Bitcoin oficjalnie wszedł w „tryb odkrywania cen”, dlaczego cena BTC może nigdy nie przekroczyć 20 000 $

Reklama Phemex

Obecnie na poziomie 30000 USD + Bitcoin (BTC) weszło już w bardzo oczekiwany tryb odkrywania ceny. Ten wzrost cen bitcoinów jest poparty dużym udziałem instytucjonalnym, w którym niektórzy wielcy gracze w przestrzeni finansowej wpłacają miliony dolarów na to cyfrowe złoto.

Wraz z rosnącym udziałem instytucjonalnym giganci finansowi zaczęli opracowywać instrumenty inwestycyjne Bitcoin, które zaspokajają potrzeby instytucjonalne. Niektórzy z regulowanych gigantów finansowych, takich jak CME i Bakkt, już oferują handel kontraktami terminowymi na Bitcoin. Z drugiej strony jest wystarczająco dużo pracy związanej z wprowadzeniem na rynek funduszy ETF Bitcoin.

Jednak aby wszystkie te produkty inwestycyjne istniały na rynku, ważne jest, aby zrozumieć mechanizm wykrywania cen dla danej klasy aktywów. Przyjrzyjmy się, co w rzeczywistości oznacza Bitcoin Price Discovery.

Czynniki, które odgrywają kluczową rolę w odkrywaniu cen Bitcoin

Jak wszyscy wiemy, Bitcoin działa całkowicie w zdecentralizowanej sieci blockchain i nie ma regulującego go organu, w przeciwieństwie do innych klas aktywów. Bitcoin i ogólnie kryptowaluty są bardzo zmiennymi aktywami i były w przeszłości przedmiotem poważnych manipulacji cenowych.

Odkrycie ceny Bitcoin przez długi czas pozostawało trudnym zadaniem. Jednak wraz z pojawieniem się bardziej regulowanych giełd i rynków, scenariusz ulega poprawie. Instytucjonalne uczestnictwo w BTC prawdopodobnie zwiększy popyt na narzędzia inwestycyjne, takie jak ETF Bitcoin i inne.

Wzrost aktywności inwestorów jest już potwierdzeniem, że prawo Bitcoin znajduje się na własnym terytorium i możemy nie zobaczyć dużej korekty, jak to miało miejsce podczas krachu cenowego w 2017 r..

Źródło: Twitter, wykres aktywności inwestorów Bitcoin

Ponieważ takie produkty działają tylko za pośrednictwem regulowanych platform, pomoże to ograniczyć zmienność cen i nieprzewidywalne zachowanie BTC. Podczas panelu dyskusyjnego w zeszłym roku w Invest: ASIA w Singapurze Lennix Lai, dyrektor rynku finansowego w OKEx powiedział Coindesk:

„Jeśli możesz kupować lub sprzedawać tylko określone tokeny bazowe bitcoinów i nie masz możliwości krótkich, a właściwie spekulacji w innym kierunku, rynek byłby dużo bardziej zmienny, ponieważ byłby całkowicie napędzany przez sentyment”.

„Na przykład, możesz postrzegać bitcoin jako znacznie bardziej zmienny przed wprowadzeniem CME Futures… więc powinniśmy mieć więcej instrumentów finansowych, takich jak opcje, aby pomóc w dalszym procesie odkrywania cen w odniesieniu do zmienności”.

Niedawny udział funduszy hedgingowych, doświadczonych inwestorów, instytucji i innych dużych graczy przyniesie większą jasność tej koncepcji wykrywania cen Bitcoin w miarę dojrzewania rynku.


Dlaczego cena BTC może nigdy nie przekroczyć 20 000 $?

Jak zauważył analityk kryptowalut Willy Woo, cena Bitcoin może nigdy nie przekroczyć 20000 USD. Jego zdaniem wysokie zakupy spotowe w połączeniu z rosnącą aktywnością inwestorów wyróżniają ten rajd na tle poprzednich. Jego zdaniem poziom cen 24000 USD jest taki sam, jak zaobserwowano w przedziale cenowym 12-14000 USD BTC, a pokonanie tego poziomu będzie wymagało ogromnego krachu na rynku..

Nigdy więcej nie zobaczymy 20 000 $ BTC.

Wsparcie za 24 tys. $ Wymagałoby wydarzenia czarnego łabędzia, aby się załamać.

Cena minimalna wspierana przez długoterminowych nabywców rośnie bardzo szybko.

– Willy Woo (@woonomic) 3 stycznia 2021 r

Jeszcze jedną kluczową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę z badań Woo, jest to, że Bitcoin może nigdy nie zobaczyć 30-40% korekt, o których mówią handlowcy kryptowalut, a maksymalnie możemy zobaczyć korekty cen zamówienia 20-25% w tym hossie.

Dodatkowe informacje: Co to jest tryb wykrywania cen Bitcoin?

Mechanizm odkrywania ceny zasadniczo oznacza ustalanie ceny aktywów na rynku w oparciu o interakcje kupującego i sprzedającego. Odkrycie ceny Bitcoin oznacza ustalenie ceny spot dla handlu Bitcoinem (BTC), która zależy od wielu materialnych i niematerialnych czynników.

Oprócz klasycznych ekonomicznych zasad popytu i podaży, istnieje szereg czynników, które składają się na obraz odkrycia ceny BTC. Może to obejmować takie czynniki, jak przepływ informacji między rynkami kryptowalut, giełdami, a także interakcje z tradycyjnymi rynkami. Jak widzieliśmy w tym roku, ogólnoświatowa sytuacja gospodarcza i niepewność również mają duży wpływ na ustalanie cen.

Jak już powiedziano, u podstaw Bitcoin Price Discovery jest najważniejszy czynnik popytu i podaży. Ponadto, odkrycie ceny Bitcoin zależy w dużej mierze od rynku kontraktów terminowych i opcji. Handlowcy na tym rynku mają lepsze informacje i zdolność oceny, aby podjąć pożądane działanie. W przypadku jakichkolwiek zewnętrznych informacji lub wiadomości wpływających na warunki rynkowe lub gospodarkę, działania podejmowane przez inwestorów spekulacyjnych dostarczają nowych informacji na rynku instrumentów pochodnych, co dodatkowo napędza ruchy cen.

Rynek kontraktów terminowych i opcji Bitcoin odgrywa kluczową rolę w odkrywaniu cen Bitcoin, ponieważ są pierwszymi, którzy reagują, ponieważ koszty transakcji są tutaj znacznie niskie w porównaniu z rynkami spot. W związku z tym zawierają element przewidywania przyszłości, co może się wydarzyć.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector