Bitwise przedstawia raport statystyczny dotyczący rynku Bitcoin [BTC] „Myth-Buster” dla SEC

Reklama Phemex

Bitwise Asset Management jest jednym z kandydatów do ETF w USA, który w tym roku pracował głównie nad due diligence. W marcu opublikował raport podkreślający ponurą prawdę o rynkach kryptowalut: „fałszywy raportowany wolumen na giełdach”. Jednak miał na to dobrą stronę, ponieważ ujawniono, że poza fałszywą chmurą wolumenu istnieje doskonale ”. wolny rynek ”kryptowalut.

Bitwise przesłał inny raport do SEC (Securities Exchange Commission) sugerując, że obrót na „wybranych” giełdach kryptowalut jest mały, ale wystarczająco wydajny, aby zbudować na nim ETF.

Przeczytaj także: Dekodowanie raportu bitowego – handel praniem i „prawdziwe 10” wolumenów: opinia eksperta

Bitwise ResearchGlobalna obecność handlu na giełdach kryptowalut (Badania)

Dziesięć wymian z rzeczywistym wolumenem

Zgodnie z poprzednim raportem, nowe badanie wykazało, że raportowany wolumen tylko na dziesięciu Giełdach został opublikowany poprawnie. Wszystkie inne giełdy zgłaszały fałszywe dane „nieekonomiczne”, aby uzyskać ranking na CoinMarketCap. Przyciąga to więcej klientów, a zarząd pobiera wysokie opłaty za umieszczenie na liście. Niemniej jednak „handel praniem” nie ma charakteru ekonomicznego; tj. nie wpływa na cenę aktywa. 

Arbitraż między giełdą kryptowalutHandel arbitrażowy między „dziesięcioma” giełdami wymienionymi w raporcie bitowym

Co więcej, giełdy spot, o których mowa w raporcie, również działają w ściśle obserwowanym środowisku cenowym, w którym manipulacja nie jest możliwa ze względu na cyfrowy charakter Bitcoina, co daje możliwość natychmiastowego działania, które przywraca rynki do parytetu..

„Arbitraż na giełdach znacznie się poprawił”. Obejmuje to również fakt, że „Zamienność i przenośność bitcoinów tworzą niemal idealne środowisko dla arbitrażu między różnymi miejscami obrotu”.

Handel kontraktami terminowymi Bitcoin

W raporcie podkreślono również, że rynek handlu kontraktami terminowymi Bitcoin jest znaczący w porównaniu z rzeczywistym wolumenem transakcji spot na giełdach. Co więcej, cena kontraktów futures na większości cenionych rynków opiera się na tych dziesięciu zaufanych giełdach, o których mowa powyżej. Ponadto, w porównaniu z rzeczywistym wolumenem transakcji spot, wolumen obrotu kontraktami terminowymi Bitcoin Futures wynosi około 30% wolumenu transakcji spot.

„Cena kontraktów futures na CME jest pochodną giełd, które przyczyniają się do metodologii Bitwise NAV”

Raport bitowyGiełdy instytucjonalne, które uzyskują ceny na giełdach spot

Giełdy obejmują Bitstamp, Coinbase, itBit i Kraken. Ponadto postanowił ustalić globalne znaczenie cen na giełdach i rynkach regulowanych poza Stanami Zjednoczonymi. Amun AG to szwajcarska firma, która wypuściła cztery oparte na kryptowalutach produkty giełdowe na giełdzie SIX Exchange.

… Każdy regulowany produkt kryptograficzny, który został wprowadzony na rynek – niezależnie od tego, czy w Stanach Zjednoczonych, czy w Europie – pobierał ceny w całości lub, w przypadku dostawcy XBT, prawie w całości z podzbioru 10 giełd wyróżnionych w tej prezentacji jako „rzeczywiste”.

Propozycja Bitwise ETF

Wyniki powyższych modeli statystycznych sugerują, że rynek bitcoinów jest zdrowszy i bardziej dojrzały niż powszechne postrzeganie. Ponadto, zgodnie z wytycznymi SEC, mały tom nie dotyczy zatwierdzenia, o ile jest bezpieczny. Dwa zapewnienia, których SEC potrzebuje do zatwierdzenia ETF to:

1) Wyjątkowa odporność: rynek bitcoinów jest wyjątkowo odporny na manipulacje rynkowe i oszukańcze działania

2) Udostępnianie nadzoru: że wymiana notowań została objęta udostępnianiem nadzoru

umowa z rynkiem regulowanym o znacznej wielkości

Przeczytaj również: SEC nie jest przeciwko Crypto ETF – Bitwise wyjaśnia

Według tego raportu rynki bitcoinów spełniają oba te warunki. Ponadto Bitwise ETF będzie obliczał swoją cenę na podstawie samych „dziesięciu” giełd.

„Wyciągamy ceny z 10 giełd kryptowalut reprezentujących zasadniczo cały wolumen obrotu na rynku spot bitcoin”.

Wreszcie, w raporcie wspomniano również, że wbrew powszechnemu przekonaniu ETF nie miałby tak dużego wpływu na rynek. Podczas gdy Bitwise przyznał, że rynek mógłby zostać przytłoczony uruchomieniem ETF, wkrótce zostanie wchłonięty przez rynek.

„W ciągu roku rynek kasowy, na którym handluje się 273 miliony dolarów dziennie, może z łatwością wchłonąć 3 miliardy dolarów wpływów ogółem… Obecnie te platformy [platformy transakcyjne ETF] mają szczegółowe procedury analizy due diligence i zatwierdzania, które wygładzają wzrost aktywów.”

Czy uważasz, że Bitwise stworzył mocne argumenty za aprobatą ETF następnym razem? Podziel się z nami swoimi opiniami. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me