mediach społecznościowych od momentu zwolnienia. Chociaż został oskarżony o oszustwo, a inwestorzy i „Twitterati” źle mówili Karpelesowi; Nadal utrzymuje stanowisko niewinne.

„Większość ludzi nie uwierzy w to, co mówię. Jedynym rozwiązaniem, jakie mam, jest znalezienie prawdziwych winowajców ”- powiedział dziennikarzom po przesłuchaniu”.

 

Kiedy przegrywasz argument, czy jest lepszy sposób na wygraną niż zaatakowanie samej osoby, a nie kłótni. Na szczęście jest na to słowo: argumentum ad hominem. Sprawdź to.https://t.co/jA1Zp4Atrh

– Mark Karpelès (@MagicalTux) 10 lutego 2019 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me