Bitcoin Vs. Gold: Pomp i Schiff zgadzają się, że FIAT jest kiepski – dowiedz się, kto wygrał

Reklama Phemex

Długo oczekiwana debata na temat najważniejszej kwestii następnej dekady była transmitowana na kanale YouTube Crypto Trader. Pytanie: Co jest lepszym sposobem przechowywania wartości – złoto czy bitcoiny. 

Peter Schiff, główny globalny strateg Euro Pacific Capital Inc reprezentował inwestorów w złoto. To już druga debata w tym roku z Peterem Schiffem jako złotym pasjonatem.

Anthony Pompliano, założyciel Morgan Creek Digital, reprezentował „1 milion krypto-twitterów”. To była ekscytująca ochrona między obiema szkołami, z przekonującymi argumentami z obu stron. Oto niektóre z najważniejszych wydarzeń z debaty:

Zaufanie

Schiff ufa złotu, ponieważ jest to pieniądz lub wartość od tysięcy lat. Pomp uważa, że ​​system się zmienia, a ludzie w erze cyfrowej woleliby raczej zaufać fragmentowi kodu.

Ponadto Pomp powiedział, że Bitcoin zapewnia możliwą niezależną opiekę nad pieniędzmi, które można wydać według kaprysu właściciela. Jednak aby wydać złoto, musieliby korzystać z pośredników zewnętrznych, którzy przekazują złoto, takich jak Gold Money. Co więcej, Gold Money nie jest otwartą siecią; tylko osoby posiadające konta mogą tam dokonywać transakcji w złocie.

– powiedział Pomp,

Skąd wiesz w tym systemie, że Złote Pieniądze faktycznie robią to, co im każesz?

Peter Schiff nie zgodził się z tym, powiedział, że konkurencja promuje uczciwość. Ran Neuner po raz pierwszy wkracza ze swoimi poglądami,

„Mówisz o zaufaniu do zewnętrznych dostawców usług. Wiemy z historii, że gdzie jest to kapitalistyczne społeczeństwo i że doszło do nadużyć zaufania nawet najbardziej renomowanych usługodawców ”.

Niemniej jednak Piotr nadal nie był przekonany, jak ludzie mogliby uwierzyć, że ciąg liczb ma wartość i będzie nadal utrzymywał tę kwotę w czasie. – powiedział Peter,

Złoto miało wartość od tysięcy lat. Nie ma powodu, aby przestał mieć wartość. Ale to, co robisz, to to, że ufasz czemuś, co ma wartość rynkową dopiero od dziesięciu lat.


Inwestycja jako nośnik wartości

Nie jest tajemnicą, że zmienność Bitcoina, która zawsze była piętą achillesową argumentu Bitcoina jako środka przechowywania wartości. Ponadto Peter wspomniał, że coraz więcej ludzi jest zmotywowanych, ponieważ kupują z „ignorancją chciwości”.

Niemniej jednak Pomp dodał do tego ładny pierścień. Twierdził, że Bitcoin jest motywowany efektem sieci; przytaczając przykłady Google i Uber. Kiedy ludzie zaczną używać czegoś zbiorowo i zostanie to zaakceptowane jako standard,

„Efekty sieciowe są naprawdę trudne do rozdzielenia”. Dodał: „Kiedy sieć zacznie się rozrastać. Masz blokadę ”.

Co więcej, Bitcoin ma bardziej znaczące zalety ze względu na jego rzadkość. Podczas gdy złoto może osiągnąć 5000 USD jest najlepszym optymistycznym celem dla niego, handlowcy Bitcoin dążą do około 10-krotnej wyceny. Stąd, zdaniem Pompa, jest to do tego ogromna motywacja.

Który jest używany częściej?

Fakt, że za Bitcoin nie da się łatwo kupić filiżanki kawy prawie wszędzie, jest prawdą. Jednak, jak zauważa Pomp, jest on nadal większy niż liczba punktów, które obecnie akceptują złoto. On dodał,

Zapewnia bezpieczeństwo kryptograficzne.

Według Schiffa złoto jest nadal najlepszym źródłem wartości. Powiedział,

Kiedy żyjesz w bańce, nie widzisz bańki.

Według niego, historia złota i jego właściwości, które utrzymują się w czasie, sprawiają, że jest to najlepszy magazyn wartości, tak jak to było od tysięcy lat. Dodał, że jest rzadkością,

Niemniej jednak zarówno Pomp, jak i Schiff byli przekonani, że FIAT jest skazany na zagładę. Chociaż Schiff nazwał to „kiepskim”, powiedział Pomp, 

Przedstawiamy nieskorelowany zasób, który ma asymetryczną zaletę. Mam wiele właściwości, które ma złoto… Ray Dalio niedawno… powiedział: „Posłuchaj, wróciliśmy do sprawy Banku Centralnego”. Zamierzają obniżyć stopę procentową, zamierzają wydrukować pieniądze. Świetny czas na posiadanie złota.

Teraz Pomp uważa, że ​​istnieje ogromna szansa, że ​​Bitcoin będzie kolejnym nieskorelowanym aktywem. Jednak Peter nadal argumentował, że „dla nich to rodzaj religii… marzenie”.

Tutaj znajdziesz swojego zwycięzcę debaty,

Jak myślisz, kto wygrał konkurs? Podziel się z nami swoimi opiniami. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector