Bitcoin spada bardziej pomimo upartych nastrojów EU Watchdog, czy osiągnie 70 000 $ do 2021 roku?

Reklama Phemex

Bitcoin walczy z niedźwiedziami, ponieważ ceny wciąż spadają. Tymczasem wiceprezes Komisji Europejskiej uważa, że ​​pomimo trwających zawirowań, aktywa kryptograficzne pozostaną tutaj. Jakie są więc szanse, że Bitcoin osiągnie nową wysokość?

Bitcoin & rynek kryptowalut traci parę

Bitcoin dostrzegł dziś pewną stabilność po 5 dniach czystych tortur, by ponownie spaść. Na nieco zwyżkowej krzywej Bitcoin zbliża się do poziomu 6400 USD. Jednak w momencie pisania tego tekstu cena Bitcoin wynosiła 6280 USD. Dzisiejszy przedział cenowy BTC to 6292 USD i 6399 USD, z różnicą około 100 USD.

bitcoin

Tymczasem wśród 15 najlepszych altcoinów wszystkie są na czerwono, z wyjątkiem Stellar (XLM), Monero (XMR), IOTA (MIOTA) i Ethereum Classic (ETC).

Monety z największą stratą w tej chwili to Holo (HOT), KuCoin Shares (KCS), VeChain (VET) i NEM (XEM).

Podczas gdy znaczące zyski to Emercoin (EMC), Waves, Dentacoin (DCN), Tezos (TZX) i TenX (PAY).

Tak więc na rynku panuje mniej więcej mieszane nastroje zmierzające w kierunku spadkowego tempa. Nadal nie wiadomo, dokąd dokładnie zmieni się cena.

Przeczytaj także: Zatwierdzony fundusz Bitcoin, Kanadyjczycy mogą teraz inwestować na emeryturze & Wolne od podatku konta oszczędnościowe

Wiceprezes Komisji Europejskiej: Crypto zostanie tutaj

W międzyczasie, po spotkaniu Rady ds.Gospodarczych i Finansowych UE (ECOFIN) w Wiedniu, Austria kilka dni temu, ministrowie finansów UE spotkali się, aby omówić nowe zasady dla branży kryptowalut.  

Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, który nadzoruje stabilność finansową, usługi finansowe i unię rynków kapitałowych w UE, podzielił się swoimi pozytywnymi opiniami na temat kryptowalut:


„Widzimy, że krypto-aktywa zostaną tutaj. Pomimo niedawnych zawirowań rynek ten nadal się rozwija. W szczególności w początkowych ofertach monet lub ICO widzimy, że mają one potencjał, aby pojawić się jako realna forma alternatywnego finansowania. Już w zeszłym roku ICO pomogły zebrać ponad 6 miliardów dolarów finansowania, aw tym roku liczba ta będzie znacznie większa ”.

Najwyraźniej, jego zdaniem, wyzwania przybierają formę odpowiedniego ich kategoryzacji i określenia, czy powinny obowiązywać obowiązujące przepisy unijne, czy też należy opracować nowe przepisy. Dalej skomentował:

„Wiele państw członkowskich poparło dziś potrzebę takiego mapowania, więc spodziewamy się zakończyć tę ocenę jeszcze w tym roku. Zapewni to solidną podstawę do budowania i podejmowania decyzji w sprawie dalszych kroków w tej dziedzinie ”.

Czy Bitcoin wystrzeli w górę?

Niedawno grupa badawcza Satis odważnie przewidywała, że ​​cena Bitcoin osiągnie 32 000 USD rocznie, 70 000 USD w 3 lata i 96 000 USD w ciągu następnych 5 lat, stwierdzając:

„Obecnie zdecydowana większość całkowitej kapitalizacji rynkowej aktywów kryptograficznych jest utrzymywana na tradycyjnych rynkach wartości, przy czym depozyty zagraniczne stanowią prawie 40% całości”.

Według Forbesa, analitycy są podzieleni, jeśli chodzi o uderzenie Bitcoina w te odważne prognozy w nadchodzących latach.

Joe DiPasquale, CEO funduszu kryptograficznego funduszy hedgingowych BitBull Capital powiedział:

„Cena Bitcoina za 5 lat może wynosić od 10 000 do 100 000 USD. Trudno jest podać dokładną prognozę, ponieważ istnieje wiele podstaw, które prawdopodobnie zmienią się od teraz do 2023 r. Cyfrowe waluty i aktywa są przyszłością transakcji i przechowywania wartości, a Bitcoin jest liderem tej rewolucji. Ale to nie ułatwia zagwarantowania określonej ceny za pięć lat ”.

Natomiast Yazan Barghuthi, dyrektor generalny Jibrel Network, nie zgadza się z tym, co komentuje:

„Wierzę, że BTC ma nieodparty przypadek użycia jako środek przechowywania wartości, szczególnie w krajach doświadczających hiperinflacji (Iran, Turcja, Wenezuela), ale zakładam, że przejmie znaczny udział w rynku prywatnych banków na rynkach takich jak USA, Szwajcaria , Singapur, Niemcy, Holandia itd. W ciągu następnych 5 lat jest niezwykle optymistyczna ”.

Jednak Eric Ervin, dyrektor generalny Blockforce Capital, uważa, że ​​„wycena bitcoina w wysokości 100 000 USD na monetę jest całkowicie możliwa”, jak dalej wspomina:

„Obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosząca 112 miliardów dolarów stanowi zaledwie 0,1% całej globalnej podaży pieniądza, która jest obecnie wyceniana na około 90,4 biliona dolarów”.

Tymczasem Oliver Isaacs, inwestor blockchain, doradca & influencer stwierdził:

„Jeśli kryptowaluty naprawdę rozwiązują problemy walut papierowych i fiducjarnych, w które wierzę, zobaczymy, że 200 miliardów zacznie rosnąć do 200 bilionów i ta luka się zamknie (to jest 100 000% zysk)”.

Wygląda na to, że byki Bitcoin są wyjątkowo pozytywne, przynajmniej na przyszłość.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map