Analiza Bitcoin: Dlaczego SEC może zatwierdzić Bitcoin ETF? Co się zmieniło tym razem?

W zeszłym miesiącu wniosek o ETF Bitcoin ponownie dotarł do biura SEC w USA. CBOE, VanEck i SolidX, tym razem współwnioskodawcy, indywidualnie spotykali się wcześniej z odrzuceniem. Mimo to wnioskodawcy i wiele osób, które uważnie przyglądają się temu wydarzeniu, uważają, że tym razem stanowisko SEC może się zmienić. Ta aplikacja nie była pierwszą próbą dotarcia do SEC. Wcześniej został odrzucony. Kandydaci również nie byli w tym nowi.

Dlaczego poprzedni wniosek został odrzucony?

SEC trzykrotnie odrzucił bitcoin, ale tym razem sytuacja wygląda na korzystną

Pierwsza próba utworzenia ETF Bitcoin została zainicjowana przez bliźniaków Winklevoss w marcu 2017 r. Zaproponowali oni, aby fundusz oferujący tylko Bitcoin handlował jak zwykłe akcje z symbolem giełdowym „COIN”. SEC podjęła wówczas decyzję o zapobieganiu proponowanej ETF, ponieważ przytoczyła „obawy dotyczące możliwości oszukańczych lub manipulacyjnych działań i praktyk”. Więc co sprawiło, że SEC odrzuciła propozycję Bitcoin ETF?

  • W grudniu 2017 roku Chicago Board Options Exchange (Cboe) złożyła w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosek o wystawienie wielu ETF-ów kontraktów terminowych na bitcoiny, które również spotkały się z odrzuceniem.
  • W styczniu 2018 roku SEC odrzuciła plany członków dwóch grup handlowych z Wall Street, Instytutu Firm Inwestycyjnych oraz Stowarzyszenia Przemysłu Papierów Wartościowych i Rynków Finansowych, zakładających fundusze ETF dla bitcoinów i innych kryptowalut. Zostały one ponownie odrzucone jako SEC, że istnieje szereg istotnych kwestii związanych z ochroną inwestorów, które należy zbadać, zanim sponsorzy zaczną oferować te fundusze inwestorom detalicznym.
  • Płynność i notoryczna zmienność rynków kryptowalut sprawiły, że inwestor detaliczny straciłby swoją inwestycję, uznano za główną kwestię. Inne kwestie, które zostały zbadane, to opieka, bezpieczeństwo majątku i potencjalna manipulacja

W marcu 2018 roku, po tym, jak SEC odrzuciła kolejne dwie próby ETF (jedną z nich jest SolidX Management – obecny współwnioskodawca), prezes CBOE Global Markets skontaktował się z SEC, zachęcając do utworzenia funduszu giełdowego Bitcoin (ETF).

„Komisja nie powinna stać na przeszkodzie wprowadzaniu takich EPT na rynek” 

Przeczytaj także: Wzrost wolumenu kontraktów terminowych na bitcoiny na CME, sygnalizacja ruchu pieniędzy z Wall Street na kryptowaluty

Co sprawia, że ​​propozycja Bitcoin ETF jest inna tym razem

Wniosek wysunięty przez CBOE, VanEck i SolidX został przygotowany z uwzględnieniem wszystkich powodów przedstawionych wcześniej przez SEC. Szczegółowość, w jakiej przygotowywany jest dokument, jest imponująca.

Wydaje się, że wszystkie główne przyczyny zostały uwzględnione.

  • Jeśli chodzi o ochronę inwestorów detalicznych, wielkość biletu inwestycji jest wysoka, aby produkt był poza zasięgiem bardzo małych inwestorów detalicznych. Każda akcja, zgodnie z propozycją, miałaby 25 bitcoinów, co czyni ją zbyt kosztowną dla inwestora detalicznego
  • Wcześniej nie było usług powierniczych, o których Dalia Blass, Dyrektor Departamentu Zarządzania Inwestycjami, Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, wspomniała w liście odpowiedzi, który odrzucił utworzenie ETF w styczniu 2018 r. Na szczęście usługi przechowywania kryptowalut są teraz dostępne w Coinbase i szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych  
  • Jeśli chodzi o kradzież spowodowaną włamaniem, aplikacja wspomina, że ​​wszystkie bitcoiny posiadane przez Trust będą przechowywane przy użyciu „portfeli chłodniczych z wieloma podpisami”. Ponadto „W celu tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii Trust będzie przechowywał kopie zapasowe portfela w chłodni w lokalizacjach geograficznych w całych Stanach Zjednoczonych, w tym na północnym wschodzie i środkowym zachodzie”. W przyszłości zapewnił zabezpieczenie, dodając ubezpieczenie do aktywów bazowych.

Planuje zachować kompleksową ochronę ubezpieczeniową ubezpieczoną przez różnych ubezpieczycieli. Polisa ubezpieczeniowa będzie obejmowała początkowe limity w wysokości 25 milionów dolarów podstawowego pokrycia i 100 milionów dolarów dodatkowego ubezpieczenia, z możliwością zwiększenia ochrony w zależności od wartości bitcoinów posiadanych przez Trust. W zakresie, w jakim wartość posiadanych przez Trust bitcoinów przekracza łączną sumę 125 000 000 USD ubezpieczenia, sponsor poczynił ustalenia dotyczące dodatkowego ubezpieczenia w celu utrzymania ochrony ubezpieczeniowej na poziomie jeden do jednego z posiadanymi przez Trust zasobami bitcoinów wycenianymi w USA. dolarów, tak że na każdego dolara bitcoina posiadanego przez Trust przypada taka sama suma ubezpieczenia.

„Wcześniej płynność była również postrzegana jako problem. Teraz wraz z uruchomieniem kontraktów terminowych na Bitcoin istnieje przyzwoity wolumen wygenerowany zarówno na CBOE, jak i CME. Wydaje się, że nawet na rynkach spotowych na giełdach kryptowalut wolumen rośnie. ”

Co regulatorzy myślą o ETF Bitcoin?

Przepisy również wydają się faworyzować ten czas, co również stanowiło główny powód odrzucenia, ponieważ SEC wyjaśniła, że ​​Bitcoiny są nieuregulowane. Ale teraz Bitcoin Futures zaczęło handlować w CBOE i CME, przyciągając wiele banków inwestycyjnych z Wall Street, takich jak JP Morgan i Goldman Sachs. Również w zeszłym miesiącu sama SEC zapewniła dodatkową przejrzystość, gdy ogłosiła, że ​​Bitcoin, Ether i inne zdecentralizowane kryptowaluty nie będą klasyfikowane jako papiery wartościowe.


Oprócz tych bezpośrednio omówionych punktów, makra, które teraz uległy zmianie. Świat stał się bardziej świadomy tego, czym są kryptowaluty, niż były w zeszłym roku. Wydaje się, że po korektach cen spekulanci muszą na razie odpocząć, robiąc miejsce dla prawdziwych inwestorów i udziałowców.

Bitcoin ETF wygląda na bliską rzeczywistość, ponieważ wiele punktów przemawia za, co wcześniej nie było. Tym razem decyzja może być pozytywna, chyba że SEC ponownie wyciągnie z powietrza pewne powody niezatwierdzenia ETF. Poczekajmy i zobaczmy.

Czy ETF Bitcoin zostanie zatwierdzony w przyszłym miesiącu? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector