Bitcoin ETF w trybie „Czekaj i obserwuj”, gdy SEC otrzymuje krytykę Rife’a

Reklama Phemex

Podczas gdy społeczność kryptowalut z niecierpliwością czeka na zatwierdzenie ETF, wielu ortodoksyjnych inwestorów w zakresie towarów i funduszy giełdowych wyraziło dezaprobatę dla ETF.

13 lutego 2019 r.Komisja Giełdy Papierów Wartościowych (SEC) zaprosiła handlowców do komentowania propozycji. Podczas gdy niektórzy handlowcy potwierdzili swoją wiarę w aktywa cyfrowe, większość nadal obawiała się jego użyteczności i „wewnętrznej wartości”.

Dina, obywatelka USA, wyraziła w swoim liście intencyjnym, że: „Jest niestabilna, manipulowana przez nielicznych i nie ma rzeczywistego zastosowania. Widzę, że wielu ludzi ucierpiało, zarówno finansowo, jak i w inny sposób, gdy akceptujesz tę propozycję. Moim skromnym zdaniem ta propozycja została odrzucona ”.

Debata na temat wartości wewnętrznej Bitcoina

Bitcoin to system płatności peer-to-peer oparty na rozproszonym mechanizmie konsensusu opartym na Blockchain. Ponadto wartość powiązanego z nim „tokena” jest przypuszczalnie powiązana z jego siecią i jego zdolnością do przechowywania wartości.

W seria argumentów Sam Ahn z Hana Trading USA Inc. zauważył, że skoro wartość skrótu Bitcoin jest wartościowa tylko wtedy, gdy zostanie wdrożona w łańcuchu blokowym, wartość „hash” z natury rzeczy nie ma żadnej wartości. Dlatego, ponieważ wartość Bitcoin jest utrzymywana przez kombinację „wartości skrótu” w określonej sieci, nie jest to aktywo finansowe.

Cena złota może nie uzasadniać jego blasku w przyszłości, niemniej jednak będzie ono nadal istnieć w ten sam sposób. „Księga publiczna” Bitcoin jest również niezmienna. Jednak przekazanie walidacji wartości od górników jest kwintesencją.

Ponadto według niektórych handlowców, którzy jako jedyni nie określają wartości wewnętrznej, a przepustowość sieci może się zmieniać w czasie, co nie powinno zmieniać charakterystycznych cech danego składnika aktywów.

Sarah przez publiczny list do SEC: „Chciałbym, aby komisja odrzuciła proponowaną ETP. Nie ma wartości jako produkt finansowy, nie mówiąc już o walucie ”.

Manipulacja

Debata na temat zmienności na Bitcoinie z czasem ucichła. Jednak chmury manipulacji i FUD (strach, niepewność i wątpliwości) otaczają go wiecznie. Głównym powodem powiązania z Bitcoinem są obecnie jego zwroty, a nie możliwości transakcyjne.

Optymizmowi i przekonaniu o jego sukcesie przeciwstawia się również pesymizm i argumenty przeciwko jego przyjęciu w prawdziwym świecie.


Avinash Shenoy przytoczył przypadki ewidentnej manipulacji cenami bitcoinów ze względu na jego nieregulacyjną strukturę i podatność na manipulacje ze względu na stosunkowo niską kapitalizację rynkową.

Wśród wielu technik manipulacji zastosowanych do Bitcoinów jedna z nich obejmuje:

Schematy Pump and Dump zorganizowane za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak Telegram, są

wszechobecne i sprawiają, że globalna manipulacja kryptowalutami przy użyciu zarówno rozszerzenia

skoordynowane wykorzystanie botów i szybkość, z jaką wiadomości rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych

możliwy.

Pozytywne listy intencyjne 

Chociaż tematem listów była krytyka, pojawiły się również pozytywne listy intencyjne opowiadające się za aprobatą ETF.

W jednym z takich listów odnotowano, że:

„Odnośnie argumentu SEC, który nie zatwierdziła jeszcze ETF z powodu manipulacji i ceni przede wszystkim ochronę inwestorów, jest sprzeczny, ponieważ bez funduszu inwestycyjnego inwestor jest narażony na kupowanie bitcoinów na zderegulowanych giełdach i utratę inwestycji (bitcoiny), VanEck oferuje już ubezpieczenie na pokrycie ewentualnych strat i jako takie, inwestor będzie zainteresowany inwestowaniem w fundusz ETF ”.

Wielkie pytanie: kiedy Bitcoin ETF?

Wydaje się, że zatwierdzenie ETF utknęło na zawsze. Codziennie pojawiają się nowe wiadomości dotyczące nastrojów wokół ETF. Jednak ostateczna decyzja SEC czeka na zawsze.

SEC z pewnością zapozna się z tymi pismami i weźmie je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Co więcej, rosnąca popularność i wsparcie instytucjonalne dla Bitcoin również uzasadniają podjęcie działań ze strony regulatora największej gospodarki na świecie..

Podejście „czekaj i obserwuj” stosowane przez SEC przy zatwierdzeniu ETF można również rozszerzyć na „sekurytyzację” kryptowaluty.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector