BitGrail Saga zbliża się do finału: włoskie władze przejmują fundusze, a ofiary zwracają się w zasięgu wzroku

Reklama Phemex

BitGrail, zhakowana włoska giełda bitcoinów, która straciła około 170 milionów dolarów kryptowaluty NANO, stanęła w obliczu zajęcia swojego Bitcoin Holding przez władze włoskie po orzeczeniu sądu we Florencji. To samo potwierdził na Twitterze założyciel BitGrail, Francesco Firano.

Se non l’aveste capito, io non ho più accesso ai fondi depositati su bitgrail.

Sono stati sequestrati a seguito delle azioni legali promosse da Espen Enger.

È inutile che continuiate a contattarmi, ormai io non posso fare più niente.

Dovrete aspettare il tribunale.

– Francesco The Bomber (@bomberfrancy) 16 czerwca 2018 r

BitGrails Hack ślady i postępowania sądowe

Na początku tego roku w lutym 2018 r. Włoska giełda ogłosiła, że ​​z powodu rozbieżności w kodzie obsługi portfela NANO (dawniej znana kryptowaluta „RaiBlocks”) o wartości ponad 170 mln USD zostało skradzione z kont użytkowników. Niedługo potem doszło do szeregu procesów sądowych, skarg użytkowników i oburzenia, a także toczących się dochodzeń karnych. Ostatecznie w kwietniu Nano Foundation poinformowała, że ​​postanowiła udzielić pomocy użytkownikowi, który padł ofiarą włamania, sponsorując legalny fundusz.

Celem tego funduszu było zapewnienie użytkownikom, których nie stać na walkę prawną, możliwości udziału w postępowaniu sądowym przeciwko włoskiej giełdzie. Espen Enger, wraz z włoską kancelarią Bonelli Erede, został wyznaczony na przedstawiciela konsorcjum składającego się z 1400 ofiar, które zwróciło się o pomoc do Nano’s Legal Fund. Ostatecznie 5 czerwca 2018 roku Sąd we Florencji nakazał zajęcie wszystkich BTC zawartych w portfelach Bitgrail, które zostały potwierdzone przez Francesco Firano..

Francesco ujawnił konfiskaty podczas kłótni z różnymi użytkownikami Twittera, którzy wierzyli, że bezczynność giełdowa spowodowała u nich szkody. Francesco obwinił także pozwy użytkowników, które doprowadziły do ​​ogłoszenia upadłości. Uważał, że gdyby ludzie wspierali go niż wnoszenie przeciwko niemu pozwów, byłby w lepszej pozycji, aby im pomóc.


Avrei potuto far prelevare se ci fosse stato buon senso e appoggio da parte di tutti.

Con tanti utenti che invece chiedono il fallimento via tribunale e avvocati, non è una strada percorribile.

L’errore è stato fatto da chi vi ha convinto che fare causa è la scelta giusta

– Francesco The Bomber (@bomberfrancy) 16 czerwca 2018 r

Nie możesz być zły na nas / ludzi za to, że jesteś wkurzony koleś. Niektórym z nas powierzono ci trochę ważnych pieniędzy, inni dużo.

Powinieneś był zatrzymać Nano, gdy tylko to zauważyłeś.

W takim razie nie powinieneś nigdy przerywać wypłat bitcoinów itp. – Ta część była twoją winą..

– Lewdoe (@LookItsLewis) 16 czerwca 2018 r

Może, a może nawet problem Xrb był winą twórców..

Chodzi mi o to, że było dużo czasu, aby wyraźnie powiedzieć ludziom, aby wycofali się lub usunęli zamrożenie wypłat dla innych walut, a tego nie zrobiłeś. Te części ciebie i teraz ludzie stracili więcej niż tylko XRB.

– Lewdoe (@LookItsLewis) 16 czerwca 2018 r

Nie mówię, że użytkownicy działali właściwie, a pozywanie też nie było świetne..

Mówię, że jest taki moment, w którym powinieneś był powiedzieć „spójrz, policja jest zaangażowana, nie jesteś pewien wyniku, wycofaj wszystkie dostępne fundusze, jeśli nie masz pewności”, zamiast tego zamrażasz wszystko i usuwasz wybór.

– Lewdoe (@LookItsLewis) 16 czerwca 2018 r

Przeczytaj także: Czy 170 milionów dolarów BitGrail Hack oznacza koniec Nano?

Co czeka ofiary BitGrail: zwrot kosztów lub długie oczekiwanie

BitGrail zawiesił wszelką działalność handlową od czasu zajęcia swoich zasobów, a wszystkie linki na ich stronie głównej prowadzą bezpośrednio do ogłoszenia potwierdzającego zaangażowanie władz. W małym poście rozesłanym w ich oficjalnej sieci informacyjnej BitGrail potwierdził przejęcia funduszy przez władze włoskie i zaktualizował społeczność oraz użytkowników, powiadamiając ich, że witryna jest w trakcie „konserwacji” z nieznaną datą zakończenia i niezdecydowanym „postępowaniem poprzedzającym upadłość”.

Chociaż oświadczenia dotyczące wniosków o upadłość BitGrail nie są jeszcze oficjalne ani potwierdzone, wydaje się, że jego los został przesądzony.

Wiadomość o zajęciach zdenerwowała wielu, gdy organy ścigania angażują się w tego rodzaju sprawę, a jej proces odzyskiwania jest powolny, a czasami może to zająć miesiące, a nawet lata, zanim wyzdrowienie i zwrot kosztów. Chociaż społeczność jest niezadowolona, ​​Francesco we wspomnianym wyżej tweecie uchyla się od odpowiedzialności, mówiąc, że „nic nie mogę zrobić”

Chociaż jest to czasochłonne, dla wielu nadal istnieje nadzieja, że ​​zaangażowanie władz może pomóc im odzyskać pieniądze i mieć nadzieję, że to prawda.

Czy kurs prawniczy zapewni pomoc w zagubieniu NANO lub odpowiednika fiducjarnego z powrotem w portfelach kryptowalut ofiar? Daj nam znać, co o tym sądzisz.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector