Binance Fiat-to-Crypto Exchange w Ugandzie rozpoczyna parowanie szylinga ugandyjskiego z BTC i ETH

Reklama Phemex

15 października byłby dniem zapamiętanym w historii kryptowalut w Ugandzie i Afryce, kiedy Binance ogłosił uruchomienie w Ugandzie swojej wymiany fid-to-kryptowaluta. Giełda będzie pierwszą, która zapewni pary BTC i ETH w lokalnej walucie, szylingu ugandyjskim.

Więcej par kryptowalut z szylingiem ugandyjskim zostanie dodanych w nadchodzących miesiącach

Binance Uganda to pierwsza giełda fiat-kryptowalut uruchomiona przez Binance, największą giełdę kryptowalut pod względem wolumenu transakcji. Zbudowany w oparciu o technologię opracowaną przez Binance, Binance Uganda jest w stanie przetwarzać 1,4 miliona transakcji na sekundę i będzie oferował całodobową obsługę klienta na żywo.

Giełda początkowo będzie obsługiwać handel szylingami ugandyjskimi (UGX) z Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH), z dodaniem większej liczby par handlowych. Użytkownicy są zwolnieni z opłat transakcyjnych w pierwszym miesiącu.

„Jesteśmy niezwykle dumni z oficjalnego uruchomienia naszej pierwszej giełdy fiat-crypto w Ugandzie” – powiedział Wei Zhou, CFO w Binance. „Pilnie przygotowujemy się do tej wymiany z naszymi lokalnymi partnerami, odkąd nasz zespół po raz pierwszy odwiedził Ugandę w kwietniu 2018 r. To tylko pierwszy krok w naszych wysiłkach, aby wykorzystać technologię blockchain do wspierania zrównoważonego rozwoju gospodarczego w Afryce i nie możemy się doczekać wprowadzenia więcej innowacji w regionie ”.

Binance to największa na świecie cyfrowa giełda walut, z 24-godzinnym wolumenem samego BTC o wartości około 1,97 miliarda dolarów, według danych Coinmarketcap. Firma ujawniła plany otwarcia giełd obsługujących płatności fiat w Liechtensteinie, Malcie i Singapurze. Do tej pory giełda była zoptymalizowana tylko pod kątem transakcji z kryptowalut na kryptowaluty.

W Ugandzie adopcja i rozwój kryptowalut i łańcucha bloków nadal rośnie. W kraju liczącym 44 miliony ludzi odbywają się różne konferencje, stowarzyszenia i społeczności dotyczące technologii blockchain, przy wsparciu na szczeblu gabinetu.

Zespół Binance skorzystał również z popularnej platformy komunikacyjnej Telegram, aby zapewnić grupę czatową, w której nowi użytkownicy mogą zadawać pytania dotyczące rejestracji i innych problemów związanych z klientami..

Inwestorzy w Afryce wiwatowali przy przeprowadzce Binance do Ugandy. Michael Kimani, czołowy kenijski zwolennik kryptowalut, powiedział: „To wspaniała wiadomość!” jak napisał na Twitterze,

To dobra wiadomość!

Spowoduje to wyścig w krajach afrykańskich w tworzeniu korzystnego środowiska dla handlu kryptowalutami z walutami afrykańskimi


muhimu do handlu transgranicznego, handlu wewnątrzafrykańskiego, płatności online, przekazów pieniężnych, handlu, spekulacji inwestycyjnych https://t.co/mjV48DwoH8

– Michael Kimani (@pesa_africa) 15 października 2018 r

Blockchain Africa podkreślił również, że ten ruch Binance w rzeczywistości stwarza możliwości zatrudnienia w Ugandzie. To jest tweet,

Wspaniale jest widzieć największy na świecie #cryptocurrency Wymieniać się, @Binance tworzenie bardzo potrzebnych możliwości zatrudnienia #UgandaJest młodość #blockchain! #BlockchainInAfrica #Afryka https://t.co/FcQqCaVo7k pic.twitter.com/mtWWB1Ai7b

– Blockchain Africa (@BlockchainZA) 21 sierpnia 2018 r

Uganda jako naród ma mieszane poglądy na temat kryptowalut. Prezydent Ugandy Yoweri Museveni wypowiedział się pozytywnie o technologii blockchain – ale nie o kryptowalutach. Powiedział na konferencji Africa Blockchain zorganizowanej przez Stowarzyszenie Blockchain Ugandy w Kampali w maju o potrzebie „poszukiwania nowej technologii umożliwiającej szybsze poruszanie się rzeczy i nowych systemów, które się z tym wiążą”.

Jego prezes banku centralnego, Emmanuel Tumusiime-Mutebile, najwyraźniej wypowiedział się przeciwnie we wcześniejszym wystąpieniu na tej samej konferencji. Mutebile oskarżył technologię blockchain o brak wsparcia niezbędnego do utrzymania waluty. Ale Ugandyjczycy, głównie profesjonaliści, szczególnie upodobali sobie wirtualne pieniądze, zwłaszcza bitcoiny.

Obecnie, wraz z obecnością Binance w kraju Afryki Wschodniej, oczekuje się, że zwiększy integrację finansową w kraju, w którym tylko 33 procent obywateli korzysta z zarejestrowanych kont finansowych. Ale jest to miejsce, w którym bitcoin prawdopodobnie będzie się rozwijać bez przeszkód. Niektóre sklepy i restauracje w Kampali – stolicy Ugandy – akceptują teraz bitcoiny jako środek płatniczy.  

Czy to posunięcie Binance otworzy drzwi do handlu kryptowalutami w Afryce? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector